1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. Dzień kobiet w sklepach ALDI: Klienci najchętniej sięgają po kwiaty i słodycze. Sprzedaż tego asortymentu rok do roku rośnie kolejno o 70% (kwiaty) i 40% (słodycze).

Dzień kobiet w sklepach ALDI: Klienci najchętniej sięgają po kwiaty i słodycze. Sprzedaż tego asortymentu rok do roku rośnie kolejno o 70% (kwiaty) i 40% (słodycze).

Przy okazji codziennych zakupów klienci ALDI zrobią upominki dla pań z okazji Dnia Kobiet. Sieć przygotowała specjalną ofertę, w której znajdują się także produkty ukraińskie. - Chcemy umożliwić zakup ulubionych słodkości Ukraińcom, którzy także chcą w ten dzień obdarować panie tradycyjnymi produktami ukraińskimi – mówi Agata Biernacka, Kierowniczka Działu Komunikacji i PR. Dzień Kobiet to również świetny pretekst, by pochwalić się, że ponad 80% wszystkich pracowników ALDI w Polsce stanowią kobiety.

Historyczne rzymskie matronalia dały podwaliny pod dzisiejszy Dzień Kobiet. Płeć piękna świętuje 8 marca, a odbywa się to od 1910 roku. Początki Dnia Kobiet, jaki znamy dzisiaj, związane są z działalnością ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Dziś Dzień Kobiet świętowany jest niemal na całym świecie i wiąże się z wieloma tradycjami. W Polsce, gdzie święto zyskało swą popularności w okresie PRL, funkcjonuje tradycja wręczania matkom, żonom, partnerkom i koleżankom kwiatów (dziś głównie tulipanów, a niegdyś zazwyczaj goździków) oraz drobnych podarunków.  Jak wynika z danych własnych ALDI zainteresowanie tym asortymentem rośnie z roku na rok wśród klientów ALDI. W 2022 roku w tygodniu, w którym przypadało to święto sprzedaż kwiatów wzrosła aż o ponad 70% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Klienci najchętniej sięgają po tulipany, narcyzy i róże, taką tendencję widzimy co roku. Klienci chętnie sięgają również po słodycze, szczególnie różnego rodzaju praliny. Z badań własnych ALDI wynika, że wzrost sprzedaży tych produktów rok do roku wynosi ponad 40%. Najpopularniejsze to oczywiście znane wszystkim słodkości jak Raffaello czy Merci, ale w ubiegłym roku widzieliśmy także bardzo duże zainteresowanie Pralinkami z Brandy marki własnej Chateau – informuje sieć.

Już od poniedziałku, 6 marca, klienci mogą kupić w ALDI 16 różnych smaków czekolad marki własnej CHÂTEAU do 30% taniej. Na sklepowych półkach pojawiły się między innymi Praliny Bouqet marki Heidi za 9,99 zł (opakowanie 120 g), torcik tiramisu lub czekoladowy marki Balconi za 12,49 (400 g), praliny Milka za 10,99 zł (opakowanie 110 g) oraz baryłki z alkoholem z Wedla za 19,99 (opakowanie 200 g). Oprócz słodkości dostępna jest także kawa marki Dallmayr w promocyjnej cenie 19,99 zł (opakowanie 500g), dzięki tej promocji będzie można zaoszczędzić 28%. 

Standardowo, jak co roku w ofercie ALDI pojawiają się świeże, cięte kwiaty. Od wtorku klienci mogą kupić bukiet długich róż (60 cm) za 21,99 zł lub bukiet składający się z dwunastu róż (40 cm) za 8,99 zł. Nie zabraknie także świeżych tulipanów - za 21 sztuk klienci zapłacą 26,99 zł. W ofercie dostępne są także przystrojone bukiety z różnych gatunków kwiatów za 20,99 zł oraz bukiet z tulipanami w różnych kolorach za 19,99 zł.  We wtorek i środę na klientów będzie czekać specjalna promocja w ramach Dnia Kobiet – czekoladki Merci 23% taniej - za 12,99 zł. 

Warto dodać, że w czasie Dnia Kobiet w sklepach ALDI trwa Tydzień Ukraiński. - Postanowiliśmy umożliwić zakup ulubionych słodkości Ukraińcom, którzy także chcą w ten dzień obdarować panie tradycyjnymi produktami ukraińskimi. W ofercie między innymi znajdą się popularne batoniki (od 0,99 zł), bombonierki (od 16,99 zł) i czekolady marki Roshen (od 3,69 zł). Tradycyjne zefirki – pianki owocowe - będzie można kupić już za 14,99 zł. Bardzo dobrym dodatkiem do prezentu może być kawa Starego Lwowa (opakowanie 250 g) za 11,99 zł. – mówi Agata Biernacka, Kierowniczka Działu Komunikacji i PR.

Dzień Kobiet to nie tylko akcja handlowa, ale także doskonała okazja do podkreślenia roli kobiet w światowym biznesie. W całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord pracują ludzie 133 narodowości. Wszyscy pracownicy, niezależnie od wieku, płci, światopoglądu, wyznania, orientacji seksualnej, mają takie same możliwości rozwoju i prawa. W Polsce ponad 80% wszystkich pracowników ALDI stanowią właśnie kobiety, dlatego zaangażowanie w równouprawnienie kobiet i mężczyzn  jest kluczowe dla zbudowania trwałych i bezpiecznych struktur dla zatrudnionych kobiet. Przypomnijmy, w lutym 2021 roku sieć dyskontów Grupy ALDI Nord podpisała Zasady Wzmacniania Pozycji Kobiet - Women’s Empowerment Principles (WEP). Dokument ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dotyczy promowania równości płci i wspierania praktyk biznesowych sprzyjających silnej pozycji kobiet w miejscu pracy. - Również klienci poprzez swoje decyzje zakupowe mogą mieć wpływ na poprawę losu kobiet. Jak to jest możliwe? Wybierając produkty ze znakiem FAIRTRADE z naszej oferty. Organizacja Fairtrade wspiera rolniczki oraz pracowniczki z Ameryki Łacińskiej, Afryki, Azji i Oceanii np. poprzez równe płace i sprawiedliwe traktowanie, płacenie za surowce bezpośrednio kobietom, a nie ich mężom, możliwość posiadania własnych gospodarstw, dostęp do wiedzy i programów szkoleniowych, zachęcanie kobiet do zajmowania stanowisk kierowniczych. To właśnie z pozoru małe, codzienne gesty potrafią zmieniać świat – wyjaśnia Agata Biernacka.

 

Pełna oferta dostępna jest na www.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch