1. Home
  2. Ciekawostki
  3. Torba jednorazowa nie jest rozwiązaniem

Torba jednorazowa nie jest rozwiązaniem

Torba jednorazowa nie jest rozwiązaniem – Zrównoważony rozwój ALDI Nord

Jest obiektem kultowym i trafiła nawet do muzeum – plastikowa torba ALDI Nord. Ale w obliczu plastikowych wysp na morzu, zaśmieconych plaż i mikroplastików w naszym środowisku, sprawa jest dla nas jasna: torba jednorazowego użytku to przeżytek.

 

Od ponad 100 lat oferujemy naszym klientom torby, aby mogli bezpiecznie przetransportować swoje zakupy do domu. W pierwszych dziesięcioleciach historii naszego przedsiębiorstwa wykonywane były one z papieru. Ale po triumfie tworzywa sztucznego w latach 60-tych. wprowadzono plastikową torbę ze słynnym niebiesko-białym wzorem. Stał się on kultowy i trafił nawet na wystawę do muzeum Ingolstadt Museum of Concrete Art w 2016 roku. Przez ponad 40 lat plastikowa torba była wszechobecna na naszej ulicy aż do dziś. Ponieważ ze względu na problemy środowiskowe spowodowane przez plastik i plastikowe torby nadszedł czas na nowy kultowy obiekt na naszych ulicach: torbę wielokrotnego użytku ALDI Nord. Sprawdzony wzór, lepszy dla środowiska.

Nasza nowa torba wielokrotnego użytku wiele zmieści

ALDI Nord kładzie kres torbom jednorazowym. Decyzja ta oznacza usunięcie wszystkich dostępnych przy kasie zwykłych jednorazowych toreb. W Belgii, Niemczech i Holandii są one stopniowo wycofywane od końca 2017 roku. Zamiast plastikowej torby w sklepach pojawiła się przyjazna dla środowiska alternatywa: trwała torba wielokrotnego użytku składająca się z ponad 80 % materiału pochodzącego z recyklingu. Produkowana w Niemczech nosi uznane oznakowanie ekologiczne Błękitnego Anioła. Ponadto jest większa i bardziej stabilna niż torba jednorazowa. Przy tym bardzo świadomie zdecydowaliśmy nie zastępować jednorazowej torby, torbą z papieru. Ponieważ produkcja papierowej torby zużywa dużo więcej wody i energii.

Nasze torby

Dostępne w zależności od sklepu i kraju, oferujemy aż do siedmiu możliwości transportu zakupów. Oto najnowsze modele:

Żegnaj plastiku!

Nowa torba wielokrotnego użytku będzie stopniowo wprowadzana do belgijskich, niemieckich i holenderskich sklepów. W tym samym czasie wszystkie torby jednorazowe będą usuwane z asortymentu poszczególnych sklepów. Całkowita zamiana nastąpi tam do końca 2018 roku. Aby już na etapie zamiany wspierać korzystanie z przyjaznych dla środowiska wariantów wielokrotnego użytku, podniesiona została cena toreb jednorazowych: np. w Niemczech o 10 centów, a w Holandii o 15 centów. (Dodatkowe) dochody ze sprzedaży toreb jednorazowych będą przekazywane na rzecz projektów ekologicznych i społecznych.

SDG

GRI

Kolejne informacje

Tematy Kluczowe

Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Więcej
Zarządzanie

Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Więcej
Tematy Kluczowe

Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

Überall dort, wo wir unseren Einfluss geltend machen können, übernehmen wir Verantwortung für sichere und faire Arbeitsbedingungen und die Einhaltung von Umweltstandards.

Więcej
Ciekawostki

Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Więcej
Tematy Kluczowe

Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Więcej
Tematy Kluczowe

Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Więcej
Ciekawostki

Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym.

Więcej
Tematy Kluczowe

Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Więcej
Tematy Kluczowe

Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Więcej

00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

 

     

 

     

 

     

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch