1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. Na Świętego Marcina w ALDI rogale i gęsina

Na Świętego Marcina w ALDI rogale i gęsina

Z okazji zbliżającego się Dnia świętego Marcina, który przypada na 11 listopada, ALDI oferuje od dzisiaj (06.11) dwa przysmaki, charakterystyczne dla tego święta – gęsinę i rogale z białym makiem. Produkty w atrakcyjnych cenach można kupić w sklepach w całej Polsce. Dodatkowo mieszkańcy Poznania, w którego tradycji postać Świętego Marcina jest mocno zakorzeniona mogą kupić wyjątkowe rogale świętomarcińskie, których oryginalność potwierdza specjalny certyfikat.

d

Rogal świętomarciński to niezwykle sycący smakołyk z ciasta półfrancuskiego ze słodkim nadzieniem z białym makiem. Tradycja jego wypieku sięga XIX wieku, kiedy proboszcz poznańskiej parafii pod wezwaniem św. Marcina, ks. Jan Lewicki, zaapelował do wiernych, aby w Dzień Św. Marcina wzięli przykład ze swego patrona i zrobili coś dla biednych. Wówczas jeden z poznańskich cukierników, Józef Melzer, przygotował trzy blachy rogali, którymi podzielił się z potrzebującymi. Za jego przykładem poszli kolejni cukiernicy, dzięki czemu wypiek rogali stał się tradycją, która przetrwała aż do dzisiaj – 11 listopada poznaniacy zjadają wspólnie nawet kilkaset ton tego przysmaku!

Co ciekawe, rogale świętomarcińskie znajdują się na prestiżowej liście regionalnych specjałów, które są  wypiekane tylko w Poznaniu i w wyznaczonych powiatach Wielkopolski. To właśnie takie rogale można już od 6 listopada kupić w 16 sklepach ALDI.

Dla miłośników tradycji z terenu Wielkopolski przygotowaliśmy w ALDI szczególną niespodziankę – w naszych sklepach zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach, jak np. w Gnieźnie, Koziegłowach czy Swarzędzu dostępne są rogale świętomarcińskie z certyfikatem Europejskiej Marki Produktu Regionalnego, który potwierdza, że powstały one z lokalnych surowców i według oryginalnych przepisów mówi Aleksandra Kohut, kierownik kategorii ALDI.

Rogal z białym makiem o wadze 200 gram można kupić w ALDI za 4,99 zł, natomiast rogal świętomarciński (również 200 gram) dostępny jest w cenie 5,89 zł.

s

Drugim produktem, który szczególnie łączy się z Dniem Świętem Marcina jest gęsina – również i w tym przypadku wynika to z wieloletniej i niezwykle ciekawej tradycji. Zgodnie z legendą św. Marcin skrył się w zagrodzie gęsi, gdy chciał uniknąć mianowania na biskupa. Ptaki jednak wydały go swym głośnym gęganiem, przez co święty został skojarzony z gęsiną, a w dniu jego imienin to wyjątkowe smaczne i zdrowe mięso zaczęło z czasem gościć na polskich stołach – zgodnie z powiedzeniem „Na świętego Marcina najlepsza gęsina".

- Za jedzeniem gęsi w takim akurat okresie przemawia też czysty pragmatyzm. Świeża gęś nie jest dostępna przez cały rok, najpopularniejszym okresem jest właśnie jesień, kiedy to świeże mięso jest najbardziej soczyste i najsmaczniejsze. To właśnie taką świeżą gęsinę można już od dzisiaj dostać w sklepach ALDI. Oferowane przez nas mięso jest w pełni polskim produktem – to młoda polska gęś owsiana rasy Biała Kołudzka. W ALDI możemy ją kupić w formie piersi, nogi lub tuszki – w cenie 24,90 zł za kilogram - wyjaśnia Adam Pawlak, menadżer kategorii ALDI.

 

***

O ALDI

 

ALDI w Polsce ma 280 sklepów i zatrudnia ponad 4000 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze COŚ z ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca. 

 

ALDI Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 86 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na www.aldi.pl

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch