1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI podsumowuje 2021 rok w liczbach i zapowiada dalszy rozwój w Polsce

ALDI podsumowuje 2021 rok w liczbach i zapowiada dalszy rozwój w Polsce

Wzrost obrotów ze sprzedaży o 20% w porównaniu do roku 2020, koszty zatrudnienia większe o 40 milionów złotych, 16,7 milionów złotych podatku handlowego, 700 tysięcy podatku cukrowego, 39 nowych sklepów i wzrost nakładów na reklamę o 66 %. To ALDI w 2021 roku w liczbach.

- Za nami kolejny pandemiczny rok pełen wyzwań dla branży retail. Mamy świadomość ogromu pracy, jaka jest wciąż przed nami oraz silnej konkurencji. Będziemy kontynuować obraną strategię intensywnego rozwoju ALDI w Polsce, która jednocześnie zakłada osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w najbliższych latach. mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI w Polsce.

W ostatnich 5 latach ALDI w Polsce osiągnęło największą na rynku dynamikę rozwoju – sieć zwiększyła liczbę swoich sklepów o 70%, nieustannie też pracuje nad optymalizacją asortymentu, podnoszeniem jakości obsługi, a co za tym idzie, umacnianiem rozpoznawalności marki i rozwojem polityki zatrudnienia. W minionym roku obrotowym ALDI kontynuowało działania w celu zwiększenia obrotu ze sprzedaży oraz dalszą ekspansję. Rok 2021 był okresem, w którym otworzono 39 nowych sklepów. Wiele z tych lokalizacji usytuowanych jest w rejonie północnej i wschodniej Polski, gdzie marka ALDI była dotąd słabo rozpoznawalna. Naturalną konsekwencją rozwoju sieci w tym rejonie jest budowa nowego centrum dystrybucji. Inwestycja o powierzchni 43 300 m2 zostanie oddana do użytku jesienią tego roku. Nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski. Dotychczasowy magazyn w Chorzowie nadal będzie zaopatrywał sklepy południowej Polski. Z rozwojem sieci w tym regionie wiążą się także bardzo duże nakłady na działania marketingowe, które pozwalają na zwiększenie rozpoznawalności marki i przyczyniają się do wzrostu obrotów. Ważnym wydarzeniem dla spółki było wprowadzenie pod koniec 2021 roku reklamy telewizyjnej, co wiązało się ze znacznym wzrostem nakładów na komunikację marketingową.

Dalsze inwestycje w dalszy rozwój sieci spowodowały, że koszty operacyjne nadal przewyższają przychody ze sprzedaży dyskontera. Sieć jednak konsekwentnie realizuje swoją strategię i nie zwalnia tempa.– Bieżące analizy obrotów ze sprzedaży wykazują tendencję wzrostową. Obecna sytuacja finansowa spółki, spowodowana wprowadzonymi zmianami,to inwestycja w stabilny rozwój naszego biznesu. Zakładamy osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w najbliższych latach. W 2022 roku zamierzamy prowadzić dalszą ekspansję na rynku polskim i zwiększać liczbę otwarć. Nadal też będziemy budować pozycję naszej marki na rynku, kontynuując działania marketingowe obejmujące internet, radio i telewizję. Dalszej intensyfikacji podlegać będą prace nad nowymi technologiami mającymi na celu wzmocnienie konkurencyjności oraz optymalizację kosztową. Bardzo ważnym wydarzeniem dla ALDI będzie też otwarcie drugiego centrum dystrybucji pod Bydgoszczą, co pozwoli na zmniejszenie kosztów dostaw towarów i poprawę procesów logistycznych. Znaczna część nakładów z tym związanych została poniesiona w minionym roku obrotowym – mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI w Polsce.

Przypomnijmy, że w 2021 roku, w już istniejących sklepach ALDI miały miejsce przebudowy, których celem było wzmocnienie więzi z klientem i pozyskanie nowej grupy konsumentów. Dyskonterdokonał także reorganizacji centrali firmy, powstało wiele nowych stanowisk, działów, do obsługi nowych procesów i uproszczenia już istniejących. To spowodowało kolejne wydatki i zwiększenie kosztów zatrudnienia o 40 milionów złotych.Spółka rozpoczęła także szereg działań polegających na inwestycjach w nowe technologie, można tutaj wymienić wymianę sieci czy projektowanie nowych systemów.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch