Ochrona klimatu

Panele fotowoltaiczne na dachu ALDI - Oszczędzanie zasobów w ALDI

Nasz cel klimatyczny

Zmiany klimatyczne dotyczą wszystkich. Dlatego chcemy obniżyć nasze emisje gazów cieplarnianych do 2021 r. o 40 procent względem roku 2015. By osiągnąć ten cel stworzyliśmy jasny harmonogram działania.

Ochrona klimatu w naszych sklepach

Szczególnie dużo środków na rzecz ochrony klimatu wdrażamy w naszych sklepach, ponieważ tam możemy najefektywniej obniżyć emisje CO2.  Przykładowo na dachach licznych sklepów zamontowane zostały instalacje fotowoltaiczne. W 2017 roku dzięki takim systemom solarnym wygenerowaliśmy już 23 000 MWh energii elektrycznej - prawie tyle ile rocznie zużywa ok. 5 800 gospodarstw domowych.
 
Od 2016 roku we wszystkich nowych lub zmodernizowanych sklepach wykorzystywana jest wyłącznie energooszczędna technologia oświetlenia LED. Zużywa ona do 50 procent mniej energii niż nasze dotychczasowe oświetlenie.

W przypadku regałów chłodniczych i zamrażarek żarówki LED zapewniają nie tylko lepszą orientację. Technologia ta generuje mniej ciepła aniżeli inne rodzaje oświetlenia, tym samym do chłodzenia zużywa się mniej prądu. W naszych nowych sklepach stosujemy wyłącznie energooszczędne zamrażarki. W przypadku tych innowacyjnych regałów chłodniczych mogą one odzyskiwać ciepło generowane podczas chłodzenia. Te z kolei wykorzystujemy do ogrzewania sklepów, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić energię.

Wśród priorytetów naszej strategii klimatycznej znajdują się również czynniki chłodnicze. Są one niezbędne do chłodzenia, mogą jednak przedostawać się do atmosfery poprzez małe nieszczelności (tzw. ubytki). Dlatego stosujemy nowoczesne technologie, by zminimalizować ich liczbę. Jednocześnie zastępujemy dotychczasowe czynniki chłodnicze przyjaznymi dla klimatu alternatywami.

Nasza polityka klimatyczna

Wszystkie powyższe działania są ważnymi elementami obszernej strategii klimatycznej ALDI Nord. Ogólny zarys wszystkich naszych działań przedstawia nasza polityka klimatyczna, którą opublikowaliśmy w 2018 r.:


Polityka klimatyczna Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord (PDF, 5,3 MB)
Climate Protection Policy ALDI North Group - English (PDF, 2,3 MB)

Ochrona klimatu w raporcie zrównoważonego rozwoju

Również w raporcie zrównoważonego rozwoju temat ochrony klimatu został szczegółowo opisany.

Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2017 Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord (PDF, 15 MB)
Sustainability Report 2017 ALDI North Group - English (PDF, 4,9 MB)

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch