1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. Grupa ALDI Nord solidarna z Ukrainą

Grupa ALDI Nord solidarna z Ukrainą

 

Grupa ALDI Nord przekaże milion euro, czyli blisko 5 milionów złotych organizacji UNICEF, która niesie pomoc humanitarną dla dzieci i rodzin dotkniętych wojną w Ukrainie. Pomoc trafi również do osób przebywających na przejściach granicznych i w sąsiednich krajach. Dodatkowo dyskonter utworzył specjalny budżet na kwotę 500 000 euro, czyli około 2,4 miliona złotych, który zostanie przeznaczony na wsparcie lokalnych organizacji pomocowych, dostarczających Ukrainie niezbędnych produktów.

- Nie możemy pozostać obojętni wobec tragicznych wydarzeń, które dotknęły naszych sąsiadów. Od początku podkreślaliśmy, że zależy nam na tym, aby działać precyzyjnie, aby podejmowane przez nas inicjatywy były konkretnym i realnym wsparciem. Jako firma, każdego dnia dążymy do tego, by w prosty i szybki sposób odpowiadać na podstawowe potrzeby naszych klientów. Jako cała Grupa ALDI Nord wobec wojny trwającej w Ukrainie podjęliśmy działania zarówno globalne jak i lokalne, w obrębie poszczególnych sklepów ALDI w Polsce – mówi Dominika Juszczyk, Menadżer ds. Komunikacji i PR ALDI w Polsce.


ALDI Nord przekaże organizacji UNICEF milion euro, czyli blisko 5 milionów złotych na pomoc humanitarną dla dzieci i rodzin na całej Ukrainie. Pomoc trafi również do osób przebywających na przejściach granicznych i w sąsiednich krajach. Dodatkowo, wszystkie regionalne firmy we wszystkich krajach ALDI utworzyły specjalne budżety na kwotę 500 000 euro, tj. ok. 2,4 miliona złotych na wsparcie lokalnych organizacji pomocowych i dostarczanie potrzebnych towarów Ukrainie.

ALDI pomaga na wielu płaszczyznach, wierząc, że dzięki zaangażowaniu wspólnych sił wsparcie będzie miało jeszcze większą moc. Dlatego kolejną inicjatywą sieci na rzecz walczącej Ukrainy jest przekazanie przez każdy ze sklepów ALDI w Polsce wybranych produktów przemysłowych z oferty niespożywczej do organizacji lub instytucji pomocowych OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). W oparciu o budżet równy 1000 zł. każdy ze sklepów ALDI, na podstawie lokalnego rozeznania przygotuje własną paczkę, która trafi do osób potrzebujących. W asortyment z którego powstaną paczki znajdą się między innymi pościel, kołdry, koce, ręczniki, termosy, buty, ciepła odzież.

- Dzięki tak precyzyjnym działaniom wspieramy także lokalną społeczność, która tak samo jak my angażuje się by wspierać uchodźców. Co więcej, wielu z pracowników ALDI zwracało uwagę, że również nasi klienci chcieliby zaoferować swoje wsparcie. Dlatego we wszystkich sklepach ALDI pojawią się specjalnie także specjalnie opisane kosze, do których będziemy zbierać potrzebne produktydodaje Juszczyk.

Dotychczas w ramach sprzeciwu wobec działań Rosji przeciwko wolnej Ukrainie sieć wycofała ze sprzedaży produkty pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego, obniżyła też ceny najczęściej kupowanych produktów, które w licznych zbiórkach przekazywane są potrzebującym przy granicy z Ukrainą oraz zdecydowała się na otwarcie sklepów w województwie lubelskim i podkarpackim w niehandlowe niedziele. ALDI rozwija kolejne inicjatywy mające na celu wsparcie ukraińskich uchodźców, pozostając w tym celu w kontakcie z organizacjami pomocowymi oraz z całą Grupą ALDI Nord.

***

ALDI w Polsce posiada 203 sklepy i zatrudnia blisko 3600 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. W najnowszej kampanii hasło marki brzmi: „Raz ALDI, zawsze COŚ ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca i zawsze można znaleźć COŚ w ALDI: coś na obiad, coś słodkiego, coś na deser, czy coś dla domu.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na WWW.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch