1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Certyfikat PlanetProof dla owoców i warzyw

Owoce i warzywa: zrównoważony rozwój w szerokim zakresie

Certyfikat PlanetProof dla owoców i warzyw – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Nasz asortyment owoców i warzyw stopniowo staje się coraz bardziej zrównoważony. Ale co to właściwie znaczy? I w jaki sposób możemy osiągnąć długotrwałe zrównoważone ulepszenia w uprawie? W Holandii odpowiedzi można szukać we wspólnym projekcie z dostawcami i producentami.

PlanetProof Logo – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Wtemacie owoców i warzyw Holandia to prawdziwy „Global Player“ – ten mały kraj eksportuje swoje produkty rolne na cały świat. Owoce i warzywa z Holandii można znaleźć na półkach w 150 krajach. W Holandii współpracujemy razem z dostawcami i hodowcami po to, by konwencjonalna uprawa owoców i warzyw stała się bardziej przyjazna dla środowiska. Naszym partnerem jest Fundacja Milieukeur (SMK) ze znakiem jakości PlanetProof. Fundacja opracowała certyfikat jakości dla konwencjonalnie uprawianych produktów charakteryzujących się długotrwałymi ulepszeniami, takimi jak stosowanie środków ochrony roślin, ochrona zasobów wodnych, gospodarowanie glebą i oszczędzanie energii. W ten sposób zrównoważony rozwój powinien dotrzeć do rolnictwa. Nasz cel: najpóźniej do 2019 roku wszystkie owoce i warzywa z Holandii będą posiadać certyfikat jakości PlanetProof. Gijs Dröge – Dyrektor SMK, jest zadowolony z inicjatywy: “Ten krok jest ważnym impulsem dla poprawy zrównoważonego rozwoju w uprawie”.

2019

Nasze owoce i warzywa (w tym ziemniaki) uprawiane w Holandii posiadają certyfikat jakości Milieukeur.

Intensywny dialog i bliska współpraca

Jedno jest pewne: istniejących procesów w rolnictwie nie da się zmienić z dnia na dzień. Dlatego wspieramy producentów w stopniowym wdrażaniu nowych wymogów Milieukeur. Od października 2017 roku współpracujemy z naszymi dostawcami, producentami i fundacją SMK nad takimi tematami jak środki ochrony roślin, woda, energia i nawozy. Holenderskie stowarzyszenie branżowe GroentenFruit Huis również bierze udział w naszych intensywnych rozmowach. Peter Verbaas, Kierownik ds. Bezpieczeństwa Żywności i Łańcucha dostaw w GroentenFruit Huis, mówi: „Dobrze, że ALDI podejmuje ten krok uwzględniając ciągłe wysiłki producentów i potrzebny czas na zmianę“.

Na samym początku projektu w październiku 2017 roku przeprowadziliśmy dziesięć warsztatów z dwunastoma dostawcami i 150 producentami w celu wyjaśnienia otwartych pytań i opracowania konkretnego planu działań potrzebnego dla zmian.

I co dalej?

W 2018 roku planowane są kolejne warsztaty mające na celu wspieranie producentów podczas wprowadzanych zmian. A kto wie – może znak jakości PlanetProof pojawi się wkrótce również poza Holandią. Fundacja Milieukeur prowadzi już od dłuższego czasu dyskusje na temat dostosowania istniejącego systemu certyfikacji i ewentualnej ekspansji międzynarodowej. Eline Poels, Manager Corporate Responsibility w Holandii, jest gotowa na każdy przypadek: “Zaczynamy teraz od holenderskich producentów, ponieważ znak jakości jest znany przede wszystkim tutaj.”

SDG

GRI

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch