1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Kampania jubileuszowa MSC

A więc do rzeczy!

Kampania jubileuszowa MSC – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Jasny przekaz w temacie rybołówstwa – w 2017 roku ALDI Polska była oficjalnym partnerem kampanii jubileuszowej Marine Stewardship Council (MSC), która stanowiła dobrą okazję do informowania o zrównoważonych metodach połowu ryb oraz certyfikacie MSC.

 

Dwadzieścia lat – tak długo MSC zajmuje się ochroną mórz i światowych zasobów ryb. Jest jednym z naszych najważniejszych partnerów w zakresie pozyskiwania ryb ze zrównoważonego połowu. Prowadząc ogromną kampanię pod hasłem “Zawsze dzikie” organizacja ekologiczna świętowała swoje okrągłe urodziny w ubiegłym roku. Była wspierana przez ALDI Nord w wielu krajach. Na pokładzie również koledzy z Polski. Niezależnie czy to w 124 sklepach, w gazetce reklamowej ALDI czy też na stronie internetowej – wszędzie był zgłębiany temat zrównoważonego połowu. Przez cały listopad pracownicy i klienci mogli dowiedzieć się więcej na temat przełowienia, nielegalnego połowu oraz zanieczyszczenia środowiska jak również poznać produkty z certyfikatem  MSC. Ponieważ w przypadku ryb oczywistym jest, iż organizacje środowiskowe, producenci, sprzedawcy detaliczni i konsumenci muszą patrzeć w tym samym kierunku.

„Projekt ten był częścią dużej krajowej inicjatywy na rzecz produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przyciągał wzrok w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ charakterystycznych oznaczeń na półce nie mógł przeoczyć żaden klient” – mówi Justyna Radwańska, Specjalista ds. Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Polsce. Działania ALDI zaplanowała wspólnie z Działem Marketingu i polską organizacją MSC. „Dla nas była to pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystkie nasze działania przebiegły pomyślnie.”

Dzięki kampanii MSC, ALDI Polska jest na dobrej drodze spełnienia wymogów naszej przyszłej międzynarodowej polityki zakupowej ryb. Jak w przypadku każdej polityki zakupowej dotyczącej danego surowca, ważny jest również dialog z partnerami handlowymi, organizacjami środowiskowymi, pracownikami i klientami w celu oszczędnego obchodzenia się z surowcami. 

„Szacuje się, że blisko 90% światowych zasobów dziko żyjących ryb jest wyczerpanych lub zagrożonych – jest to obecnie jedno z największych wyzwań ekologicznych na świecie! Naszą misją jest wykorzystanie niebieskiego certyfikatu MSC i programu certyfikacji MSC, aby przyczynić się do utrzymania mórz i oceanów świata w dobrej, stabilnej kondycji. Bardzo cieszy nas to, że ALDI popiera zasady zrównoważonego rybołówstwa i aktywnie włącza się w Program Certyfikacji MSC. Poprzez stałe zwiększanie asortymentu produktów certyfikowanych i działania edukujące konsumentów ALDI Polska aktywnie wspiera zrównoważone rybołówstwo.”

Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce

Strony jubileuszowe MSC:

GRI

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch