Zero Waste

d
zero-waste
co to zero waste

Na te i wszystkie inne pytania dotyczące zero waste odpowiemy Ci tutaj i na naszych kanałach przez kilka najbliższych miesięcy. Przyznajemy, że to nie jest łatwy temat. Ale obiecujemy, że jest bardzo przyjemny! Sami rozpoczęliśmy już drogę do niemarnowania, a teraz zapraszamy Ciebie - chodź z nami!

Mamy świetnego instruktora małych kroków. Wspólnie z naszą ekspertką, Sylwią Majcher, nauczmy się chodzić na nowo, w poszanowaniu środowiska i nie zostawiając zbyt wielu śladów za sobą. 

 

 

Sylwia Majcher - dziennikarka, autorka bestsellerowych poradników „Wykorzystuje, nie marnuje. 52 Wyzwania Zero Waste” i „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”, książki „Mniej Mięsa” i dziecięcej „Samotny Banan”, reportaży oraz wywiadów kulinarnych. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Prowadzi warsztaty i szkolenia poświęcone ekologii, niemarnowaniu i obiegowi zamkniętemu. Na balkonie hoduje pomidory i jadalne kwiaty, gotuje w rytmie sezonu, jeździ rowerem, unika nadmiaru.

Sylwia Majcher
Sylwia Majcher
co to zero waste
co z tą wodą
Jak zużywamy wodę
Jak zużywamy wodę
Gdzie marnujemy wodę
Gdzie marnujemy wodę
uwaga marnujemy jedzenie
uwaga marnujemy jedzenie
uwaga marnujemy jedzenie
gdzie trafia zmarnowane jedzenie

jak zmieniać nawyki
jak zmieniać nawyki

No dobra, cały czas czytasz o tych małych krokach...

Ale czym one właściwie mają być? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązania zero waste, które już od dziś możesz wcielić w swoje życie. Bierz i stosuj, a wszystkim to się opłaci! Tobie, środowisku, przyszłym pokoleniom. I pamiętaj – nie musisz od razu robić wszystkiego! Wybierz choćby jedną z rzeczy i rób ją uczciwie, konsekwentnie i regularnie.

Powodzenia!


EKO CIEKAWOSTKA
Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że... każdy z nas zostawia ślad węglowy?

Ślad węglowy to ilość wszystkich gazów cieplarnianych, które uwalniamy do atmosfery swoimi działaniami. 

Możesz go zmniejszyć, np. poprzez zmianę oświetlenia na energooszczędne, wyłączanie światła i oszczędzanie papieru.

zero waste news
Czy wiesz, że...

Fusy z kawy

Naukowcy z Warszawy opracowali przepis na recykling zalegających w kawiarniach pozostałości po zmielonych ziarnach. Z fusów od kawy będą tworzyć słomki! Rozwiązaniem już zainteresowana jest jedna z sieci kawiarni, a biodegradowalne słomki mogą wejść do użycia jeszcze w tym roku. 

temat miesiąca
Grill zero waste

GRILL W DUCHU ZERO WASTE

Grilluj bez śmieci

Grillowe spotkania energetycznie kręcą się wokół jedzenia. Mają zarumieniony aromat, soczystość i wyśmienicie zaspokajają towarzyską potrzebę. Na tej smakowo intensywnej imprezie dobrze jest zatroszczyć się nie tylko o jadłospis ale także i o porządek.

Zobacz, jak zorganizować przyjęcie grillowe zero waste.

przepisy zero waste
przepisy zero waste

Pomysły na chleb

W tym miesiącu dowiedz się, jak zmienić czerstwy chleb w nieoczywiste danie dla całej rodziny!

Oczywiście w duchu zero waste.

aldi zero waste

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.