1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Ranking dot. dobrostanu zwierząt

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Ranking dot. dobrostanu zwierząt – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym. W porównaniu międzynarodowym osiągnęliśmy trzecie miejsce. Również w Niemczech w porównaniu do innych sieci supermarketów osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki.

LDI Nord w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w międzynarodowym rankingu „Business Benchmark on Farm Animal Welfare” (BBFAW). Od 2012 roku ranking ten ocenia zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt, obecnie aż 110 firm z branży spożywczej – w tym producentów żywności, sprzedawców detalicznych i hurtowych żywności, a także gastronomię. Ich wyniki są oceniane na podstawie publicznie dostępnych informacji. Począwszy od roku 2013/2014, gdzie zajęliśmy 6 miejsce, BBFAW co roku plasowało nas o jedno miejsce wyżej. Jak nam się to udało? Przede wszystkim przez ciągłe zwiększanie naszego zaangażowania na rzecz dobrostanu zwierząt. Dużą rolę odegrały także nasze polityki zakupowe dotyczące dobrostanu zwierząt. Zapewniają one transparentność naszej organizacji oraz wyznaczonych celów.

BBFAVV Logo – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

„ALDI Nord prowadzi szeroko zakrojoną politykę zakupową w zakresie dobrostanu zwierząt i wdrożyła jasne procesy w łańcuchu dostaw. W 2017 roku ocena uległa znacznej poprawie w porównaniu z rokiem poprzednim. Głównie w wyniku bardziej transparentnych raportów. W niektórych krajach Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord podjęto szczególnie kompleksowe zobowiązania dotyczące poprawy dobrostanu zwierząt.“

Nicky Amos, Dyrektor Zarządzający, BBFAW

W Niemczech wytyczne sieci supermarketów w zakresie dobrostanu zwierząt zostały po raz pierwszy porównane w 2017 roku przez „Fundację Alberta Schweitzera”. W tym celu organizacja zbadała wszystkie opublikowane regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt. Potwierdziła ona, że nasza dyrektywa jest jedną z najbardziej kompleksowych w Niemczech. W porównaniu do innych dyskontów ALDI przekonywało swoim szeroko zakrojonym zaangażowaniem w dobrostan zwierząt. W przyszłości analiza będzie przeprowadzana co dwa lata.

Albert Schweitzer Stiftung für unsere Mitweld Logo – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

„ALDI Nord bez wątpienia sprawia, że dobrostan zwierząt zyskuje na znaczeniu. Pokazuje to na przykład powołanie dla tego obszaru specjalnego zespołu. Nawet jeśli wciąż jest wiele do zrobienia – kierunek jest właściwy, a tempo jest znaczne mimo licznych i częściowo wzajemnie ze sobą powiązanych elementów.“

Mahi Klosterhalfen, Dyrektor zarządzający Fundacji Alberta Schweitzera Członek Zarządu oragnizacji Compassion in World Farming

Wyniki pokazują nam, iż wraz z naszymi działaniami i celami jesteśmy na dobrej drodze.

SDG

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch