Pomagamy w walce z COVID

W trudnych czasach rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, sieć ALDI podjęła szereg działań, aby wesprzeć tych, którzy teraz szczególnie tego potrzebują. Wierzymy, że dbając o siebie wzajemnie, jesteśmy w stanie osiągnąć więcej dla wspólnego dobra.

team-aldi

ALDI ze wsparciem dla szpitali i schronisk w drugiej fali pandemii

Sieć sklepów spożywczych ALDI przekaże potrzebne produkty o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych na rzecz pracowników służby zdrowia, seniorów i schronisk dla zwierząt. W swoich sklepach wznawia również specjalne kasy dla służb medycznych i mundurowych. To kontynuacja prowadzonych od początku pandemii działań mających na celu wsparcie grup, które w tym czasie szczególnie potrzebują pomocy.

medycy

WSPARCIE SZPITALI

Sieć kontynuuje dostawy do szpitali produktów gotowych do spożycia i przekąsek dodających energii, a także niezbędnych środków higienicznych.

Zostaną one przekazane pracownikom medycznym w ośmiu szpitalach na Śląsku i w Małopolsce. Pomoc otrzymają m.in. Szpital Uniwersytecki oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie,  Szpital MSWiA w Katowicach czy Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

seniorzy

WSPARCIE PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA MALI BRACIA UBOGICH

Poza placówkami medycznymi ALDI już na początku pandemii dostrzegło potrzebę pomocy seniorom, najbardziej narażonym na skutki działania wirusa. W celu wsparcia osób z grupy ryzyka, które dodatkowo borykają się z wykluczeniem i samotnością, postanowiliśmy wesprzeć Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w przygotowaniu świątecznych paczek dla podopiecznych.

Przekazaliśmy 1420 produktów, a wśród nich kawę, herbatę i słodycze. Mamy nadzieję, że ten drobny gest pozwoli podopiecznym stowarzyszenia choć odrobinę poczuć magię świąt i zrekompensuje samotność. Jednocześnie bardzo dziękujemy samemu stowarzyszeniu, że mogliśmy choć przez chwilę być częścią tej inicjatywy,  która nieodmiennie nas wzrusza! 

SCHRONISKA

WSPARCIE SCHRONISK I FUNDACJI DOM DLA KUNDELKA

Zima to ciężki czas dla zwierząt, które znajdują się w schroniskach. Sytuacji czworonogów nie poprawia panująca pandemia, strach i odizolowanie od ludzi, mniejsza liczba wolontariuszy i odwiedzających nastawionych na adopcję.

ALDI nie pozostało obojętne na los zwierząt w tym trudnym czasie i postanowiło wesprzeć futrzastych przyjaciół, wolontariuszy oraz pracowników schronisk i fundacji. W tym celu przekazaliśmy na rzecz schroniska w Katowicach, schroniska w Celestynowie oraz fundacji Dom dla Kundelka prawie tonę karmy dla psów i kotów.

team-aldi
doceniam

#TEAMALDI DZIĘKUJE!

DOCENILIŚCIE CICHYCH BOHATERÓW!

Dzięki Wam zebraliśmy 775 tys. zł. Kwota zebrana podczas akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ została przekazana Fundacji Siepomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z Covid-19.

Doceniliście "Cichych Bohaterów" walki z koronawirusem - listonoszy, pielęgniarki, kurierów, pracowników sklepów. Wszystkich tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W ramach akcji sprzedano ponad pół miliona naklejek. 

Jako firma odpowiedzialna społecznie, ALDI nie mogło pozostać obojętne. Zaprosiliśmy do współpracy 9 znanych polskich ilustratorów, którzy stworzyli naklejki interpetujące hasło akcji #DOCENIAMDZIĘKUJĘ naklejki te stały się symbolami wdzięczności i solidarności z "Cichymi Bohaterami".

Znikały jak świeże bułeczki, dzięki czemu pokazaliście, że razem mamy wielką moc!

Za pomysł i koncepcję akcji odpowiadała Agencja Scholz&Friends Warszawa oraz The Digitals. Partnerem akcji była Grupa LTTM, a wyłącznym dystrybutorem naklejek sieć sklepów ALDI. 

kwota
team-aldi
123

ALDI włączyło się do akcji #PosiłekDlaSeniora

 

 

Grupą najbardziej narażoną na skutki pandemii koronawirusa są osoby w wieku 60+. Jak im pomóc?

Na świetny pomysł wpadła Grupa Warszawa, organizując na portalu zrzutka.pl specjalną zbiorkę, której celem jest przygotowanie posiłków dla najbardziej potrzebujących seniorów i dostarczanie ich pod same drzwi.

Do akcji włączyli się znani i lubiani influencerzy, wśród nich jest WhatAnnaWears, która na swoich kanałach Social Media poprosiła o pomoc…

ALDI nie mogło pozostać obojętne! Przyjęliśmy wyzwanie. Postanowiliśmy pomóc i dołączyć do akcji.

Jak pomagamy seniorom?

#PosiłekDlaSeniora to akcja polegająca na przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków dla osób starszych. Akcja z wielkim sukcesem rozwinęła się w Warszawie. Kolejnym miastem, które się włączyło był Wroclaw. Organizatorzy nie wykluczają włączenia kolejnych miast oraz przedłużenia akcji również po zakończeniu walki z pandemią COVID 19.

ALDI zobowiązało się do zorganizowania trzech dostaw produktów (dwie z produktami spożywczymi i jedną z produktami higieniczno-sanitarnymi). Wśród produktów spożywczych znalazły się produkty świeże, ale nie zabrakło również przetworów. W drugiej dostawie do seniorów trafiły słodycze, kawy, herbaty, soki i przekąski.

Dostarczone w pierwszej dostawie produkty pomogły Grupie Warszawa w stworzeniu pełnowartościowej i zbilansowanej diety dla seniorów, która składała się z czterech posiłków – śniadania, zupy, obiadu i podwieczorku. W kolejnych dostawach zadbaliśmy o przekąski oraz artykuły codziennej potrzeby, których Seniorzy bardzo potrzebują.

Więcej o akcji przeczytać możecie na portalu zrzutka.pl. Śledźcie również nasz profil na portalu Facebook, gdzie znajdziecie więcej informacji o naszym udziale w akcji #PosiłekDlaSeniora.

Dbajmy o siebie wzajemnie!

123
team-aldi

ALDI przekazało produkty lekarzom i sztabom kryzysowym

szpital

Dziś wszyscy jeszcze bardziej niż zwykle doceniamy pracę i trud lekarzy, pielęgniarek i służb publicznych. W ALDI zdajemy sobie sprawę, że w tym trudnym czasie troszcząc sie o innych, nie mają oni możliwości, aby zadbać o swoje posiłki. Dlatego my postanowiliśmy zadbać o nich.

Cegiełka dołożona przez ALDI to pakiety produktów dla lekarzy, pielęgniarek oraz sztabów kryzysowych Urzędów Wojewódzkich. ALDI przekazało produkty o łącznej równowartości niemal 150 tysięcy złotych. Wśród nich znalazły się m.in. batoniki proteinowe, wafle ryżowe, ciasteczka i soki, a także inne produkty, które w czasie wytężonej pracy, w trudnych warunkach, pozwalają na szybkie uzupełnienie energii.

Produkty dostarczono do szpitali w kilku turach. Wsparcie otrzymały Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Megrez Sp. z o.o. - szpital w Tychach,  Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach oraz chętne sztaby kryzysowe Urzędów Wojewódzkich.

team-aldi
1

ALDI wsparło kierowców, którzy utknęli w kolejkach na granicy

Pomoc dla służb publicznych to nie jedyne inicjatywy pomocowe ALDI rozpoczęte na początku pandemii.

Sieć ALDI przekazała tysiące produktów dla kierowców, którzy utknęli w wielokilometrowych korkach na granicy w Jędrzychowicach po tym, jak przywrócono kontrole w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie dzięki działającej już na tym terenie oddolnej inicjatywie lokalnej ludności, wśród której znaleźli się także pracownicy sklepu ALDI w Lubaniu, z którymi skontaktowała się centrala firmy.

W ramach wsparcia ALDI przekazało 1100 litrów wody, 135 opakowań kabanosów, 300 opakowań soków i napoi, 660 opakowań chleba i wafli zbożowych, 36 opakowań słodkości (wafelki, batony oraz mleczne myszki), dodatkowo papier, ręczniki i chusteczki higieniczne.

Żywność i woda zostały przekazane przed przejściem granicznym - ze względów bezpieczeństwa nikt z uczestników akcji nie przekraczał granicy.

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.