1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Plastic Soup Foundation

Holandia: walka z „plastikową zupą"

Plastic Soup Foundation – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Na całym świecie co minutę jedna pełna ciężarówka z plastikiem jest wyładowywana do morza – to około 8 miliardów kilogramów plastiku rocznie. Poprzez promieniowanie UV i fale jest on mielony na małe cząsteczki, które stopniowo przekształcają nasze oceany w tzw. „plastikową zupę śmieciową”. Holenderska fundacja Plastic Soup Foundation postawiła sobie za cel powstrzymanie tego procesu poprzez edukację, działania szkoleniowe i innowacyjne rozwiązania. Popieramy to!

 

Naszą motywacją było zaangażowanie się w walce z ogólnoświatowym problemem śmieci z tworzyw sztucznych, więc w 2017 roku postanowiliśmy zakończyć sprzedaż jednorazowych plastikowych toreb w ALDI Nord. Do końca 2018 roku torba jednorazowa będzie stopniowo znikać z naszych sklepów. Obecnie trwa proces zamiany na naszą nową torbę wielokrotnego użytku. Proces całkowitego wycofywania plastikowych toreb wymaga czasu, dlatego w Holandii cena jednorazowych toreb na zakupy wzrosła w międzyczasie z 15 do 25 centów. Tym samym większość dochodu z tego tytułu trafia do Plastic Soup Foundation jako darowizna.

„Przyszłe pokolenia powinny żyć w czystym i zdrowym środowisku. Dzięki temu nowemu programowi szkoleniowemu Plastic Soup Foundation dzieci uczą się w formie zabawy, jak ważna jest ochrona naszych mórz i oceanów“.

Nadie Winde, Manager Corporate Responsibility w Holandii

Dzięki zebranym funduszom fundacja uruchomiła w 2018 roku nowy darmowy program szkoleniowy dla szkół podstawowych. Program składa się z tzw. „Plastic Soup Box“ zawierającej interesujący materiał dydaktyczny na temat odpadów z tworzyw sztucznych. Ponadto szkoły otrzymują specjalne wydanie gazety dla dzieci „Kidsweek" oraz dostęp do internetowej platformy z cyfrowymi lekcjami, filmami wideo i grami. Dzięki nowemu programowi szkoleniowemu Plastic Soup Foundation chce uświadomić dziesięć tysięcy dzieci w temacie plastikowych odpadów.

SDG

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch