1. Strona główna
  2. Odpowiedzialność
  3. Łańcuch dostaw Non-Food
  4. Sojusz na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego

Sojusz na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego

Kolorowe wzorzyste tkaniny ułożone obok siebie - Sojusz na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego w ALDI Nord

Wspólne radzenie sobie z wyzwaniami

W czerwcu 2015 r. ALDI Nord przystąpiło do Sojuszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego (Partnership for Sustainable Textiles). Wspólnie z innymi członkami sojuszu, naszymi pracownikami obecnymi na miejscu, naszymi dostawcami oraz zakładami produkcyjnymi chcemy wnieść wkład w poprawę warunków socjalnych, ekonomicznych i ekologicznych sektora tekstylnego w ramach łańcucha dostaw oraz wspierać produkcję tekstyliów z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony.

W ramach naszego członkostwa w Sojuszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu Tekstylnego wyznaczyliśmy sobie 21 konkretnych celów na rok 2017 i ujęliśmy je w ramach planu działań (Roadmap).

Dokładny plan działań znajdą Państwo tutaj.  Zarys naszych dalszych działań w zakresie łańcucha dostaw Non-Food znajdziecie Państwo tutaj.

Poniżej przedstawiamy szczegółowo wybrane cele naszego planu działania:

 

Logo welches die Mitgliedschaft im Bündnis für nachhaltige Textilien zeigt – Bündnis für nachhaltige Textilien bei ALDI Nord

 Treningi i szkolenia

Dla wsparcia istotnych interesariuszy naszego łańcucha dostaw tzn. zarówno naszych dostawców, jak również producentów w krajach produkcji, oferujemy treningi i szkolenia podnoszące kwalifikacje. Od 2017 r. oferujemy naszym dostawcom szkolenia online, które dotyczą m.in. zastąpienia w produkcji niepożądanych substancji chemicznych. Od 2013 r. ulepszamy warunki pracy i warunki socjalne w naszych najważniejszych – obecnie 39 – zakładach produkcyjnych w Bangladeszu w ramach „ALDI Factory Advancement Projects“ (AFAP). Na podstawie doświadczeń z projektu merytorycznie ulepszamy  i rozszerzamy tematycznie AFAP.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów numer 1, 5 oraz 16 naszego planu działań.

Identyfikowalność

Identyfikowalność i zrównoważone łańcuchy dostaw są dla nas integralną częścią odpowiedzialnego wytwarzania produktów. Dlatego w tym roku opublikowaliśmy nasze sprawozdanie gdzie opisane zostały już podjęte działania oraz nasze dalsze cele.

Ponadto podaliśmy do opinii publicznej wszystkie istotne, główne zakłady produkcyjne, w których produkowane są nasze tekstylia.

Pracujemy nad tym, by nasz łańcuch dostaw tekstyliów stał się dla naszych klientów jeszcze bardziej transparentny. W tym zakresie stawiamy na nasze systemy identyfikowalności do których włączymy również tekstylia. Za pomocą kodu QR znajdującego się na produkcie nasi klienci będą mogli w przyszłości uzyskać dalsze informacje na temat naszego łańcucha dostaw tekstyliów.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów 7, 11, 14 oraz 19 naszego planu działań.

Kontrola i systematyczna poprawa

Uczestnikom naszego łańcucha dostaw stawiamy różne wymagania. Wskutek złożoności wymogów mamy do czynienia z procesem, który jest naznaczony stałym umacnianiem, kontrolą i ew. dostosowaniem do nowych warunków ramowych. Wspólnie z naszymi dostawcami pragniemy osiągnąć stałą poprawę aspektów społecznych i ekologicznych w naszych łańcuchach dostaw. Aby to umożliwić, zasadniczo dostosowaliśmy nasz proces zakupowy. Po raz pierwszy w tym roku nasi dostawcy zostali ocenieni pod kątem spełniania kryteriów ekologicznych i socjalnych. Ta ocena ma bezpośrednie przełożenie na wolumen zleceń naszych dostawców:

Dostawcy wykazujący dobrą wydajność CR, w przyszłości będą otrzymywali więcej zleceń od ALDI Nord.

Wynagrodzenia w krajach produkujących są dla nas istotnym tematem. Aby uzyskać dokładny obraz aktualnej sytuacji wynagrodzeń, obecnie w wybranych zakładach produkcyjnych systematycznie są ujmowane struktury wynagrodzeń z uwzględnieniem regionalnych warunków ramowych. Aby móc zapewnić zrównoważone implementowanie wymogów socjalnych i ekologicznych, znaczenie dla pracowników w krajach produkcyjnych ma również funkcjonujący system zarządzania zażaleniami. Dlatego w najbliższych miesiącach wspólnie z naszymi dostawcami i pozostałymi interesariuszami będziemy pracować nad dalszym rozwojem  struktur, procesów i możliwościach wdrożenia.

Poza możliwościami dalszego przetwarzania znaczenie dla nas mają również warunki środowiskowe i społeczne podczas pozyskiwania surowców do naszych tekstyliów. Co raz bardziej stawiamy na zastosowanie włókiennaturalnych ze zrównoważonych źródeł, jak np. bawełny certyfikowanej według unijnych wytycznych produkcji ekologicznej lub standardu Fairtrade. W 2017 r. zwiększyliśmy o conajmniej połowę, liczbę zastosowanych włókien naturalnych pochodzących ze zrównoważonych źródeł w grupie asortymentowej tekstyliów.

Te wyjaśnienia odnoszą się do celów numer 9,10,15,17 oraz 20 naszego planu działań.

Dalsze informacje dotyczące sojuszu na rzecz zrównoważonego rozwoju przemysłu tekstylnego znajdą Państwo tutaj:

www.textilbuendnis.com

 

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.