1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI w świątecznych akcjach pomocowych

ALDI w świątecznych akcjach pomocowych

Współpraca z Caritasem Diecezji Gliwickiej w ramach świątecznej akcji pomocy rodzinom z Ukrainy, dołączenie do inicjatywy 4U HUB rozwijanej przez Grupę Dentsu Polska oraz wewnętrzny projekt #teamALDI Razem możemy więcej, którego celem jest wsparcie koleżanek i kolegów ze sklepów w ich pracy w okresie okołoświątecznym to działania, na które ALDI szczególnie stawia w okresie świąt Bożego Narodzenia. - Jako świadomy i odpowiedzialny przedsiębiorca mocno zakorzeniony w lokalnych społecznościach chcemy wychodzić poza nasz codzienny biznes, by budować poczucie wspólnoty i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy – mówi Agnieszka Barańska, Dyrektor Obszaru Marketingu i Komunikacji ALDI w Polsce

 

Sieć ALDI w tym szczególnym okresie w roku nie zapomina o potrzebujących. W ramach współpracy z Caritasem dyskonter wspiera ukraińskie rodziny będące pod opieką Organizacji przygotowując dla nich paczki. W ich skład wchodzą produkty marek własnych, które trafią do 100 ukraińskich rodzin.

- Chcemy, by nasi sąsiedzi, pomimo wciąż trwającej wojny za polskimi granicami, mieli możliwość spędzenia spokojnych świąt. Przygotowaliśmy w naszym magazynie produkty, dzięki którym rodziny z Ukrainy będą mogły przeżyć miłe i dobre święta, gotując typowe potrawy dla tradycyjnych świąt ukraińskich. W paczkach pojawią się składniki, dzięki którym obdarowani będą mogły ugotować tradycyjną kutię czy uzwar. Dołączyliśmy do nich również miód i sól. Zgodnie z tradycją ukraińską miód na stole podczas wieczerzy ma przynieść dobrobyt i szczęście mówi Agnieszka Barańska, Dyrektor Obszaru Marketingu i Komunikacji ALDI w Polsce. Do paczek, które wręczane są od 12 grudnia sieć dołączy dedykowaną kartkę z życzeniami w języku ukraińskim.

 

ALDI nie poprzestaje na tym i włączyło się także w Inicjatywę 4U HUB, do której sieć została zaproszona przez grupę Dentsu Polska. Akcja miała na celu wsparcie osób z Ukrainy i zorganizowanie dla nich wigilijnego poczęstunku. Podczas wigilijnego spotkania przeprowadzono wspólne gotowanie, życzenia, i wręczanie prezentów. ALDI i tym razem dostarczyło produkty do wykorzystania przy wigilijnym stole i słodkie upominki dla najmłodszych.

W ramach świątecznej pomocy dyskonter wspiera także Ośrodek Pielęgniarsko- Opiekuńczy „Ufność” w Częstochowie, którego podopiecznymi są dzieci w wieku do 3 lat. Pracownicy ALDI i klienci wybranych sklepów w Polsce mają możliwość przekazać do 20 grudnia produkty żywnościowe i środki higieniczne przeznaczone dla dzieci. Dedykowane na tę okoliczność kosze zostały ustawione w Centrali ALDI w Katowicach, biurach Centrum Dystrybucyjnego w Chorzowie oraz w sklepach w Częstochowie, Zielonej Górze oraz Nysie.

 

Innym, cyklicznym już działaniem ALDI jest akcja #teamALDI Razem możemy więcej. Jej celem jest integracja zespołowa i wzmacnianie kultury przedsiębiorczości w ALDI poprzez wsparcie koleżanek i kolegów ze sklepów w ich pracy w okresie okołoświątecznym. Akcja skierowana jest do wszystkich pracowników biurowych, którzy – w określonym miejscu i terminie – będą pomagać zespołom sklepowym w wypakowywaniu towaru na półki, porządkowaniu półek i uzupełnianiu braków. Akcja prowadzona jest przy okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia od 2021 roku i dotychczas wzięło w niej udział łącznie 250 pracowników.

- Grudzień to tradycyjnie czas pomagania, dobrych uczynków i wspierania się wzajemnie. Dla nas w ALDI to również czas na trzecią edycję akcji #teamALDI Razem możemy więcej, która doskonale wpisuje się w ideę przedświątecznego wsparcia i obecnej w ALDI na co dzień życzliwości.
Poprzez swoje wsparcie chcemy doceniać się wzajemnie. Tym razem szczególną wdzięczność okazujemy koleżankom i kolegom ze sklepów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że okres okołoświąteczny jest dla nich wyjątkowo intensywny. Dodatkowo, chcemy sprawić, aby przedświąteczne zakupy były dla naszych klientów w pełni satysfakcjonujące i aby każdy mógł wyjść z naszego sklepu zaopatrzony we wszystko, czego na święta potrzebuje -
mówi Agnieszka Barańska, Dyrektor Obszaru Marketingu i Komunikacji ALDI w Polsce. Akcja potrwa od 12 do 23 grudnia br. W tym okresie pracownik biurowy może pracować 1 dzień w sklepie. Praca trwa 8 godzin – w godzinach 8:00-16:00. W przypadku niepełnego wymiaru czasu pracy będzie odpowiednio krótsza. W akcji udział biorą wszystkie sklepy ALDI w całej Polsce.

Grupa ALDI Nord przekazała dotychczas milion euro, czyli blisko 5 milionów złotych organizacji UNICEF, która niesie pomoc humanitarną dla dzieci i rodzin dotkniętych wojną w Ukrainie. Pomoc trafiła również do osób przebywających na przejściach granicznych i w sąsiednich krajach. Dodatkowo dyskonter utworzył specjalny budżet na kwotę 500 000 euro, czyli około 2,4 miliona złotych, który został przeznaczony na wsparcie lokalnych organizacji pomocowych, dostarczających Ukrainie niezbędnych produktów.

O ALDI

ALDI w Polsce posiada 241 sklepów  i zatrudnia ponad 4000 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze COŚ z ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

 

ALDI Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 86 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na www.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch