Zarządzanie chemikaliami

Kilka metalowych prętów, na których jasnoniebieska barwiona wełna wisi do wyschnięcia - zarządzanie chemikaliami w ALDI Nord

Jak krok po kroku zamierzamy produkować bez niepożądanych substancji chemicznych

Zobowiązujemy się do stopniowego zastępowania w najbliższych latach niepożądanych substancji stosowanych w produkcji odzieży, tekstyliów domowych i obuwia ich bezpieczniejszymi odpowiednikami. Naszym celem jest całkowita rezygnacja z określonych grup substancji od dnia 01.01.2020 r.

 • Wraz z publikacją dokumentu ALDI Detox Commitment zobowiązaliśmy się do usunięcia z produkcji określonych grup substancji.

 

 • ALDI zdefiniowało wartości graniczne dla tych grup substancji. Są one określone w załączniku do ALDI Detox Commitment jako M-RSL (PDF) wraz z wartościami granicznymi dla ścieków. Ponadto załącznik ten zawiera także wartości graniczne dla produktów (PDF).

 

 • Nasi dostawcy i współpracujące z nimi zakłady produkcyjne zobowiązują się umownie do przestrzegania tych wartości granicznych w surowcach chemicznych, materiałach, a tym samym w produktach. W tym temacie organizowane są specjalne szkolenia.

 

 • Stosowane do impregnacji związki PFC (perfluorowane i polifluorowane związki chemiczne) zostaną zastąpione substancjami bardziej przyjaznymi dla środowiska. Do 31.12.2016 r. całkowicie wyeliminowaliśmy związki PFC. Od 2015 r. tekstylia i obuwie, które oferujemy produkowane są przy użyciu alternatywnych środków hydrofobowych, np. ekologiczne i zrównoważone technologie „Bionic-finish®eco“ lub „Teflon EcoElite™“. Najpóźniej od 31.12.2016 r. ALDI nakazało swoim partnerom handlowym całkowitą rezygnację z PFC.

 

 • Stosowane na przykład do prania związki APEO (alkilofenole oksyetylenowane) zostaną również zastąpione w produkcji substancjami bardziej przyjaznymi dla środowiska. Nasi dostawcy zobowiązali się umownie do zastąpienia związków APEO ekologicznymi alternatywami najpóźniej od dnia 31.12.2016 r.

 

 • ALDI wybrało instytuty badawcze, które regularnie kontrolują ustalone wartości graniczne w ściekach i osadach z zakładów produkcyjnych (zgodnie z M-RSL (PDF)). Wyniki badań będą udostępniane na uzgodnionej z organizacją Greenpeace, ogólnodostępnej platformie (ipe.org.cn).

 

 • Dla wszystkich zgłoszonych zakładów produkcyjnych stosujących technikę produkcji "na mokro" wymagamy ważnej analizy ścieków i osadu, jak również odpowiednich wyników badań.  

 

 • ALDI wspiera dostawców we wdrażaniu odpowiedniego systemu zarządzania chemikaliami w celu realizacji wymogów detoksyfikacyjnych w całym łańcuchu dostaw. Oprócz zakładów produkcyjnych nadal badane będą również produkty zgodnie z aktualną listą RSL (PDF, 318 KB)

 

 

 • Chcemy wspierać dobre przykłady z naszego łańcucha dostaw i dzielić się naszą wiedzą z interesariuszami. Tutaj znajdą Państwo przykład naszego partnera w łańcuchu dostaw, który produkuje tekstylia nie wytwarzając żadnych ścieków, tym samym produkuje je w wyjątkowo ekologiczny sposób.

 

 • Procesy te prowadzić będą do zmiany standardów oraz wdrażania certyfikatów i inicjatyw. ALDI aktywnie realizuje to podejście, oceniając jego skuteczność i możliwość realizacji, aby móc spełnić cele wyznaczone na rok 2020.

 

Dalsze informacje o zarządzaniu chemikaliami znajdą Państwo poniżej:

 

 

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.

Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.