1. Strona główna
  2. Odpowiedzialność
  3. ŚWIATOWEGO DNIA SPRAWIEDLIWEGO HANDLU

11 MAJA - ŚWIATOWYM DNIEM SPRAWIEDLIWEGO HANDLU

FAIRTRADE – dla ludzi, dla planety

fair

Dla rolników i pracowników najemnych FAIRTRADE to coś więcej niż tylko wyższa zapłata i praca w lepszych warunkach. FAIRTRADE dba również o ochronę środowiska lokalnego i wspiera drobnych rolników w walce ze skutkami zmian klimatu. Drobni rolnicy z krajów globalnego Południa bardzo dotkliwie odczuwają negatywne skutki zmian klimatu, takie jak susze, powodzie, załamania pogody czy pustynnienie. Zjawiska te utrudniają produkcję kawy, herbaty, kakao, bawełny i innych produktów, z których korzystamy każdego dnia. FAIRTRADE wspiera drobnych rolników, organizując szkolenia, podczas których uczą się oni, jak dostosowywać uprawy do nowych warunków pogodowych. Poza tym mają ułatwiony dostęp do naturalnych nawozów, nowych sadzonek roślin, systemów pozwalających oszczędzać wodę i innych rozwiązań, które sprawiają, że produkcja żywności jest bardziej przyjazna dla lokalnego środowiska naturalnego. Wybierając produkty FAIRTRADE, dbamy nie tylko o producentów rolnych z dalekich krajów, ale również o ziemię – nasz wspólny dom.

Bądź fair, kupuj fair

facet

Kawa, herbata, kakao, bawełna – trudno wyobrazić sobie bez nich życie, prawda? Nie moglibyśmy się nimi cieszyć, gdyby nie praca setek milionów drobnych rolników z krajów Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Oceanii. Ruch Sprawiedliwego Handlu wspiera ich w codziennych zmaganiach, tak by dzięki pracy własnych rąk mogli zapewnić godziwe warunki życia sobie i swoim rodzinom, oraz zmieniać lokalne społeczności w duchu zrównoważonego rozwoju. W systemie FAIRTRADE działa już ponad 1,66 miliona drobnych rolników i pracowników najemnych z 75 krajów. Otrzymują oni wyższą zapłatę za pracę w lepszych warunkach i Premię FAIRTRADE na projekty rozwojowe służące całym społecznościom. FAIRTRADE wzmacnia pozycję drobnych producentów rolnych na globalnym rynku, tak by nie byli zależni od pośredników. Ponadto dzięki organizowanym szkoleniom rolnicy uczą się, jak podnosić jakość i wydajność plonów i poznają bardziej przyjazne dla środowiska metody produkcji. Wybierając produkty ze znakiem FAIRTRADE, wspierasz model handlu, który ponad zyskiem stawia dobro ludzi i planety.

WSPIERAJ Z NAMI DROBNYCH ROLNIKÓW!

Przepraszamy, ta oferta jest już niedostępna.
fairtrade

MORENO

FAIRTRADE BIO Caffè Crema

39,99
1-kg-Opak.
FAIRTRADE BIO Caffè Crema
Przepraszamy, ta oferta jest już niedostępna.
fairtrade

FAIR

FAIRTRADE BIO Herbata czarna

4,99
25x1,75-g-Opak. 1szt.=0,20
FAIRTRADE BIO Herbata czarna
Przepraszamy, ta oferta jest już niedostępna.
fairtrade

FAIR

FAIRTRADE BIO Czekolada do picia

12,99
220-g-Opak. 100g=5,90
FAIRTRADE BIO Czekolada do picia
Przepraszamy, ta oferta jest już niedostępna.
fairtrade

FAIR

FAIRTRADE BIO Czekolada

6,99
100-g-Opak.
FAIRTRADE BIO Czekolada
*Informacje z gwiazdką oraz Ważne informacje prawne
*
Artykuły akcyjne, w przeciwieństwie do naszego stałego asortymentu, są dostępne tylko w ograniczonej ilości. W związku z tym produkty te mogą zostać wyprzedane już pierwszego dnia akcji, krótko po jej rozpoczęciu.
**
Artykuły dostępne są tylko w ograniczonej ilości. W związku z tym mogą one zostać wyprzedane w określonym czasie.
***
Podane ceny są cenami regularnymi, cena produktu może ulec zmianie w zależności od obowiązującego tygodnia akcyjnego. Prosimy o śledzenie zakładek oferty.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.