1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI dba o powietrze we Wrocławiu tworząc antysmogowy mural

ALDI dba o powietrze we Wrocławiu tworząc antysmogowy mural

Informacja prasowa z 8.10.2021

ALDI dba o powietrze we Wrocławiu tworząc antysmogowy mural

Antysmogowy mural dzięki właściwościom fotokatalitycznym zmniejszy zanieczyszczenie powietrza w okolicy. Mural został zaprojektowany przez znanego rysownika, Dawida Ryskiego i powstał tuż obok sklepu ALDI przy ulicy Kościuszki 133 we Wrocławiu.

ALDI Mural antysmogowy

Ochrona klimatu jest jednym z największych wyzwań społecznych naszych czasów. Problem jakości powietrza wiąże się bezpośrednio z jakością życia w naszych miastach. Mural powstał we współpracy z jednym z topowych rysowników, Dawidem Ryskim, którego wyróżnia oryginalny styl, ale i nawiązanie do tradycji polskiego rysunku. Mural można zobaczyć na ścianie budynku przy ul. Kościuszki 133 we Wrocławiu tuż obok sklepu ALDI. W swojej treści nawiązuje do odpowiedzialności społecznej i działań proekologicznych sieć.

- Stworzony mural we Wrocławiu jest odzwierciedleniem inicjatyw ekologicznych, z których jesteśmy dumni. Mała dziewczynka, która symbolizuje entuzjazm i chęć odkrywania świata, przekracza próg bramy ALDI, pełnej znaków, które wyróżniają firmę nie tylko w Polsce, ale i międzynarodowo. Witana jest przez Naturę, ubraną w płaszcz w ekologiczne symbole, które jeszcze mocniej podkreślają proekologiczne nastawienie ALDI. Spojrzenie i gesty obu bohaterek dają pewność, że razem z ALDI dbasz o naturę - mówi Dominika Juszczyk, Manager Komunikacji i PR ALDI Polska.

Do wykonania muralu użyte zostały specjalne farby antysmogowe, które posiadają właściwości fotokatalityczne i wykorzystują proces podobny do fotosyntezy – z tą różnicą, że w farbach obecny jest dwutlenek tytanu wytwarzający reaktywne cząsteczki, które neutralizują zanieczyszczenie powietrza w obojętne związki. Dzięki temu mural zmniejszy zanieczyszczenie powietrza.

Mural we Wrocławiu, to nie jedyne działania, w które zaangażowało się ALDI, aby zadbać o jakość powietrza w Polsce. Sieć wspólnie z Klubem Gaja stworzyła antysmogowy mural w Bielsku-Białej oraz zasadziła niemal 6000 drzew. Posadzone drzewa w przyszłości osiągną wysokość 40-50 metrów i staną się zielonymi płucami, przyczyniając się do produkcji tlenu i oczyszczania powietrza, którym oddychamy.

Sieć prowadzi również szereg działań, które przyczyniają się do zmniejszenia oddziaływania na klimat i sukcesywnie wprowadza kolejne rozwiązania przyjazne środowisku. Szczególnie dużo środków na rzecz ochrony klimatu ALDI wdraża w sklepach, ponieważ tam może najefektywniej obniżyć emisje CO2. Instalacje fotowoltaiczne, energooszczędna technologia oświetlenia LED, energooszczędne systemy chłodzenia to najpopularniejsze z wykorzystywanych przez sieć rozwiązań. Nietypowym rozwiązaniem są zielone dachy, które ALDI zastosowano już w siedmiu lokalizacjach między innymi we Wrocławiu przy ul. Kościuszki. Dzięki obsadzeniu dachu roślinami, mieszkańcy zyskują czystsze powietrze, a sieć zmniejsza zapotrzebowanie na energię. Rośliny redukują gazy cieplarniane powodujące efekt cieplarniany w miastach, obniżają temperaturę otoczenia, gromadzą wodę deszczową i oczyszczają powietrze. Dodatkowo mają wpływ na wydajność energetyczną budynku, regulując temperaturę wewnątrz budynku, co przekłada się na oszczędność energetyczną.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch