1. KOMUNIKATY PRASOWE
  2. Produkty wege oraz owoce i warzywa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sprzedaż marki własnej ALDI Gut Bio wzrosła w 2022 roku o 25%.

Produkty wege oraz owoce i warzywa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sprzedaż marki własnej ALDI Gut Bio wzrosła w 2022 roku o 25%.

Dieta wegetariańska i wegańska z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Przyczyniają się do tego także dyskonty, które cyklicznie rozbudowują ofertę z tego segmentu. Z danych, które udostępniło ALDI wynika, że klienci sieci w 2022 roku sięgali o 25% częściej po produkty marki własnej Gut Bio, oraz aż o 33% i 42% częściej po warzywa i owoce.

 

Reprezentatywne badanie Appino przeprowadzone na zlecenie ALDI Nord i ALDI SÜD ujawniło, że 90% respondentów oceniło stosunek ceny do jakości wegańskiej oferty ALDI jako „raczej dobry" lub "bardzo dobry"*. Jak dodaje ALDI, z innych badań wynika, że ponad 90% ludzi chciałoby prowadzić bardziej zrównoważony styl życia, ale tylko jeden na dziesięciu zdołał zmienić swoje zachowania zakupowe i konsumpcyjne**.

 

Dyskonter nieustannie rozwija i poszerza asortyment produktów wege tak, aby klienci mogli zawsze kupić to, czego potrzebują do przyrządzenia potraw bezmięsnych. ALDI podaje również, że dostrzega  rosnący trend zainteresowania bezmięsnymi alternatywami i zamiennikami, czego przykładem jest wzrost sprzedaży marki własnej Gut Bio w minionym roku aż o 25%.

 

Najchętniej kupowanymi produktami marki Gut Bio są: Bio Napój owsiany 1L, Bio jogurt Naturalny, Bio jogurt owocowy oraz Bio napój migdałowy/kokosowy 1L – wynika z badań własnych ALDI. Pomimo tego, że Polacy w dobie inflacji szukają oszczędności, wciąż zwracają uwagę na świadome odżywianie i korzystają z każdej okazji, by zadbać o własne zdrowie. Potwierdzeniem tego trendu jest fakt, że podczas dedykowanych promocji wzrost zainteresowania marki Gut Bio i sięga aż 100%.

 

W trendach zakupowych klientów ALDI w kategorii owoce i warzywa prym wiodą banany, które pojawiły się na podium najczęściej kupowanych produktów w 2022 roku. Na kolejnych miejscach znajdują się pomidory malinowe, papryka czerwona, mandarynki oraz cytryny również naszej marki własnej - mówi Aurelia Raudzis, Młodszy Menadżer ds. Kategorii. Sprzedaż warzyw w 2022r podniosła się o 33%, natomiast owoców o 42%, co może sygnalizować zmieniające się trendy żywieniowe i wzrost świadomości dotyczący zdrowego odżywiania wśród Polaków - dodaje Aurelia Raudzis.

 

O ALDI

ALDI w Polsce posiada 253 sklepy i zatrudnia ponad 4000 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Nowe hasło marki brzmi „Raz ALDI, zawsze COŚ z ALDI”, bo po ulubione produkty chętnie się wraca.

 

ALDI Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 86 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii. Więcej na www.aldi.pl

 

 

* Kantar Sustainability Sector Index 2022

** Przebadano osoby w wieku 18-65 lat, które regularnie kupują wegańskie produkty

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch