Produkty Wegetariańskie

f
w

Dania główne i dodatki wegetariańskie

Słodkości i przekąski wegetariańskie

c

Dieta wegetariańska zakłada rezygnację z mięsa i zastąpienie go produktami roślinnymi. W odróżnieniu od bardziej restrykcyjnej diety wegańskiej, wegetarianie nie rezygnują ze spożycia wszystkich produktów odzwierzęcych. Dopuszczalne jest spożywanie m.in. produktów mlecznych, jaj czy miodu.

 

Na czym polega dieta wegetariańska i jakie produkty w niej dominują?

Dieta wegetariańska polega na całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa. Wegetarianie nie jedzą m.in. mięsa wieprzowego i wołowego, ale również ryb oraz owoców morza. W związku z brakiem dostępu do białka zwierzęcego wegetarianie poszukują jego roślinnych zamienników. Uzyskanie zbilansowanych posiłków ułatwia im m.in. ciecierzyca, groch czy soja.

 

Produkty vege są produkowane na bazie roślin. W tym przypadku możliwe jest jednak uzupełnienie ich o jajka czy nabiał. Wegetarianie spożywają dużo owoców i warzyw oraz kasz, a obok wspomnianych już roślin strączkowych uzupełniają swoją dietę chociażby o gotowe produkty, takie jak tofu czy zamienniki mięsa. Produkty dla wegetarian to więc przede wszystkim roślinne kiełbaski, burgery, sznycle, mielone, gyros, wędliny czy pulpety.

 

Produkty wegetariańskie – czy tylko dla wegetarian?

Produkty wegetariańskie są pyszne i dobrze zbilansowane. Nie zawierają nasyconych tłuszczów zwierzęcych, więc naturalnie są lżejsze i mają mniej kalorii. Duży wybór opcji w zakresie produktów vege i właściwości prozdrowotne sprawiają, że coraz więcej osób spożywających mięso również je wybiera.

 

Tak zwana dieta fleksitariańska zakłada ograniczenie spożycia mięsa bez całkowitej rezygnacji z niego. Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego lub przejmujesz się losem zwierząt, choć kilka razy w tygodniu zrezygnuj z wyrobów mięsnych na rzecz produktów vege.

 

Część produktów bezmięsnych jest również wegańska. Dzięki temu osoby na diecie całkowicie roślinnej również mogą z nich korzystać.

 

Jakie wegetariańskie produkty można znaleźć w Strefie Zdrowia ALDI?

Wśród naszych produktów dla wegetarian znajdziesz m.in. dania gotowe, sałatki i napoje. Czekają na Ciebie również zamienniki mięsa, które pozwolą cieszyć się smakiem ulubionych dań w roślinnej wersji.

e

Część produktów ALDI przeznaczonych dla osób na diecie wegetariańskiej opatrzonych jest znakiem V-Label - międzynarodowym symbolem certyfikującym produkty dla wegetarian i wegan. Logo jest gwarancją, że produkt został sprawdzony pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego nie tylko w składzie produktu, ale także w wykorzystanych substancjach dodatkowych.

Dlaczego warto próbować wegetariańskich produktów?

Produkty dla wegetarian są równie smaczne co ich standardowe odpowiedniki. Wiele osób zauważa, że roślinne zamienniki są smaczniejsze, ponieważ zawierają zdecydowanie mniej tłuszczu. Producenci przykładają również ogromną wagę do ich przyprawiania i wciąż wymyślają nowe propozycje. Dzięki temu w przypadku produktów vege nie ma miejsca na nudę.

 

Produkty wegetariańskie są dobrze zbilansowane. Dodatki witamin umożliwiają dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych składników. Wyroby dla wegetarian są najczęściej oparte o groch, soję, ciecierzycę i soczewicę. Nie brakuje więc w nich białka i mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez osoby trenujące.

 

Kupując produkty wegetariańskie, wspierasz walkę o dobro zwierząt i ochronę środowiska. Produkcja mięsa pochłania ogromne ilości wody, której na ziemi mamy coraz mniej. Dodatkowo podczas hodowli zwierząt wydzielane są zanieczyszczenia powodujące znaczne problemy w przyrodzie. Produkty dla wegetarian nie wymagają w swojej produkcji zabijania zwierząt. Możesz je spożywać bez wyrzutów sumienia, jednocześnie nie martwiąc się o ich wartości odżywcze. 

w

POLECAMY NASZE WEGETARIAŃSKIE PRZEPISY:

faszerowane-papryki

FASZEROWANE PAPRYKI

Pyszne, wegetariańskie papryki wypełnione pomidorami, cebulą, fetą i twarogiem.

przystawki-z-piekarnika

PRZYSTAWKI Z PIEKARNIKA

Warzywna kompozycja prosto z piekarnika. Skosztuj pysznego, wegetariańskiego dania.

komosa-ryzowa

KOMOSA RYŻOWA

Smaczna i prosta komosa z bakłażanami, cebulą i pomidorami oraz zestawem przypraw.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch