1. Komunikaty prasowe
  2. ALDI publikuje drugi międzynarodowy raport zrównoważonego rozwoju, a w nim między innymi dane o produktach certyfikowanych, artykułach BIO czy globalnej polityce odpowiedzialności przedsiębiorstwa.

ALDI publikuje drugi międzynarodowy raport zrównoważonego rozwoju, a w nim między innymi dane o produktach certyfikowanych, artykułach BIO czy globalnej polityce odpowiedzialności przedsiębiorstwa.

28.09.2018

Brokul z okładka raportu ZR za 2015 rok

ALDI publikuje drugi międzynarodowy raport zrównoważonego rozwoju, a w nim między innymi dane o produktach certyfikowanych, artykułach BIO czy globalnej  polityce odpowiedzialności przedsiębiorstwa.

 

Pierwszy raport ALDI, opublikowany w 2016 roku, został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Corporate Responsibility Report Award (CRRA) 2017 w kategorii „Najlepszy pierwszy raport zrównoważonego rozwoju”.
 
Głównym celem publikacji raportu jest transparentność działalności ALDI pod kątem społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. W publikacji podsumowano wieloletnie zaangażowanie grupy ALDI na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Wyraża się ona w działaniach na rzecz społeczeństwa i ekologii, a także w budowaniu oferty w oparciu o produkty certyfikowane według kryteriów zrównoważonego rozwoju, a więc przyjazne ludziom i środowisku.
 
- Wszystkie zasady zrównoważonego rozwoju są stosowane z powodzeniem w ramach sieci ALDI w Polsce. Gwarancją realizacji przyjętej strategii CR są ścisłe i regularne kontakty z certyfikowanymi dostawcami i organizacjami pozarządowymi regulującymi przestrzeganie określonych zasad. W 2017 roku w Polsce szczególną uwagę poświęciliśmy kwestii zrównoważonego rybołówstwa we współpracy z organizacją MSC, czy sprawiedliwego handlu wprowadzając produkty z certyfikatem Fairtrade. Warto podkreślić też niemal pięciokrotny wzrost produktów BIO w sklepach ALDI w Polsce w perspektywie rocznej – mówi Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR ALDI Polska.

Społeczna odpowiedzialność biznesu coraz ważniejsza
 
Coraz więcej klientów zwraca uwagę na wpływ działalności przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo oraz uwzględnia to kryterium w trakcie zakupów. Jak wynika z raportu, niemal 70% klientów wskazało, że przy wyborze sklepu kwestia zrównoważonego rozwoju jest ważna, a nawet bardzo ważna.  Zapytano również przedstawicieli branży, w tym dostawców i organizacji pozarządowych, o priorytety w zakresie zrównoważonego rozwoju. Okazało się, że obszarami, w których ALDI ma szczególny wpływ na środowisko i otoczenie społeczne, są wysokie standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, zarządzanie odpadami czy kwestia ekologicznych opakowań.

Matryca istotności 2017

Więcej certyfikowanych produktów
 
Raport zrównoważonego rozwoju ALDI przedstawia również zaangażowanie sieci w certyfikowanie swoich produktów i udoskonalanie ich receptur. W całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord w ciągu dwóch lat zwiększono liczbę artykułów sygnowanych certyfikatem Fairtrade o 25 %. W 2017 roku w Polsce zadebiutowało 6 artykułów opatrzonych znakiem Sprawiedliwego Handlu. Od końca 2017 roku wszystkie artykuły marki własnej zawierające kakao, w grupach asortymentowych: słodyczy, płatków śniadaniowych i lodów, jak również artykuły posiadające znaczny udział kakao w swoim składzie, posiadają certyfikat uznanych standardów: Fairtrade, Rainforest Alliance lub UTZ. W Niemczech 91,9%, w Polsce 75,1 % produktów zawierających olej palmowy posiada certyfikat międzynarodowej organizacji RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil). ALDI wspiera tym samym zrównoważoną uprawę palm olejowych, przeciwdziałając wycinkom lasów tropikalnych w Azji Południowo-Wschodniej. Odpowiedzią na wyznaczone cele zrównoważonego rozwoju sieci są też opublikowane nowe polityki zakupowe drewna, kwiatów i roślin. Regulują one kryteria środowiskowe i społeczne, które muszą spełniać produkty sprzedawane w sklepach ALDI.
Matryca istotności

Niemal pięciokrotny wzrost artykułów BIO w Polsce w ostatnim roku

Jednym z celów programu CR jest systematyczne dostosowywanie oferty do zmieniających się trendów żywieniowych, a także umożliwienie świadomej i zdrowej konsumpcji w przystępnych cenach. Stąd wzrost udziału produktów BIO w ogólnej sprzedaży, rozwój asortymentu bez laktozy, bezglutenowego, wegetariańskiego i wegańskiego, a także nieustanne udoskonalanie receptur i surowców. Według badań GfK Consumer Scan 2017 ALDI był liderem na niemieckim rynku pod kątem sprzedaży artykułów BIO. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, w całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord łączna ilość produktów ekologicznych została niemal podwojona do ponad 800 artykułów w asortymencie stałym i akcyjnym. W Polsce wzrost artykułów BIO na przestrzeni roku był niemal pięciokrotny. Liczba artykułów marki własnej z unijnym logo produkcji ekologicznej wzrosła do 45.

Wzrost udziału artykułów BIO

Według badań GfK Consumer Scan 2017 ALDI był liderem na niemieckim rynku pod kątem sprzedaży artykułów BIO. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, w całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord łączna ilość produktów ekologicznych została niemal podwojona do ponad 800 artykułów w asortymencie stałym i akcyjnym. W Polsce wzrost artykułów BIO na przestrzeni roku był niemal pięciokrotny. Liczba artykułów marki własnej z unijnym logo produkcji ekologicznej wzrosła do 45.

Strefa Zdrowia

Jednym z celów programu CR jest systematyczne dostosowywanie oferty do zmieniających się trendów żywieniowych, a także umożliwienie świadomej i zdrowej konsumpcji w przystępnych cenach. Stąd wzrost udziału produktów BIO w ogólnej sprzedaży, rozwój asortymentu bez laktozy, bezglutenowego, wegetariańskiego i wegańskiego, a także nieustanne udoskonalanie receptur i surowców. Według badań GfK Consumer Scan 2017 ALDI był liderem na niemieckim rynku pod kątem sprzedaży artykułów BIO. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, w całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord łączna ilość produktów ekologicznych została niemal podwojona do ponad 800 artykułów w asortymencie stałym i akcyjnym. W Polsce wzrost artykułów BIO na przestrzeni roku był niemal pięciokrotny. Liczba artykułów marki własnej z unijnym logo produkcji ekologicznej wzrosła do 45.


Raport zrównoważonego rozwoju ALDI oparty został na danych za okres obrotowy 2017, zebranych z dziewięciu krajów działalności Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord, w tym z Polski. Jest on zgodny ze standardami raportowania GRI Sustainability Reporting Standards (Global Reporting Initiative).

Artykuły i marki własne w asortymencie

Kontakt dla prasy:
ALDI Polska: Agata Biernacka, biuroprasowe@aldi.pl

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.
Brak podanego kontaktu
Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.