Zrównoważony rozwój

Plantacja kawy - świat kawy ALDI Nord

Działamy odpowiedzialnie pozyskując ziarna kawowca

 

Kawa jest jednym z najważniejszych towarów handlowych na świecie. Uprawa kawy stanowi podstawę bytu dla około 25 milionów drobnych rolników w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie jest związanych z handlem i przetwórstwem kawy. ALDI Nord jako wiodąca sieć dyskontowa chce nie tylko oferować najlepszej jakości produkty kawowe, lecz również przejmować odpowiedzialność za ludzi, środowisko naturalne i jego naturalne zasoby w krajach pochodzenia. Przy tym istotne jest również zabezpieczenie jakości surowców oraz przejęcie odpowiedzialności podczas tworzenia łańcucha wartości kawy.

Aby wnieść swój wkład w poprawę socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych standardów w sektorze uprawy kawy, ALDI Nord będzie m.in. stale podnosić udział certyfikowanej kawy w artykułach marki własnej. Akceptujemy przy tym standardy UTZ, Fairtrade, Rainfrest Alliance i unijne wytyczne produkcji ekologicznej. Dodatkowo wykorzystujemy do naszych mieszanek ziarna pozyskane w zgodności z kodeksem postępowania 4C zrzeszenia Global Coffee Platform.

Dalsze wiążące cele znajdą Państwo w naszej międzynarodowej polityce zakupowej kawy

 

ALDI Nord wspiera drobnych rolników w Kolumbii

 

ALDI Nord jako międzynarodowe przedsiębiorstwo handlu detalicznego jest świadome tych wyzwań i odpowiedzialności w stosunku do drobnych rolników w krajach upraw. Dlatego od marca 2017 r. ALDI Nord wspiera projekt „Wsparcie zrównoważonej produkcji kawy w miejscowości Marsella w prowincji Risaralda w Kolumbii."  W ramach tego projektu ALDI Nord wspólnie z fundacją Hanns R. Neumann Stiftung (HRNS) angażuje się na miejscu w bardziej zrównoważoną i odpowiedzialną produkcję kawy w Kolumbii.

 

Informacje na temat projektu  "Wsparcie zrównoważonej produkcji kawy w miejscowości Marsella w prowincji Risaralda w Kolumbii."

  • Aby uprawa kawy przebiegała w sposób zrównoważony, dopasowany do warunków klimatycznych, edukujemy jak poprawić jakoś ziaren poddawanych obróbce co zwiększa dochody -  ALDI Nord wspiera od marca 2017 r. farmy licznych rodzin drobnych rolników w Kolumbii. W ciągu dwóch lat trwania projektu wsparcie uzyska około 800 rodzin drobnych rolników.
  • Kolumbia należy do największych światowych eksporterów kawy, a surowiec ten należy do najważniejszych eksportowych produktów rolnych tego kraju. Ponad 2,5 mln ludzi zatrudnionych jest w sektorze kawy podczas trwania zbiorów. Obecnie w tym kraju obszar uprawny kawy wynosi około 950 000 hektarów, z których 550 000 gospodarowanych jest przez drobnych rolników.
  • Postępujące zmiany klimatyczne i związane z nimi skutki, jak np. przedłużające się okresy suszy, powodzie oraz niewielkie zbiory stawiają drobnych rolników przed nowymi wyzwaniami: socjalnymi i ekologicznymi. Do tego dochodzi również brak odpowiednich zasobooszczędnych metod upraw oraz niski poziom wiedzy dot. ekonomicznej przedsiębiorczości.

 

Drobni rolnicy
Finca La Esperanza Alba Luz Giraldo, Jorge Eliecer Vargas (Agronom z fundacji HRNS), Guillermo Franco Buriticá (od lewej do prawej)

 

 

Około 800 drobnych rolników korzysta z tego zaangażowania: są aktywnie wspierani poprzez szkolenia i warsztaty z zakresu zrównoważonych metod upraw, lepszych metod obróbki ziaren, profesjonalnego zarządzania farmą oraz strategicznego planowania. Lokalne surowce, takie jak woda i gleba, mają być wykorzystywane w sposób bardziej zrównoważony. Służy to podwyższaniu nie tylko jakości kawy, lecz również samych zbiorów rolników. Ponadto celem jest długoterminowe polepszenie sytuacji dochodowej drobnych rolników. Dlatego kluczowymi punktami tego programu wsparcia zostało przekazanie wiedzy o metodach upraw dopasowanych do zmian klimatycznych oraz bardziej ekonomiczne zarządzanie przedsiębiorstwem.

 

Drobni rolnicy
Finca La Esperanza Guillermo Franco Buriticá, Jorge Eliecer Vargas (Agronom z fundacji HRNS) (od lewej do prawej)

 

 

Jedną z ważniejszych kwestii projektu jest zapewnienie na farmach wysokich standardów jakości poprzez polepszenie metod obróbki ziaren kawy. Wysoką jakość i tym samym lepsze szanse sprzedaży zapewnia zorientowane na osiągnięcie celu współinwestowanie pomiędzy drobnymi rolnikami trudniącymi się uprawą kawy a programem wsparcia ALDI Nord w wydajną infrastrukturę osuszania na farmach, jak również szkolenia dot. tematyki sposobów postępowania po zbiorach. 

 

Drobni rolnicy
Finca La Teresita Josefina Rojas, Cenelia Buriticá, Jorge Eliecer Vargars (Agronom z fundacji HRNS), Aaron Rojas (od lewej do prawej)

 

 

Sieci lokalne są bardzo ważne dla rolników trudniących się uprawą kawy, ponieważ dzięki nim mogą oni polepszać swoją pozycję na rynku. Dlatego projekt ten wspiera wymianę doświadczeń pomiędzy rolnikami, a organizacjami sektora kawowego w obrębie regionu projektu, jak również regionów sąsiednich. Ważnymi partnerami strategicznymi są Narodowy Związek Producentów Kawy (Federación Nacional de Cafeteros; FCN) i Narodowe Centrum Badawcze Kawy (Centro Nacional de Investigaciones de Café, CENICAFÉ).


 Co najmniej do końca lutego 2019 r. Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord będzie wspierać projekt w Kolumbii. Dalsze informacje dot. zarządzania zrównoważonym rozwojem w sektorze, jak również międzynarodową politykę zakupową kawy, znajdą Państwo tutaj:

Polityka zakupowa kawy

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.