1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Odżywianie i zdrowie

Holandia: zdrowe odżywianie od najmłodszych lat

Odżywianie i zdrowie – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Zdrowie jest jednym z najważniejszych tematów w Holandii. Jendym z najbardziej aktualnych problemów jest m.in. nadwaga u dzieci i młodzieży. Mając po stronie silnego partnera podejmujemy się tego tematu.

 

Według raportu holenderskiej Komisji Zdrowia, nadwaga jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych w kraju. Jedno na siedem holenderskich dzieci ma nadwagę. Dzieciństwo i okres młodości to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe i wzorce działania każdego człowieka. W temacie „zdrowe odżywianie“ decydującym jest nie tylko to, co stawiane jest dzieciom za przykład w domu rodzinnym i szkole ale także to, co znajduje się w ofercie restauracji i supermarketów. Jako przedsiębiorstwo handlu detalicznego uważamy, że naszym obowiązkiem jest przyczynianie się do promowania zdrowego stylu życia.

W tym celu w Holandii nawiązaliśmy ostatnio współpracę z Fundacją JOGG (Jongeren Op Gezond Gewicht – „Pomoc dzieciom i młodzieży w dążeniu do zdrowej wagi”), by przybliżyć dzieciom i młodzieży temat zdrowej żywności. Chcemy także dotrzeć do dorosłych z ich środowiska, zwłaszcza rodziców i nauczycieli. Jesteśmy w bliskim kontakcie z fundacją w celu zaplanowania wspólnej kampanii. Chcemy zachęcić rodziny z dziećmi do tego, aby dokonywały zdrowych wyborów żywienia. Współpraca trwa od niedawna i potrwa do końca 2020 roku. O naszych wspólnych działaniach będziemy informować na bieżąco!

Jongeren Op Gezond Gewicht Logo – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

SDG

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch