1. Strona główna
 2. Przepisy
 3. Śniadanie
 4. Owocowo-owsiana wegańska wieża

Owocowo-owsiana wegańska wieża

łatwy

20min.

Czas przygotowania

Składniki 4 Porcje

40 g mieszanki nasion Gut Bio
230 ml napoju sojowo-ryżowego Gut Bio
80 g pełnoziarnistych płatków owsianych marki Ideal
1 jabłko Gut Bio
1 pomarańcza Gut Bio
1 mała cytryna Gut Bio
1 mały ananas
4 kiwi

Przygotowanie

Krok 1.

Posiekaj mieszankę nasion. Zagotuj napój ryżowy, a następnie dodaj do niego 60 g płatków owsianych, gotuj na małym ogniu, aż napęcznieje. Pozostaw do wystudzenia. Dodaj mieszankę nasion. Pozostałe płatki owsiane upraż na patelni na złoty kolor.

Krok 2.

Obierz pomarańczę i jabłko – usuń z niego również gniazda nasienne. Pokrój jabłko i pomarańczę na cienkie plasterki. Cytrynę przekrój na pół, wyciśnij odrobinę soku i skrop nim plasterki jabłka, aby nie ściemniały. Obierz ananas, pokrój go na ćwiartki, usuń jego stwardniałą środkową część, a następnie ok. ¼ ananasa pokrój na możliwie cienkie plasterki.

Krok 3.

Obierz kiwi. Dwa z nich pokrój na plasterki, a pozostałe zblenduj. Plastry jabłka, pomarańczy i ananasa układaj na talerzu jedno na drugim, przekładając je mieszanką owsianą i formując wieżę. Przed podaniem udekoruj wieżę zmiksowanym kiwi i kilkoma jego plasterkami oraz prażonymi płatkami owsianymi.

Wskazówka

 • Pozostały ananas pokrój na kawałki i podawaj razem z owocowo-owsianą wieżą.
 • Jeśli mieszanka owsiana będzie zbyt gęsta, rozmieszaj ją z dodatkiem odrobiny napoju ryżowego.
 • Polecamy serwowanie owocowo-owsianej wieży z wegańską zieloną herbatą Westminster.
ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.

Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.