1. Strona główna
  2. Wybrane tereny upraw czarnej i zielonej herbaty

Wybrane tereny upraw czarnej i zielonej herbaty

Plantacja herbaty z górami w tle – tereny upraw czarnej i zielonej herbaty ALDI Nord

Herbata z całego świata

Dla wielu produktów naturalnych miejsce ich uprawy ma znaczący wpływ na smak i jakość. Uwarunkowanie klimatyczne, właściwości ziemi, położenie plantacji wpływają na ocenę końcowego produktu. Poza tym w różnych regionach świata uprawia się różne odmiany, co stanowi o niepowtarzalnym smaku. Nasze ekskluzywne herbaty są produkowane z surowców wysokiej jakości ze sprawdzonych regionów świata. Dzięki temu możemy być pewni, że wytwórcy w pełni opanowali swoje rzemiosło i otrzymamy wysokojakościowe surowce.

Afryka − z Wyżyn Kenii i Afryki Południowej

 

Afryka jest młodym kontynentem herbacianym, gdzie uprawia się herbatę dopiero od 100 lat. Szczególnie Kenia szczyci się wysoką jakością, na którą niezaprzeczalny wpływ ma ukształtowanie terenu 1500-2100 m n.p.m. i ziemia wulkaniczna. Kenijską czarną herbatę cechuje słodkawy i mocny smak z wyraźną nutą świeżości. Także we wschodnioafrykańskich państwach takich jak Zimbabwe, Ruanda, Malawi, Tanzania i Afryka Południowa produkuje się bardzo dobrą herbatę.

Chiny − regiony południowe

 

Chiny uchodzą za miejsce narodzin herbaty. Od ok. 2000 lat w południowych regionach Chin: takich jak Zhejiang, Hubei i Yunnan, Anhui, Hunan, Fuhian i Sechuan uprawia się wyszukaną zieloną herbatę. Także tutaj produkuje się czarną herbatę, jednakże bardzo delikatną w smaku, ponieważ zawiera małą ilość kwasu garbnikowego. Chiny i Indie są największymi producentami herbaty na świecie.

Indien − Assam i Darjeeling

 

W północnych Indiach, w regionie Assam, leżą największe plantacje herbaty na świecie, które rozciągają się 600 km wzdłuż rzeki Brahampura. Assamska odmiana herbaty od innych rodzajów odróżnia się wielkością, m.in. ma większe liście i jeżeli nie jest obrywana, może osiągnąć wysokość 25 m. Ciepły i wilgotny klimat regionu Assam wpływa na wyrazisty smak czarnej herbaty, która ponadto ma bardzo ciemne zabarwienie.

Pomiędzy Nepalem a Bhutan, we wschodnich Himalajach, leży Darjeeling. Herbata rośnie tam pomiędzy 600 a 2000 m n.p.m. i dzięki zmianom temperatury, na które narażone są rośliny (tzn. niskie temperatury w nocy i intensywne nasłonecznienie podczas dnia) otrzymuje bardzo charakterystyczny, uwielbiany aromat. Herbata Darjeeling jest uważana za herbatę o najlepszym smaku i jest jedną z najdroższych herbat.

Indonezja − Jawa i Sumatra

 

Herbata jest uprawiana na dużym obszarze wysp Jawy i Sumatry. Na dużej subtropikalnej wyspie Jawa do dziś aktywnych jest wiele wulkanów - dlatego struktura ziemi jest bogata w minerały, dzięki czemu herbata otrzymuje charakterystyczne, wyśmienite nuty zapachowe, smakuje łagodnie owocowo i ma jasnobrązowy kolor. Na Sumatrze krzew herbaty rośnie na wysokości 800-1200 m n.p.m. - w centrum terenów górzystych, w klimacie ciepłym i wilgotnym, przy całorocznych opadach. Wilgotność i wysokie temperatury w Indonezji umożliwiają całoroczny zbiór herbaty.

Sri Lanka − Herbata Ceylon

 

Położona na południe od Indii Sri-Lanka ma długą tradycję w uprawie herbaty, dlatego herbata jest rozpowszechniona pod nazwą dawnego państwa Ceylon. Plantacje są położone 500-2500 m n.p.m. wokół świętej góry - Adam Peak. Ekstremalne położenie wpływa na dłuższy wzrost roślin - w ten sposób mają więcej czasu, by osiągnąć subtelny i zarazem intensywny aromat. Im wyżej uprawiane rośliny, tym cieszą się cenniejszym smakiem i wyższą jakością. Smak herbaty Ceylon jest pobudzająco-gorzkawy i cechuje ją złotawy kolor.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch