Polityka zakupowa herbaty

Pola z jasnozielonymi plantacjami herbaty - polityka zakupowa herbaty w ALDI Nord

Herbata z upraw zrównoważonych

Herbata jest jednym z najważniejszych towarów handlowych na świecie. Głównymi krajami upraw są Chiny, Indie, Kenia oraz Sri Lanka. Do prawdziwych rodzajów herbaty zalicza się: herbatę czarną, zieloną, żółtą, białą, oolong i pu-erh. Są one produkowane z liści, pączków i łodyg roślin zawierających herbatę o nazwie Camellia sinensis i Camellia assamica. Różnica między poszczególnymi rodzajami tkwi wyłącznie w metodzie produkcji. Owoce, zioła i inne części roślin, z których przyrządza się napary, nie są herbatą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jednakże potocznie są one również nazywane „herbatą".

Smak i jakościowa ocena produktu naturalnego, jakim jest herbata, wiąże się z ogromnym doświadczeniem. Podaż herbaty podlega naturalnym wahaniom: klimat, uprawa, zbiór, transport i oczywiście przetwórstwo oraz przechowywanie wywierają duży wpływ na jakość produktów końcowych. Dlatego ALDI zdefiniowało swój własny standard surowcowy w celu oceny jakości herbaty, który wykracza poza regulacje prawne.

Zamiana na wyłącznie certyfikowaną herbatę pozyskiwaną w sposób zrównoważony w produktach marki własnej

Filiżanka herbaty parzona z najlepszych ziół - polityka zakupowa herbaty ALDI Nord

Od uprawy po produkt końcowy potrzeba wielkiego nakładu pracy. Przy tym ważne jest, by zabezpieczyć jakość surowców oraz przejąć odpowiedzialność za tworzenie łańcucha wartości herbaty. Na całym świecie na plantacjach herbaty pracuje 200 milionów ludzi.

Tworząc i implementując socjalne, ekologiczne i ekonomiczne standardy zrównoważonego rozwoju ALDI Nord wraz z zaangażowanymi interesariuszami stawia czoła tym wyzwaniom. Jako członkowie Business Social Compliance Initiative (BSCI - Inicjatywy Odpowiedzialności Społecznej Biznesu) od 2008 r. aktywnie angażujemy się w zapewnienie bezpiecznych i odpowiednich warunków pracy w łańcuchu dostaw.  Kodeks Postępowania BSCI (Code of Conduct) jest wiążącym elementem wszystkich naszych stosunków biznesowych i zobowiązuje naszych dostawców oraz ich producentów do przejmowania społecznej odpowiedzialności. 

Zamiana na certyfikowaną herbatę w produktach marki własnej

Poprzez stosowanie certyfikowanych rodzajów herbaty już dziś spełniamy nasze wymagania, by oferować coraz większą ilość artykułów herbacianych wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Od końca 2016 r. w całej Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord 50 procent ilości surowca herbaty czarnej i zielonej wykorzystywanej do produkcji artykułów marki własnej było certyfikowane pod kątem zrównoważonego rozwoju.

 

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa herbaty

"Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord jest obecna w dziewięciu krajach europejskich z ponad 70 spółkami regionalnymi. Nasze wiążące międzynarodowe zasady oraz wymogi w sektorze herbaty jako Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord zostały zawarte w naszej międzynarodowej polityce zakupowej herbaty, w ramach której zobowiązaliśmy się wspierać zrównoważoną uprawę herbat i herbatek oraz trwale poprawiać warunki pracy i życia zaangażowanych w uprawę herbaty drobnych rolników, ich rodzin i pracowników.  

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.