1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. Mleczna Rzeka - ALDI stawia na lokalnych producentów i proste składy w nabiale

ALDI stawia na lokalnych producentów i proste składy w nabiale

Sieć sklepów ALDI wprowadziła w ubiegłym roku do swojej oferty markę własną – Mleczna Rzeka. Brandem tym oznaczony został nabiał pochodzący od polskich dostawców oraz wyprodukowany w większości z polskiego mleka. Sieć stawia na lokalne mleczarnie, proste składy i zapowiada rozwój tego asortymentu zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Mleczna Rzeka

Marka Mleczna Rzeka to nowe podejście ALDI do oferty nabiału dostępnego w sklepach sieci. Pod Brandem znajdują się produkty z kategorii nabiał o prostych składach, pochodzące od polskich dostawców. Asortyment Mlecznej Rzeki obecnie stanowi 23 produkty i jest nieustannie rozwijany zgodnie z oczekiwania klientów, w kierunku najlepszego asortymentu nabiałowego na rynku.

- Mleczna Rzeka jest odzwierciedleniem filozofii, którą kieruje się ALDI by oferować klientom najlepsze produkty w najniższych możliwych cenach, i w której czyste i proste składy są dla nas priorytetem. Dlatego wspieramy polskich przedsiębiorców, wspólnie budując kategorię dyskontowej półki z nabiałem, która oparta jest na prostych i czystych składach. Współpracujemy z małymi regionalnymi mleczarniami, na przykład: OSM Głubczyce i OSM Myszków na partnerskich warunków; ufamy sobie wzajemnie wsłuchując się w swoje potrzeby i wzmacniając asortyment – mówi Michał Kopyłowicz, Kierownik Kategorii w ALDI.

- Słowo nabiał ma polski rodowód i do tego nie występuje nigdzie poza naszym krajem. Jego historia zaczęła się na początku XX wieku, gdy na miejskich targach ruszyła sprzedaż mlecznego asortymentu. Towarem handlowano zazwyczaj w bielonych wapnem budkach, co miało zarówno wyróżnić ofertę, jak i sprawić, że będzie kojarzyła się świeżo oraz zdrowo. I tak od tego dekoracyjno-marketingowego zabiegu dość naturalnie utworzyło się określenie „nabiał”. Przez lata zyskiwało na popularności i dość gładko wkomponowało się w kulinarną słowną stylistykę – pisze Sylwia Majcher, dziennikarka, ekspertka od niemarnowania żywności, ambasadorka programu Małe Kroki do Zero Waste w ALDI.

Dziś określenie nabiał dotyczy przede wszystkim produktów wytwarzanych z mleka. W ofercie Mleczna Rzeka, która dostępna jest w sklepach ALDI oprócz masła, maślanki czy jogurtu można znaleźć sery śmietankowe i twarogowe. Dobrze jest sięgać po nie regularnie, bo nabiał to doskonałe źródło białka, wapnia, potasu, magnezu czy fosforu. Zawarte w nim witaminy rozpuszczają się w tłuszczach. Nabiał z Mlecznej Rzeki, którą można znaleźć na sklepowych półkach ALDI, właściwie wkomponowany w codzienną dietę, ułatwia odchudzanie i dodaje energii. Jego zalety podkreśla Piramida Żywienia, która jest pomocną wskazówką przy tworzeniu zdrowego jadłospisu. Nabiał w zaleceniach opracowanych przez polski Instytut Żywności i Żywienia pojawia się zaraz po warzywach, owocach i produktach zbożowych. Obecny w jego składzie wapń uczestniczy w tworzeniu kośćca, wpływa na kurczliwość mięśni i krzepnięcie krwi. Niedobór może powodować osłabienie kości i większe ryzyko ich złamania – dodaje Majcher.

Dzięki certyfikatowi IFS produkty marki własnej Mleczna Rzeka gwarantują najwyższą jakość i najlepszy skład. Produkty te nie zawierają karagenów, substancji konserwujących. Standard żywności IFS ma na celu dbanie o bezpieczeństwo produktów, a co za tym idzie – satysfakcję klienta. Producenci z certyfikatem IFS zobligowani są do dbania o jakość od linii produkcyjnej, aż do momentu pakowania.

Współpracujący z ALDI dostawcy zobowiązani są do spełniania najwyższych norm dotyczące jakości i świeżości produktów. Dodatkowo ALDI każdego miesiąca niezależnie od regulacji prawnych, prowadzi serię badań laboratoryjnych w akredytowanych jednostkach, które umożliwiają kontrolę świeżości produktów z różnych kategorii. Poza zewnętrznymi audytami sieć wprowadziła także wysokie standardy wewnętrznej kontroli towarów, co przekłada się na funkcjonowanie całego łańcucha dostaw. ALDI współpracuje z lokalnymi wytwórcami, dzięki czemu w sklepach przybywa produktów z certyfikatami takimi jak: Jakość i Tradycja czy Dziedzictwo Kulinarne.

ALDI w Polsce posiada 173 sklepy i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na WWW.aldi.pl

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch