Pasieka edukacyjna
  1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI otwiera pasiekę edukacyjną

Ponad 150 tysięcy pszczół zamieszka w pasiece edukacyjnej, dzięki współpracy ALDI z Klubem Gaja. 18 czerwca pasieka rozpoczyna swoją działalność edukacyjną od warsztatów w ramach Festiwalu Ekodzieło.

 

W piątek 18 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie pasieki edukacyjnej, która powstała dzięki współpracy ALDI i Klubu Gaja. Pasieka rozpoczyna działalność edukacyjną od warsztatów w ramach Festiwalu Ekodzieło. Podczas warsztatów pszczelarskich uczestnicy będą mogli zapoznać się z pszczelą rodziną, posmakować miodu i zrobić z węzy własną świecę. W trosce o te pożyteczne owady sieć ALDI posadziła przy swoich sklepach łąki kwietne, a teraz zasiedliła pasiekę edukacyjną, do której docelowo wprowadzi się ponad 150 tysięcy pszczół. Sieć namawia klientów do tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom, oznacza rośliny miododajne w gazetkach i zachęca do mądrych zakupów.

ALDI jest jedną z pierwszych sieci handlowych w Polsce, która zwraca uwagę na problem ochrony pszczół i podejmuje działania, by pomóc tym pożytecznym owadom. Sieć posadziła już w maju łąki kwietne przy sklepach. W czerwcu rusza z drugą inicjatywą, wspierającą ochronę pszczół w miastach, otwierając wraz z Klubem Gaja pasiekę edukacyjną na terenie Tajemniczego Ogrodu w Bielsko-Białej.

Ul

18 czerwca pasieka rozpocznie swoją działalność edukacyjną od warsztatów w ramach Festiwalu Ekodzieło. Podczas warsztatów pszczelarskich „Życie pszczół. Co tak pięknie pachnie?” dzieci, młodzież i seniorzy będą mogli poznać zwyczaje pszczół, wysłuchać opowieści i ciekawostek o pszczołach i ich opiekunach, skosztować miodu i zrobić z węzy własną świecę. Celem pasieki jest podnoszenie świadomości i uwrażliwienie ludzi na rolę pszczół w naszym życiu.

ul i pszczoły

- Cieszymy się, że dzięki wspólnym wysiłkom ponad 150 tysięcy pszczół znalazło swój dom, w tym magicznym miejscu, jakim jest Tajemniczy Ogród. Pasieka obejmuje trzy ule, a opiekę nad pszczelą rodziną sprawował będzie Patryk Słotwiński, edukator z Klubu Gaja. Razem możemy pomóc zapylaczom, tworząc miejsca przyjazne pszczołom w miastach i przyczynić się do wspólnego sukcesu ekologicznego – mówi Katarzyna Bawoł, Kierownik Działu Jakości i Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa ALDI Polska.

Do pasieki będzie można wejść tylko podczas warsztatów edukacyjnych. Na co dzień pasiekę będzie można obserwować podczas spacerów po Tajemniczym Ogrodzie.

- Do Tajemniczego Ogrodu zaprosiliśmy pszczoły, bo są nieodłączną częścią tego ekosystemu, a ten wspaniały skrawek przyrody w samym sercu miasta wydaje się być dla nich dobrym siedliskiem. Dla naszych pszczół przygotowaliśmy ule zaprojektowane na tych ziemiach pod koniec XIX w. i od tamtej pory są one uważane za najbardziej zbliżone do naturalnych pszczelich siedlisk. Powstaje tutaj piękne miejsce, w którym natura będzie się przeplatać z edukacją i kulturą, a mieszkańcy będą mogli z tej ciekawej symbiozy czerpać wiedzę i inspiracje – wyjaśnia Patryk Słotwiński, edukator Klubu Gaja i opiekun pasieki.

Ul
Pasieka

Sieć ALDI ma bardzo rygorystyczną politykę zakupu roślin, dzięki czemu jest w stanie wyeliminować z dystrybucji produkty, które nie tylko mogą szkodzić konsumentom, ale też owadom, w tym pszczołom. Sieć zachęca klientów do podejmowania mądrych wyborów, kupowania produktów ekologicznych, BIO,  i sezonowych. Świadome zakupy wymuszają na producentach żywności przestrzeganie norm i zasad związanych z opryskiwaniem. Dodatkowo sieć w gazetkach promocyjnych oznacza rośliny przyjazne pszczołom. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej zachęca klientów do tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom, doradza jak przygotować takie miejsce, które rośliny warto mieć w swoich ogrodach lub na balkonie oraz zachęca do wystawiania poidełek, które pomagają przetrwać owadom upalne dni. Więcej na temat ochrony pszczół na Wspólnie dbamy o pszczoły (aldi.pl)

***

ALDI w Polsce posiada 173 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. WięcejnaWWW.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch