1. Strona główna
  2. Inspiracje
  3. Jakie kwiaty na urodziny wybrac
u

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny jakie kwiaty na urodziny wybrać?

Bukiet urodzinowy to uniwersalny i ponadczasowy prezent, którym można obdarować niemal każdą osobę. Najczęściej wręczany jest kobietom, choć niektóre kwiaty doskonale sprawdzą się również jako upominek dla mężczyzn. Niezależnie od okoliczności, w każdej sytuacji należy zwrócić uwagę na dopasowanie bukietu do gustu solenizantki lub solenizanta. Jakie kwiaty na urodziny warto więc wybrać?

e

Bukiet na urodziny — kiedy sprawdzi się idealnie?

s

Wręczając komuś kwiaty na urodziny, pokazujesz, że nie tylko pamiętasz o tej osobie, ale też życzysz jej wszystkiego dobrego w kolejnym roku życia. Bukiet jest symbolem piękna, radości i nadziei, co czyni go idealnym prezentem na taką okazję. Kwiaty są też często uważane za intymny podarunek, co dodatkowo podkreśla Twoją troskę i zaangażowanie.

Piękne kwiaty urodzinowe stanowią łatwy i szybki sposób na wyrażenie uczuć i złożenie życzeń, nawet wtedy, gdy nie masz wystarczająco wiele czasu na przygotowanie bardziej oryginalnego prezentu. To gest, który bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby i sprawi, że poczuje się ona wyjątkowo.

Bukiety przyjęło się wręczać przede wszystkim kobietom. Panowie otrzymują je raczej przy takich okazjach jak gale, ceremonie czy dekoracje zwycięzców. Kwiaty dla mężczyzny na urodziny nie są częstym zjawiskiem, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by po nie sięgać. W takiej sytuacji szczególnie dobrze sprawdzą się róże, orchidee, dalie lub słoneczniki.

Bukiet kwiatów na urodziny można więc wręczyć zarówno bliskiej kobiecie, na przykład mamie, siostrze, żonie lub przyjaciółce, jak i mężczyźnie — zwłaszcza jeśli jest starszy od Ciebie.

d

Jakie kwiaty na urodziny? – Jak wybrać odpowiednie kwiaty dla solenizantki lub solenizanta?

Zastanawiasz się, jak wybrać kwiaty na urodziny dla koleżanki bądź innej bliskiej osoby? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek. Poszukując idealnego bukietu, zwróć uwagę na:

1.      Gust solenizanta lub solenizantki – ważne jest, aby wiedzieć, jakie kwiaty lubi obdarowywana osoba, a jakie nie są dla niej odpowiednie.

2.      Okazja – urodziny są powodem do świętowania, więc warto stawiać na radosne i kolorowe kwiaty, takie jak róże, gerbery, tulipany, irysy itp.

3.      Płeć – mężczyźni często wolą mocniejsze, bardziej intensywne kolory, takie jak czerwień czy fiolet, natomiast kobiety preferują raczej bardziej subtelne i delikatne odcienie, np. róż i błękit.

4.      Relacja – jeśli obdarowywana osoba jest Ci bliska, warto wybierać kwiaty kojarzone z intymnością, takie jak róże lub lilie.

5.      Pora roku dobrze stawiać na sezonowe i świeże kwiaty, aby podkreślić wyjątkowość okazji.

Czy kolor kwiatów na urodziny oznacza?

Wspomnieliśmy już o tym, że kolor kwiatów może mieć znaczenie ze względu na płeć obdarowywanej osoby. Należy pamiętać również o tym, że poszczególnym barwom przypisuje się różne znaczenia symboliczne. Do popularnych przykładów należą:

·        Czerwień – miłość i pożądanie.

·        Róż – życzliwość i przyjaźń.

·        Biel – czystość i niewinność.

·        Żółć – radość i szczęście, ale też zazdrość.

·        Fiolet – uznanie, ale też żałoba.

Wybór koloru bukietu urodzinowego powinien zależeć więc od tego, jakie emocje i uczucia chcesz wyrazić i jaki jest Twój związek z solenizantem lub solenizantką. Jeśli na przykład obdarowywana osoba jest dla Ciebie bliską przyjaciółką, możesz postawić na kwiaty w różowym kolorze, aby wyrazić życzliwość. W przypadku urodzin partnera możesz z kolei skomponować czerwony bukiet, aby podkreślić swoją miłość. Ze względu na skrajnie różne konotacje, staraj się wystrzegać żółci oraz fioletu, chyba że szukasz prezentu dla przedstawiciela młodego pokolenia, dla którego symbolika kolorów ma już zdecydowanie mniejsze znaczenie.

Ile kwiatów powinien zawierać bukiet na urodziny?

Poza wyborem konkretnych gatunków kwiatów i ich kolorów, częste wątpliwości towarzyszą też decyzji o ich liczbie. Przede wszystkim przyjęło się, że komponowanie bukietów z parzystej liczby kwiatów przynosi pecha, więc staraj się zawsze trzymać wartości nieparzystych. Ładne wiązanki mogą powstać już z 5, 7 czy 9 kwiatów. Wyjątkowe okazje takie jak okrągłe urodziny wymagają jednak nieco większej objętości, toteż czasami liczba kwiatów w bukiecie odpowiada nawet liczbie lat solenizanta lub solenizantki.

Ostateczna decyzja powinna jednak zależeć wyłącznie od Twoich preferencji i dostępnego budżetu. Zawsze myśl też o usposobieniu osoby obdarowywanej. Jeżeli szukasz na przykład kwiatów urodzinowych dla córki, która jest skromną minimalistką, wręczanie jej bukietu ze stu tulipanów może okazać się nietrafionym pomysłem.

Czy wręczać kwiaty doniczkowe na urodziny?

Bardzo ciekawym pomysłem może okazać się prezent urodzinowy w postaci rośliny doniczkowej. To trwały i piękny upominek, który będzie zdobił mieszkanie solenizantki lub solenizanta przez długie tygodnie, miesiące, a może nawet lata. Za wyborem żywych kwiatów przemawiają także inne argumenty wiele okazów przyczynia się na przykład do utrzymania świeżego i zdrowego powietrza w domu. Rośliny doniczkowe występują w niezliczonej ilości gatunków i kolorów, toteż znalezienie idealnego prezentu dla bliskiej Ci osoby nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem.

Czasami możesz spotkać się z opinią, jakoby kwiaty doniczkowe nie nadawały się na uroczyste przyjęcia urodzinowe. Są bowiem uznawane za prezent bardziej niezobowiązujący niż cięty bukiet. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wręczać je osobom bliskim, zwłaszcza przy mniej formalnych imprezach.

O jakich zasadach jeszcze pamiętać, wybierając kwiaty urodzinowe?

Wybierając kwiaty z okazji urodzin, zawsze pamiętaj przede wszystkim o tym, że tak naprawdę nie liczy się ich liczba, cena czy nawet kolor, a towarzyszące Ci intencje. Zamiast zastanawiać się nad nie do końca jasną symboliką poszczególnych roślin, skup się lepiej na ułożeniu atrakcyjnych życzeń dla solenizanta lub solenizantki.

Staraj się również nie zapominać o zasadach savoir-vivre podczas wręczania kwiatów na urodziny. W pierwszej kolejności należy rozpakować je z papieru ochronnego. Podczas składania życzeń bukiet trzymaj w lewej ręce, a przed jego podaniem przełóż go do prawej. Zadbaj o to, aby kwiaty były skierowane wówczas w górę, a ich łodygi w dół nigdy na odwrót.

kwiaty

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny

Znasz już najważniejsze zasady dotyczące komponowania bukietów. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jakie kwiaty na urodziny wybrać, mamy dla Ciebie kilka gotowych propozycji:

s

1.    Róże

Róże to popularny i tradycyjny prezent na urodziny. Są symbolem miłości, uwielbienia i szacunku, dlatego znakomicie sprawdzają się jako upominek dla bliskiej osoby. Mogą być wręczane jako bukiet lub pojedyncze kwiaty, a przy tym dostępne są w wielu kolorach, co pozwala wyrażać różne emocje.

s

2.    Lilie

Lilie uznawane są za symbol czystości, niewinności i godności, a także miłości i lojalności. Bukiet lilii odznacza się eleganckim i wyrafinowanym charakterem, co czyni go doskonałym prezentem na urodziny dla kogoś, kogo cenisz i szanujesz. One także dostępne są w różnych kolorach, a ich intensywny zapach dodaje im uroku.

s

3.    Gerbery

Gerbery kojarzą się z radością i pozytywną energią. Są więc często wybierane jako prezent urodzinowy dla osób młodych i pełnych życia. Swoją popularność zawdzięczają głównie jasnym, żywym kolorom, które czynią z bukietów piękną dekorację mieszkania.

s

4.    Zamiokulkas

Jeśli chcesz wręczyć komuś roślinę doniczkową w ramach prezentu urodzinowego, postaw na zamiokulkas. Nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest też bardzo łatwy w pielęgnacji, więc możesz podarować go nawet komuś, kto nie ma ręki do kwiatów. Zamiokulkas jest również znany ze swoich właściwości oczyszczających, które mogą poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu.

s

5.    Goździki

Kiedyś goździki kojarzyły się przede wszystkim z obowiązkowym prezentem na dzień kobiet. Dziś ich symbolika nie jest już tak jednoznaczna, więc kwiaty te często wręcza się również z okazji urodzin. Co istotne, najlepiej wyglądają one w bukietach mieszanych, czyli w połączeniu z innymi gatunkami roślin.

Wybór najpiękniejszych kwiatów na urodziny jest kwestią gustu i preferencji, ale wśród tych 5 opcji z łatwością znajdziesz idealny prezent dla bliskiej Ci osoby.

kwiaty

Jak wybrać piękne kwiaty na urodziny? – Podsumowanie

Dzięki naszym wskazówkom z łatwością znajdziesz najpiękniejsze kwiaty na urodziny, dopasowując je do preferencji bliskiej Ci osoby oraz charakteru Waszej relacji. Pamiętaj, że bardziej niż walory estetyczne bukietu liczą się Twoje intencje i życzenia, które złożysz solenizantowi bądź solenizantce!

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch