1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. ALDI z ponownym wyróżnieniem inicjatyw w 21. edycji Raportu Odpowiedzialnego Biznesu

ALDI z ponownym wyróżnieniem inicjatyw w 21. edycji Raportu Odpowiedzialnego Biznesu

s

Tym razem 2 praktyki ALDI pojawiły się w raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022”. Są to działania związane z edukacją w ramach kontynuacji kampanii niemarnowania żywności oraz akcja humanitarna Saving Lives na rzecz pomocy Ukrainie realizowana we współpracy z firmami Metinvest i DTEK.

 

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 21. edycji zaprezentowano aż 1705 działań podjętych przez 272 firmy. Tak jak w przypadku ubiegłych lat raport został podzielony na 7 kluczowych obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka, uczciwe praktyki operacyjne. Działania ALDI zostały wyróżnione w kategorii - Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Od 2020 roku w ALDI przeprowadzamy coroczną kampanię, w której edukujemy jak prawidłowo przechowywać żywność oraz jak można wykorzystywać resztki produktów w zgodzie z ideą zero waste. Przeciwdziałanie marnowaniu żywności to nie tylko inicjatywa społeczna, ale również środowiskowa. Bardzo cieszy nas fakt, że kontynuacja tej kampanii przynosi efekty i sukcesy - mówi Daria Kołodziej, Menadżer ds. Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa.

 

Drugą wyróżnioną inicjatywą jest projekt Saving Lives – wsparcie dla Ukrainy. Jest to humanitarna inicjatywa firm SCM – Metinvest i DTEK, realizowana przy wsparciu Kancelarii Prezydenta Ukrainy, Fundacji Rinata Achmetova i organów administracji miejskiej. W ramach projektu przygotowano paczki humanitarne z produktami spożywczymi ALDI dla dziesiątek tysięcy rodzin z Ukrainy. Łącznie ofiarowano 50 tysięcy paczek osobom przebywającym w strefie wojny. 

 

W ciągu pięciu miesięcy trwania projektu z pomocy humanitarnej skorzystało ponad 290 000 osób. Dostarczono mąkę, makarony, płatki zbożowe, konserwy, a także sól, cukier i olej. Co istotne, zawartość każdego pakietu spełniała zalecenia żywieniowe Światowej Organizacji Zdrowia - mówi Daria Kołodziej.  
 

 

***

O ALDI

ALDI w Polsce posiada 259 sklepów zatrudnia ponad 4000 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze COŚ z ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca. 

  

ALDI Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 86 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na www.aldi.pl

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch