1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI z Klubem Gaja posadzi ogrody przyjazne zwierzętom

ALDI z Klubem Gaja posadzi ogrody przyjazne zwierzętom

Informacja prasowa z 21.09.2021

ALDI we współpracy z Klubem Gaja posadzi ogrody dla wiewiórek, nietoperzy, ptaków i zapylaczy. Sieć kolejny raz została partnerem strategicznym Święta Drzewa

19. edycja Święta Drzewa Klubu Gaja odbędzie się w tym roku pod hasłem „Dla przyrody”, a w jej ramach powstaną ogrody przyjazne dzikim zwierzętom żyjącym w miastach. Akcje sadzenia drzew, krzewów i bylin oraz warsztaty budowy budek lęgowych dla różnych gatunków ptaków, ssaków i owadów odbędą się w Bielsku-Białej, Katowicach i Sosnowcu od 23 września do 25 października. ALDI trzeci roku z rzędu jest partnerem strategicznym Święta Drzewa - wydarzenia Klub Gaja.

Powstanie ogrodów przyjaznych dzikim zwierzętom w ramach obchodów Święta Drzewa to dobra okazja by poprzez konkretne przykłady mówić o tym, jak możemy pomagać dzikim zwierzętom w mieście. Każdy z nas w swoim ogrodzie czy na balkonie może posadzić odpowiednie rośliny, by zapewnić zwierzętom schronienie i pożywienie. Możemy także zamontować dla nich budki lęgowe, które zastępują naturalne miejsca gniazdowania i pomagają im przeżyć w zmienionym przez człowieka środowisku.

- Rośliny redukują gazy cieplarniane powodujące efekt cieplarniany w miastach, obniżają temperaturę otoczenia, gromadzą wodę deszczową i oczyszczają powietrze i dają schronienie zwierzętom, dlatego z przyjemnością kolejny rok z rzędu wspieramy obchody Święta Drzewa Klubu Gaja mówi Katarzyna Bawoł, Kierownik Działu Jakości i Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa z ALDI Polska. Zdajemy sobie sprawę, że jako przedsiębiorca mamy ogromy wpływ na nasze otoczenie, w tym na środowisko naturalne. Dlatego przystępujemy do wielu inicjatyw, zobowiązując tym samym siebie oraz naszych partnerów biznesowych do ochrony zasobów naturalnych, od produkcji po dostawę. Prowadzimy szereg działań, które przyczyniają się do zmniejszenia naszego oddziaływania na klimat,a współpraca z Klubem Gaja jest jedną z takich inicjatyw i jesteśmy dumni, że możemy czerpać z mądrości i doświadczenia naszego partnera – dodaje Katarzyna.

- Coraz częściej słyszymy o prawach czy dobrostanie zwierząt i zwykle myślimy, że dotyczą one naszych pupili, psów i kotów. Jednak wokół nas w miastach i na wsiach żyje niezliczona ilość zwierząt, które potrzebują schronienia i pożywienia. Rozwój przemysłu i zanik naturalnych przestrzeni odebrał wielu gatunkom możliwości przetrwania i rozmnażania. Dlatego też, to my – ludzie, musimy o nie zadbać. Dziękuję naszemu partnerowi ALDI i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tych przedsięwzięć – komentuje Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja.

KLub Gaja

Dla ptaków możemy posadzić takie rośliny, które zapewnią im pokarm, jak np. jarząb pospolity, dereń jadalny, berberys, trzmielina pospolita, ligustr. Patki lubią także nasiona np. ostów, bylicy, szczeci czy pokrzywy. Nie kośmy i nie wyrywajmy dziko rosnących roślin. Ważne, by nasadzenia zapewniały ptakom nie tylko pożywienie ale także schronienie przed atakiem drapieżników. Posadźmy dla nich cierniste drzewa i krzewy jak np. głóg, śliwę tarninę oraz pnącza, jak np. róże. Dla wiewiórek i innych małych saków możemy posadzić orzechy włoskie, leszczyny, dęby, buki, modrzewie czy świerki. Dbajmy o drzewa, w szczególnościo stare drzewa, bo w ich koronach i dziuplach mogą żyć wiele gatunków zwierząt jak ptaki, owady, wiewiórki i nietoperze!

aldi

Dla ptaków możemy posadzić takie rośliny, które zapewnią im pokarm, jak np. jarząb pospolity, dereń jadalny, berberys, trzmielina pospolita, ligustr. Patki lubią także nasiona np. ostów, bylicy, szczeci czy pokrzywy. Nie kośmy i nie wyrywajmy dziko rosnących roślin. Ważne, by nasadzenia zapewniały ptakom nie tylko pożywienie ale także schronienie przed atakiem drapieżników. Posadźmy dla nich cierniste drzewa i krzewy jak np. głóg, śliwę tarninę oraz pnącza, jak np. róże. Dla wiewiórek i innych małych saków możemy posadzić orzechy włoskie, leszczyny, dęby, buki, modrzewie czy świerki. Dbajmy o drzewa, w szczególnościo stare drzewa, bo w ich koronach i dziuplach mogą żyć wiele gatunków zwierząt jak ptaki, owady, wiewiórki i nietoperze!

Las

Od 2019 roku w ramach współpracy z Klubem Gaja ALDI zasadziło łącznie ponad 6000 drzew, zaangażowało się w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu oraz stworzyło pasiekę edukacyjna dla około 150 tysięcy pszczół na terenie Tajemniczego Ogrodu w Bielsko-Białej. Podczas ubiegłorocznej współpracy w Bielsku-Białej powstał antysmogowy mural, który przez ponad 10 lat ma zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza tak, jak robiłby to las o powierzchni ponad 100 m2.

O ALDI

ALDI w Polsce posiada 179 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na WWW.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch