Międzynarodowa polityka zakupowa kwiatów i roślin ALDI Nord

 1. Strona główna
 2. Łańcuch dostaw Non-Food
 3. Międzynarodowa polityka zakupowa kwiatów i roślin ALDI Nord

Kwiaty i rośliny uprawiane w sposób zrównoważony

Rynek kwiatów i roślin stał się rynkiem międzynarodowym. Niemcy to europejski lider kwiatów i roślin ozdobnych. Natomiast Holandia jest największym eksporterem kwiatów ciętych. Znaczna część kwiatów ciętych jest ponadto importowana zza oceanu do Europy. W szczególności kraje położone przy równiku oferują doskonałe warunki upraw z dużą ilością słońca i umiarkowanego ciepła przez cały rok. W związku ze zwiększonym przenoszeniem produkcji do krajów rozwijających się (w szczególności w miesiącach zimowych) wzrastają również wymagania dotyczące bezpiecznych i odpowiednich socjalnie warunków pracy podczas uprawy kwiatów ciętych. Od uprawy roślin do ich sprzedaży w naszych sklepach potrzeba wielkiego nakładu pracy. Rośliny doniczkowe są zazwyczaj uprawiane w Europie, gdyż w przeciwnym razie transport wiązałby się z wysokimi kosztami. Z perspektywy zrównoważonego rozwoju dużą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim stosowanie środków ochrony roślin i ich toksycznego wpływu na pszczoły.

Zamiana na certyfikowane kwiaty i rośliny

W celu utworzenia i wdrożenia socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych standardów wraz z naszymi partnerami handlowymi już dziś wspieramy zrównoważoną poprawę warunków w sektorze kwiatów ciętych w ramach międzynarodowo uznanych standardów środowiskowych oraz zrównoważonego rozwoju, takich jak Program Przyjaznej Środowisku Produkcji Roślin Ozdobnych (MPS), GLOBALG.A.P. i Fairtrade (sprzedaż online). Celem jest, ażeby wymagania te wdrożyć w całym asortymencie kwiatów i roślin.

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa kwiatów i roślin

ALDI Nord jest obecne w dziewięciu krajach europejskich posiadając ponad 70 spółek regionalnych. Jako Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord przedstawiliśmy w naszej międzynarodowej polityce zakupowej kwiatów i roślin wiążące międzynarodowe wymagania dla kwiatów i roślin. W tym względzie zobowiązujemy się do wspierania zrównoważonej uprawy kwiatów i roślin, a także do długotrwałej poprawy warunków pracy i życia plantatorów, ich rodzin i pracowników.

W tym celu sformułowaliśmy następujące międzynarodowe cele:

 • Zamiana do końca 2019 r. wszystkich kwiatów i roślin na towary certyfikowane w zakresie obowiązywania naszej polityki, o ile takowy będzie dostępny w danym kraju pochodzenia i w danej jakości.
 • Wprowadzenie do końca 2019 r. na opakowaniach wszystkich kwiatów i roślin logo GLOBALG.A.P. w celu zwiększenia transparentności i identyfikowalności.
 • Aby znacząco przyczynić się do ochrony pszczół, od 2016 r. rezygnujemy w Niemczech podczas uprawy niemieckich owoców i warzyw z ich opryskiwania określonymi, szkodliwymi dla pszczół pestycydami. Naszym obowiązkiem jako przedsiębiorstwa jest również aktywne wspieranie innych działań na rzecz ochrony pszczół.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch