ALDI Toruń
  1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI nominowane w konkursie "Modernizacja roku i Budowa XXI w."

ALDI z nominacją w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” za ocalenie zabytkowych budynków toruńskiej ujeżdżalni koni i przeznaczenie ich na sklep sieci

Modernizacja zabytkowych budynków dawnej ujeżdżalni koni w Toruniu, którego inwestorem była sieć ALDI została nominowana w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w”, który odbywa się pod patronatem min. Ministerstwa Infrastruktury. Celem konkursu jest promocja dokonań w zakresie modernizacji, adaptacji i renowacji obiektów dziedzictwa narodowego. Projekt zrealizowany przez ALDI w 2020 roku, został nominowany w kategorii „obiekt zabytkowy”. Zmodernizowane budynki posiadają bogatą historię. W ich wnętrzu znajdowały się niegdyś ujeżdżalnia, laboratorium chemiczne, hurtownia farb oraz wikliniarnia i magazyn papieru, a obecnie sklep ALDI.

Ideą konkursu jest promocja najlepszych i wyróżniających się przedsięwzięć budowlanych, których głównym celem jest ratowanie obiektów dziedzictwa narodowego. Konkurs składa się z dwóch etapów, a jury konkursu ocenia, min. nowoczesność technologii, wysoką jakość wykonawstwa, aspekty ekologiczne, funkcjonalność oraz poziom zachowania architektury i elementów zabytkowych. Dodatkowo każdy może zagłosować na zgłoszone modernizacje na stronie konkursowej: Modernizacja Roku.

Aldi Toruń 1

- To dla nas wielka radość być wśród nominowanych do konkursu"Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. To też wielkie wyróżnienie oraz docenienie naszych wysiłków i zaangażowania włożonego w modernizację. Cieszymy się, że dzięki ALDI udało się ocalić ten historyczny obiekt i tchnąć w niego nowe życie. Budowa sklepu ALDI w zabytkowych budynkach ujeżdżalni pozwoliła nam poznać bliżej historię miasta oraz nawiązać relacje z miejscowymi instytucjami i mieszkańcami. Poszanowanie tradycji jest dla nas bardzo ważne, dlatego starannie dbamy o to, by nasze sklepy wpisywały się w architektoniczną strukturę miasta- mówi Artur Prachniak, Kierownik Działu Ekspansji ALDI Polska.

Aldi Toruń 2

O modernizacji i historii dawnej ujeżdżalni

Budynki, w których powstał sklep ALDI, posiadają wiele odsłon historycznych, zawsze jednak nawiązujących do tradycji kupieckich. Historia ujeżdżalni sięga 1902 roku, kiedy to Gustaw Goetz zakupił działkę i zlecił w 1910 roku budowę willi i ujeżdżalni toruńskiemu budowniczemu Ewaldowi Hoffmanowi. Rok później maneż reklamowana była jako miejsce, gdzie nie tylko można było kupić konie, ale również wypożyczyć, np. na manewry wojskowe lub oddać w komis do ujeżdżenia i na odżywianie.

W 1913 roku ujeżdżalnia została przekształcona przez nowych właścicieli Ewalda Hoffmana i Otto Pfeiffera w laboratorium chemiczne „Seruminstitut Pfeiffer”. W okresie międzywojennym budynki wynajmował Teodor Rzymkowski, który przekształcił je w hurtownię farb i lakierów. Z dokumentów archiwalnych wynika, że w 1929 roku działała tam również Fabryka wyrobów z wikliny „Las”, a przez jakiś czas mieścił się tu również magazyn papieru Toruńskich Zakładów Graficznych. W latach 90. XX w. budynek opustoszał, a obecnie został odrestaurowany i mieści się w nich sklep sieci ALDI.

***

ALDI w Polsce posiada 170 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na WWW.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch