Polityka zakupowa kakao

Kakao w proszku na płótnie wokół ziarna kakao rozrzucone na drewnianym stole – Polityka zakupowa kakao w ALDI Nord

Kakao z upraw zrównoważonych

Czekolada, praliny, ciastka czy krem orzechowy - w skali roku dla Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord produkowana jest duża liczba produktów zawierających kakao.

Wspieranie standardów podczas upraw

Znaczna część kakao uprawiana jest przez drobnych rolników. Uprawa oraz zbiory ziaren kakaowca w Afryce Centralnej oraz Zachodniej, Ameryce Środkowej oraz Azji Wschodniej są bardzo wymagające i odbywają się często w trudnych warunkach ekologicznych i gospodarczych. ALDI Nord zdaje sobie sprawę z tych wyzwań i wspiera rozwój oraz wdrażanie socjalnych, ekologicznych oraz ekonomicznych standardów podczas upraw kakao oraz jego dalszego przetwórstwa.

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa kakao

Kawałki kakaowca i gotowe kakao - polityka zakupowa kakao w ALDI Nord

Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord jest obecna w dziewięciu krajach europejskich z ponad 70 spółkami regionalnymi. Wiążące międzynarodowe zasady oraz wymogi w sektorze kakao, jako Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord, zawarliśmy w naszej międzynarodowej polityce zakupowej kakao. 

Tym samym zobowiązaliśmy się wspierać zrównoważoną uprawę kakao oraz poprawiać warunki pracy i życia zaangażowanych w uprawę kakao drobnych rolników i ich rodzin. Do końca 2017 roku wszystkie centrale zakupowe ALDI Nord zamieniły wszystkie artykuły marki własnej zawierające kakao ze zdefiniowanych grup (wg standardu Fairtrade, UTZ .

Nasze zaangażowanie w Forum Zrównoważonego Kakao

Nasze nieustające zaangażowanie w rozbudowę zrównoważonych struktur upraw, jak i w przejrzystość w całym łańcuchu dostaw, jest ciągle rozwijane. Od 2015 roku ALDI Nord jest aktywnym członkiem Forum Zrównoważonego Kakao (German Initiative on Sustainable Cocoa). Forum Zrównoważonego Kakao jest wielostronną inicjatywą. Celem jest zachowanie naturalnych zasobów przy uwzględnieniu aspektów gospodarczych. Dodatkowo tworzone są lepsze warunki życiowe, jak i perspektywy zawodowe dla rodzin producentów. W związku z tym, Forum ściśle pracuje z krajami upraw kakao. W ramach naszego zaangażowania w Forum Zrównoważonego Kakao wspieramy m.in. projekt PRO PLANTEURS. Poniższy film autorstwa Forum Zrównoważonego Kakao umożliwi Państwu poznanie szczegółów projektu PRO PLANTEURS.

Wideo o drodze do zrównoważonego kakao - polityka zakupowa kakao w ALDI Nord

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.