Zrównoważona gospodarka leśna

 1. Strona główna
 2. Łańcuch dostaw Non-Food
 3. Zrównoważona gospodarka leśna

Zrównoważona gospodarka leśna

Las jako centralny i cenny przyrodniczo ekosystem tworzy ważną przestrzeń życiową dla ludzi, zwierząt i roślin. Zapewnia on istotne źródło wody pitnej i przy obecnej zmianie klimatu odgrywa ważną rolę w absorbowaniu dwutlenku węgla. 

Ochrona lasu w celu zachowania jego trwałości wymaga nie tylko zrównoważonego gospodarowania jego zasobami lecz również obróbki i wtórnego przetwarzania produktów oraz opakowań wykonanych z drewna lub drewnopochodnych. Ponadto ważny aspekt stanowi przeciwdziałanie nielegalnemu wycinaniu lasów oraz ochrona lasów zagrożonych. Dla Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord szczególnie znaczącą rolę odgrywa ochrona lasów tropikalnych. Dlatego, by długotrwale zabezpieczyć i zachować jeden z najcenniejszych zasobów naturalnych na ziemi, należy przejąć odpowiedzialność za tworzenie łańcucha wartości.

 

Niezależnie czy są to chusteczki higieniczne, książki, artykuły biurowe lub piśmiennicze, meble, artykuły dziecięce, ogrodnicze czy dekoracyjne, oferując produkty wykonane z drewna lub drewnopochodne zobowiązaliśmy się stosować surowce pochodzące z upraw certyfikowanych w sposób zrównoważony i/lub materiałów pochodzących z recyklingu, przyczyniając się tym samym do długotrwałej ochrony i zapewnienia trwałości lasom oraz naturalnym ekosystemom. Dotyczy to również wszystkich opakowań (opakowań handlowych (jednostkowych), zbiorczych i transportowych) jak również produktów wykonanych z drewna lub drewnopochodnych, których używamy wewnątrz przedsiębiorstwa (jak np. papier do kserokopiarki i drukarki, notatniki, papier toaletowy).

 

Zamiana produktów i opakowań wykonanych z drewna lub drewnopochodnych na materiały pochodzące z recyklingu i/lub materiały certyfikowane

Już dziś Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord oferuje dużą ilość produktów i opakowań wykonanych z drewna lub drewnopochodnych certyfikowanych w sposób zrównoważony. Naszym celem jest poszerzenie oferty produktów i opakowań wykonanych z drewna lub drewnopochodnych w całości wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu i/lub certyfikowanych w sposób zrównoważony. Przy czym wszędzie gdzie możliwe opowiadamy się za stosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu.

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa drewna

Międzynarodowa polityka zakupowa drewna reguluje wszelki zakup krajowych i międzynarodowych artykułów marki własnej ALDI Nord oraz artykułów zapotrzebowania własnego, usług fotograficznych ALDI, jak również materiałów prasowych i reklamowych z domieszką lub całkowicie wykonanych z następujących materiałów:

 

 • drewo (lite drewno, płyty drewnopochodne)
 • masa celulozowa (papier, tektura)
 • wiskoza i włóknina na bazie celulozy
 • bambus

 

Aby zamienić wchodzące w zakres obowiązywania niniejszej polityki zakupowej produkty i opakowania wykonane z drewna lub drewnopochodne na materiały pozyskane w sposób zrównoważony, Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord wyznaczyła sobie następujące cele:

 

 • 100–tu procentowa zamiana produktów wykonanych z drewna lub drewnopochodnych na materiały certyfikowane w sposób zrównoważony do końca 2020 r.

 

 • Zamiana wszystkich produktów wykonanych z drewna egzotycznego lub posiadających elementy wykonane z tego drewna oraz drewna pochodzącego z krajów ryzyka według BSCI na jakość certyfikowaną standardem FSC w ramach przetargów ważnych od 01.04.2018 r.

 

 • Najpóźniej do 2020 r. 100-tu procentowa zamiana opakowań wykonanych z drewna lub drewnopochodnych (opakowania handlowe (jednostkowe), zbiorcze i transportowe) na materiały certyfikowane w sposób zrównoważony i/lub  pochodzące z recyklingu
 • Rezygnacja z farb drukarskich zawierających oleje mineralne 
 • Popieranie stosowania mniej szkodliwej dla środowiska metody bielenia TCF (bielenie bez udziału związków chloru)
 • Zlecanie niezależnym instytutom badawczym badań z zakresu rodzaju drewna i jego pochodzenia 

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch