Bio banany

Wiele osób podczas zakupów szuka świeżej żywności - najlepiej prosto od rolnika, który do uprawy wykorzystuje nawozy ekologiczne. Dbając o środowisko oraz o potrzeby świadomych konsumentów, wprowadziliśmy w ALDI produkty BIO, które można znaleźć w zielonej strefie "Smaki Natury".Energia znad słonecznych wybrzeży Dominikany!

Klienci mogą znaleźć w ALDI m.in. banany z unijnym logo produkcji ekologicznej. Dzięki temu, że uprawiane są w najczystszych regionach świata, mają naturalny smak. Plantacje ekologiczne, z których pochodzą banany nawożone są wyłącznie w sposób naturalny - bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów - przez co mają czas dojrzeć w gorącym słońcu Dominikany i nabrać niepowtarzalnego aromatu.


Plantacje prowadzone są w sposób zapewniający ochronę glebie, wodzie oraz dzikiej przyrodzie. Wśród bananowców żyje wiele gatunków zwierząt - owady, żaby, węże oraz mnóstwo tropikalnych ptaków. Dzięki temu, że uprawy nawożone są w sposób naturalny, nie są zanieczyszczane rzeki oraz morza należące do Dominikany - raju dla wielorybów, żółwi morskich i delfinów.BIO warto!

W ALDI promujemy program BIO warto!. Do programu zapraszani są rzetelni plantatorzy z Europy, którzy nie tylko dbają o jakość swoich upraw, ale także przestrzegają praw pracowniczych oraz zasad zatrudnienia pracowników, m.in. wypłacając im godziwe wynagrodzenie.


Owoce i warzywa pochodzące od producentów należących do programu BIO warto! gwarantują jakość i pochodzenie potwierdzone certyfikatami wydawanymi przez instytucje unijne. Ich produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego i przy wykorzystaniu naturalnych metod oraz środków produkcji, a przy tym nie są one modyfikowane genetycznie. Produkty „BIO warto!" charakteryzują się najwyższą jakością i niepowtarzalnymi walorami smakowymi.


Unijne logo produkcji ekologicznej

Unijne logo produkcji ekologicznej mówi o tym, że dany produkt spełnia wiele restrykcyjnych norm. Zielony znaczek umieszczony na warzywach i owocach gwarantuje, że pochodzą one wyłącznie z plantacji, gdzie uprawa roślin oparta jest na mechanizmach biologicznych - rolnicy stosują wyłącznie nawozy organiczne (pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego) oraz bazują na mechanicznym usuwaniu chwastów. Spożywanie naturalnych i nieprzetworzonych produktów jest jednym z kluczowych elementów prowadzących do zachowania dobrego zdrowia oraz samopoczucia, dlatego powinny znaleźć się w diecie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

* Oferta ważna w podanym terminie lub do wyczerpania zapasów.

*
Oferta ważna w podanym terminie lub do wyczerpania zapasów.