Zapraszamy do środka!

Nowe sklepy – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Spoglądając przez duże witryny okienne oczywistym jest, że nastąpiła duża zmiana. W zmodernizowanych sklepach jest jasno i przyjemnie, więcej przestrzeni, nowe kolory i przejrzysta prezentacja produktów zapewniają jeszcze lepszą orientację. Dzięki ANIKo (ALDI Nord Instore Konzept) konsekwentnie dostosowujemy nasze sklepy do potrzeb naszych klientów.

 

Atmosfera zapewniająca dobre samopoczucie – tym charakteryzują się nasze nowe sklepy. Przebudowa jest jak dotąd największym projektem w Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord. Większość z 4.700 sklepów zostanie zmodernizowana w ciągu najbliższych dwóch – trzech lat. Wiele zmian jest widocznych od razu, inne natomiast odbywają się w sposób niezauważalny. Nasz wirtualny spacer pokazuje, czego klienci ALDI Nord mogą się spodziewać w swoich odnowionych sklepach. Ale to nie wszystko: ukazuje on również, w jakich obszarach dokładamy naszych starań, by nasz asortyment kształtować w bardziej zrównoważony sposób – zarówno w zupełnie nowych sklepach oraz w tych już istniejących. Nieistotne, czy sklep jest już zmodernizowany, czy jeszcze nie – większy wybór, więcej świeżych produktów oraz produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł w cenie ALDI są dostępne u nas wszędzie.

Tak to wygląda – spacer po typowym sklepie według ANIKo

Oczywiście nie każdy sklep ANIKO ma dokładnie takie samo ustawienie – w zależności od lokalizacji, budynku i kraju mogą pojawiać się różnice. By zobaczyć zmiany zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po nowym sklepie!

Tak to wygląda – spacer po typowym sklepie według ANIKo – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Wejście: serdecznie witamy 

Wózek zakupowy, koszyk do noszenia czy też kolorowy dziecięcy wózek na zakupy? Oferujemy naszym klientom szeroki wybór. Ponadto w wielu sklepach na wejściu znajduje się cyfrowy wyświetlacz wskazujący ilość wytwarzanego w danym momencie prądu przez system fotowoltaiczny umieszczony na dachu.

Strefa Pieczywa

Mmmmhhh … ale pachnie. W ofercie posiadamy około 30 różnych rodzajów świeżego pieczywa oraz wypieków. Chleb z dnia poprzedniego przekazywany jest przez niektóre sklepy organizacjom użytku publicznego lub oferowany w sklepie po obniżonej cenie- to jedno z naszych działań zapobiegającym marnowaniu żywności.

Kosmetyki & Pielęgnacja

W Niemczech receptura wielu produktów kosmetycznych, takich jak szampony, żele pod prysznic i mydła w płynie, została tak dopasowana, by w składzie zastąpić tzw. płynny mikroplastik. We Francji stosowanie mikroplastiku  do produkcji artykułów higienicznych jest już ustawowo zabronione.ed

Słodycze

Pracujemy nad stopniowym ograniczaniem zawartości cukru w napojach orzeźwiających, płatkach typu musli, przetworach owocowych i innych produktach. Znaczna część naszego Kasortymentu zawierającego kakao została zamieniona na certyfikowany surowiec.

Warzywa & owoce

Znajdują się w samym centrum naszego sklepu – w powiększonym dziale owoców i warzyw klienci znajdą jeszcze większy wybór świeżych produktów. Wraz ze stale rosnącą liczbą certyfikowanych produktów, nasz asortyment także w tym obszarze kształtuje się stopniowo w sposób bardziej zrównoważony. Dobrym przykładem jest nasz banan BIO-Fairtrade.

Jajka

Już w 2004 roku ALDI Nord jako pierwsza Grupa Przedsiębiorstw w niemieckim handlu detalicznym wykluczyła sprzedaż jaj pochodzących z chowu klatkowego względnie chowu w małych grupach. Najpóźniej do 2025 roku wdrożony zostanie zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego we wszystkich krajach Grupy Przedsiębiorstw, a w niektórych krajach nawet  jeszcze wcześniej.

Świeże produkty & Dania gotowe

Wszystko kręci się tu wokół wygodnej konsumpcji świeżych produktów lub wstępnie przygotowanej żywności. Oferta obejmuje m.in. chłodzone świeże soki, sałatki, dania gotowe lub szybką przekąskę. Szczególnie delikatne owoce i warzywa przechowywane są w chłodnym miejscu, dzięki czemu dłużej pozostają świeże.

Mięso & Ryby

Nasza ofensywa świeżości dotyczy również produktów mięsnych i ryb. Bardzo ważny jest stale zwiększający się asortyment mięsa i ryb pochodzący ze zrównoważonych źródeł. Dla zwiększania dobrostanu zwierząt angażujemy się w różne projekty i inicjatywy. Ponadto w kategorii produktów mięsnych nasi klienci mogą śledzić ich pochodzenie bezpośrednio za pomocą umieszczonego na opakowaniu Kodu Identyfikowalności ALDI  (ATC).

Przepis tygodnia

Brakuje pomysłu na smaczny posiłek? Nie ma problemu! Dzięki przepisowi tygodnia w wielu sklepach oferujemy pomysły na sezonowe i kreatywne dania. Wszystkie potrzebne składniki, które nie muszą być przechowywane w lodówce, znajdują się w wyznaczonym miejscu. Ponadto w ramach naszego społecznego zaangażowania prowadzone są również projekty dotyczące zdrowego odżywiania.

Nabiał & Sery

Więcej dobrostanu zwierząt również w lodówce – we wszystkich niemieckich sklepach od końca 2017 roku znakujemy mleko alpejskie „Meierkamp” certyfikatem. „Na rzecz zwiększonej ochrony zwierząt” (poziom wyjściowy) Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (Deutsches Tierschutzbund). Ponadto mleko od krów wypasanych na pastwiskach „Meierkamp” spełnia od 2018 roku wymogi poziomu premium tego certyfikatu. Oba poziomy gwarantują, że rolnicy przestrzegają wytycznych, które znacznie wykraczają poza ustawowe wymogi dotyczące hodowli krów mlecznych. We wszystkich sklepach oferujemy także ser premium „Noordholland” produkowany z mleka od krów wypasanych na pastwiskach. Takie mleko sprzedajemy również w Holandii.

Mrożonki

Czasem przychodzi pora na szybkie danie, które oferuje strefa mrożonek, gdzie asortyment został znacznie zwiększony. Warto dodać, że w naszych nowych sklepach znajdują się wyłącznie energooszczędne zamrażarki z naturalnym czynnikiem chłodniczym.

Artykuły akcyjne

W naszych sklepach powstało jeszcze więcej miejsca na nasze artykuły akcyjne. Nasza dobrze znana gazetka reklamowa ALDI co tydzień informuje o nowych produktach będących w ofercie. Tam prezentujemy również nasze produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł.

ANIKo w Państwa okolicy

Zaciekawiliśmy Państwa? Proszę wyrobić sobie własną opinię odwiedzając nasze nowe lub odnowione sklepy w Państwa okolicy. Tutaj łatwo znajdą Państwo swój najbliższy sklep ALDI w Polsce.

ANIKo w Państwa okolicy – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

SDG

GRI

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch