Polityka zakupowa oleju palmowego

Pracownik plantacji zbierający owoce palmy olejowej - polityka zakupowa oleju palmowego w ALDI North

Olej palmowy

Odpowiedzialne gospodarowanie cennymi zasobami oleju palmowego stanowi integralną część odpowiedzialności Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord. W tropikalnych rejonach upraw konwencjonalna uprawa palm olejowych prowadzi do zagrożenia istnienia wartościowych lasów deszczowych. Tego typu wyzwaniom Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord stawia czoła angażując się w zrównoważoną produkcję oleju palmowego.

 

Wielorakie możliwości zastosowania

Rozkrojone owoce palmy olejowej na liściu - polityka zakupowa oleju palmowego w ALDI North

W opinii publicznej nazwa „olej palmowy" jest często pojmowana jako synonim dla wszelkich produktów pozyskiwanych z owoców palmy olejowej. Generalnie rozróżnia się przede wszystkim 1. olej palmowy, który pozyskiwany jest z miąższu owoców, następnie 2. olej z pestek palmy olejowej, który (jak sama nazwa wskazuje) pozyskiwany jest z pestek owoców palmy olejowej oraz 3. tzw. pochodne i frakcje, czyli wyroby chemiczne powstałe na bazie oleju palmowego lub oleju z pestek palmy olejowej. Owoce palmy olejowej uprawiane są w dalekich zakątkach Azji, w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Stanowiąc 1/3 globalnego całkowitego zużycia olej palmowy i olej z pestek owoców palmy olejowej jest najczęściej wykorzystywanym olejem roślinnym na całym świecie. Owoc palmy olejowej jest bardzo wydajny, a pozyskiwany z niego olej palmowy poza tym, że posiada wiele pozytywnych właściwości jak chociażby dobra odporność na wysokie temperatury oraz długi okres przydatności jest jeszcze neutralny w smaku. Ze względu na powyższe właściwości olej palmowy jest często wykorzystywany do produkcji artykułów spożywczych. W produktach grupy asortymentowej Non-Food takich jak: kosmetyki czy środki czystości dużą rolę odgrywają pochodne i frakcje. To wielostronne zastosowanie przyczynia się do wzmożonego popytu na olej palmowy i olej z pestek palmy olejowej na całym świecie.

Członkostwo w organizacji RSPO

Dużo owoców palmy olejowej, jeden owoc palmy olejowej w dłoni - polityka zakupowa oleju palmowego w ALDI Nord

Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord jest aktywnym członkiem zasiadającym przy Okrągłym Stole ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (Roundtable on Sustainable Palm Oil [RSPO]). W dialogu z organizacjami pozarządowymi (NGOs), producentami oleju palmowego jak i przedsiębiorstwami handlowymi wypracowywane są zasady i kryteria w zakresie promowania przyjaznej dla środowiska i akceptowalnej społecznie produkcji oleju palmowego.

Nasza międzynarodowa polityka zakupowa oleju palmowego

Na całym świecie Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord działa łącznie w dziewięciu krajach w oparciu o ponad 70 spółek regionalnych. Cała Grupa Przedsiębiorstw zamieni wszystkie produkty zarówno spożywcze Food, jak i przemysłowe Non-Food na olej palmowy w 100% certyfikowany przez RSPO.

W kwestii pochodnych i frakcji w grupie asortymentowej Non-Food nie jest jeszcze wiadome, kiedy takowe będą dostępne na rynku w jakości certyfikowanej przez RSPO. Nasi dostawcy zostali poinformowani, iż będziemy dążyć do ciągłego zwiększania udziału pochodnych i frakcji oleju palmowego według fizycznych modelów łańcucha dostaw, w zależności od ich dostępności na rynku. Pochodne i frakcje, które pod koniec 2018 roku nie będą dostępne w fizycznie certyfikowanej jakości, będą początkowo objęte certyfikatami Book & Claim.

Dalsze informacje znajdą Państwo w naszej

 

Dalsze informacje znajdą Państwo na stronie:

1bez aromatow i dodatków spożywczych

ALDI Newsletter

Nie przegap żadnej oferty!

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Potwierdzenie przypomnienia *

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.
div>

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.