1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI jest kobietą. Sieć przystępuje do inicjatywy ONZ w zakresie równości płci

ALDI jest kobietą. Sieć przystępuje do inicjatywy ONZ w zakresie równości płci

Informacja prasowa z 8.03.2021

Kobiety

W lutym 2021 roku sieć dyskontów Grupy ALDI Nord podpisała Zasady Wzmacniania Pozycji Kobiet - Women’s Empowerment Principles (WEP). Dokument ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dotyczy promowania równości płci i wspierania praktyk biznesowych sprzyjających silnej pozycji kobiet w miejscu pracy. W Polsce kobiety stanowią ponad 80% wszystkich pracowników ALDI, dlatego zaangażowanie w równouprawnienie kobiet i mężczyzn  jest kluczowe dla zbudowania trwałych i bezpiecznych struktur dla zatrudnionych kobiet.

Grupa ALDI Nord, do której należy sieć dyskontów ALDI Polska, dołączyła do społeczności uznającej Zasady Wzmacniania Pozycji Kobiet (Women’s Empowerment Principles) w zakresie równości płci  zawartej w agendzie 2030 i Celach Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Sieć od wielu lat opiera swoją działalność na rzetelności i poczuciu odpowiedzialności, kolejnym naturalnym krokiem jest zatem zobowiązanie do zapewnienia równego traktowania kobiet i mężczyzn w pracy, a także równej płacy za taką samą pracę.

–  Zależy nam na rozwoju sieci, dlatego dla nas liczą się przede wszystkich umiejętności i staż. W dziale sprzedaży mamy sztywne widełki płacowe,  na które płeć pracownika nie ma wpływu. Z kolei w innych działach, przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia, bierzemy pod uwagę tylko kompetencje i doświadczenie mówi Anna Goleniowska, Dyrektor Obszaru Zasobów Ludzkich ALDI Polska.Wśród naszych pracowników zdecydowana większość to panie. Co ciekawe, stanowią one aż 70% kadry managerskiej i kierowniczej, dlatego z dumą mogę powiedzieć, że ALDI jest kobietą – dodaje Goleniowska.

 

Statystycznie w całej Grupie ALDI Nord kobiety stanowią 2/3 ogółu pracowników. Równe traktowanie pracowników jest zatem dla sieci kluczowe. Podpisując WEP, ALDI nie tylko wspiera równość praktyk biznesowych, podejmuje również starania dotyczące działań, które mają pośredni lub bezpośredni wpływ na pracowników w łańcuchach dostaw. Tu niejednokrotnie kobiety spotykają się z dyskryminacją ze względu na płeć w zakresie wynagrodzeń i warunków pracy oraz ograniczonego dostępu do edukacji. Sieć ALDI chce podnosić świadomość praw człowieka we współpracy z dostawcami i partnerami zewnętrznymi, by zniwelować gorsze traktowanie ze względu na płeć. Obecnie jest na etapie analizy i oceny warunków wynagrodzenia osób wykonujących pracę u kontrahentów sieci.

Dołączenie do WEP to jeden z pierwszych etapów polityki równościowej wprowadzanej we wszystkich krajach grupy ALDI Nord. W kolejnych krokach zostaną wprowadzone długoterminowe działania antydyskryminacyjne.

Zasady Wzmacniania Pozycji Kobiet (WEP) to zebrane dla firm wskazówki dotyczące promowania równości płci i wzmacniania pozycji kobiet w miejscu pracy, na rynku pracy i wśród społeczności. WEP zostały ustanowione przez UN Global Compact i UN Women i są oparte na międzynarodowych standardach pracy i praw człowieka.

Kobiety w liczbach
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch