1. Strona główna
  2. Świat asortymentu
  3. Nasz wskaźnik wartości odżywczych

Nasz wskaźnik wartości odżywczych

Dziecko gryzie jabłko obok niego matka i drugie dziecko - wskaźnik wartości odżywczych w ALDI

Drogowskaz do zrównoważonego odżywiania

Wartości odżywcze - ważna energia dla organizmu. Węglowodany, tłuszcz, białko, witaminy, sól, błonnik i oczywiście składniki mineralne są niezbędne dla ludzkiego organizmu i stanowią nieodzowny element racjonalnego i zdrowego odżywiania. Naukowcy zalecają spożywanie owoców, warzyw, produktów zbożowych, roślin strączkowych oraz mleka i nabiału, nawet kilka razy dziennie. Również mięso, wędliny, ryby, wybrane tłuszcze i węglowodany wchodzą w skład zrównoważonej diety. Ważne jest jednak, by produkty te były nie tylko odpowiednio i różnorodnie dobierane ale przede wszystkim spożywane z umiarem.

Dowiedz się, co kryje się w środku

By ułatwić naszym klientkom i klientom orientację w dziennej dostawie energii, już w 2007 jako pierwsze przedsiębiorstwo handlowe zdecydowaliśmy się umieszczać na opakowaniach informacje dotyczące wartości odżywczych i kalorii. Od tego czasu na podstawie przejrzystej tabeli wskaźnika wartości odżywczych ALDI konsumenci mogą dowiedzieć się jakie wartości odżywcze i ile kalorii w 100 g lub 100 ml zawiera dany produkt. Zgodnie z wymogami prawnymi dotyczącymi znakowania żywności umieszczanie wskaźnika wartości odżywczych stanie się obowiązkowe.

Słowniczek wartości odżywczych

Dowiedz się, co oznaczają najważniejsze pojęcia.

Więcej

Wartości referencyjne

Jakie składniki odżywcze powinny codziennie jeść dzieci i dorośli?

Więcej

Przykładowy wskaźnik

Proste i klarowne wyjaśnienie: tak działa wskaźnik wartości odżywczych ALDI.

Więcej
ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.