1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Eksperci ds. owoców i warzyw

Eksperci ds. owoców i warzyw

Eksperci ds. owoców i warzyw – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Eksperci, którzy badają jabłka i ogórki? Naprawdę istnieją! W Belgii szkolimy personel na magazynie, aby stał się “wyrocznią w kwestii owoców i warzyw”.  Jako eksperci od świeżości pomagają sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

 

Na pierwszy rzut oka kalarepy w dużych zielonych pudełkach wyglądają świeżo i smacznie. Ale czy takie są naprawdę? Aby się tego dowiedzieć, pracownicy na przyjęciu towaru w naszych magazynach logistycznych muszą dokładnie przyjrzeć się przychodzącym towarom. Czy poziom ich dojrzewania jest prawidłowy? Czy warzywa nie są uszkodzone? Czy liście są jędrne i zielone? Aby nasi koledzy sprawdzali owoce i warzywa tak samo krytycznie jak zewnętrzny rzeczoznawca, w Belgii w 2017 roku wprowadzono nową koncepcję szkoleniową. Cel: uwrażliwienie na jakość i świeżość oraz pogłębienie wiedzy. Po początkowym czterodniowym szkoleniu pracownicy będą uczestniczyć w późniejszym terminie w kolejnym szkoleniu.

Jednak proces jakości w ALDI Nord nie rozpoczyna się od przyjęcia towaru w centrum logistycznym. Pracownicy działu zakupów już teraz przedstawiają naszym dostawcom jasne wytyczne. Na przykład, winogrona: od zaopatrzenia poprzez zawartość cukru do temperatury dostawy, wszystko jest dokładnie określone. Ponadto od dostawców owoców i warzyw wymagamy tak zwanej oceny społecznej Dzięki temu podnosimy wśród producentów świadomość dotyczącą dobrych standardów pracy.

Po przybyciu towaru do sklepu, jego pracownicy ponownie sprawdzają, czy jakość jest właściwa. W każdej spółce regionalnej dwóch specjalistów ds. owoców i warzyw dba o to, aby pracownicy sklepu byli prawdziwymi ekspertami od świeżości. Szkolą oni kolegów w zakresie kontroli jakości. W przyszłości specjalnie przeszkoleni pracownicy odpowiedzialni za owoce i warzywa w sklepach będą sprawdzać dostarczony i wystawiany towar. W tym celu w 2018 roku przeprowadzimy szkolenia zakrojone na szeroką skalę.

„Owoce i warzywa muszą być świeże i jędrne. Jest to tak samo ważne dla nas, jak i dla naszych klientów”, mówi Kilian De Geyter, Kupiec w Belgii. “ALDI Belgia dzięki szkoleniu na eksperta ds. warzyw i owoców jeszcze bardziej skupiło uwagę swoich pracowników na tę kwęstię”.

GRI

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch