pszczoły
  1. Strona główna
  2. Wspólnie dbamy o pszczoły
headline 1

20. maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które są nieocenione dla nas, ludzi. ALDI zachęca do ich wspierania i sam podejmuje szereg działań mających na celu wsparcie latających przyjaciół.

Pszczoły – to one zapylają kwiaty, bronią przed szkodnikami. Bez owadów nie byłoby przyrody, która nas otacza. Tak dużo dla nas robią. Zobacz, co my możemy zrobić dla nich! 

headline 2
pszczoly - heksagony
headline 3
dlaczego

Pszczoły oficjalnie znajdują się już na liście zagrożonych gatunków. Niestety ich życie nie jest łatwe i istnieje wiele czynników, które zabijają te pożyteczne owady. Przede wszystkim pszczoły zabija śmiertelna mieszanka pestycydów stosowanych w rolnictwie. Po drugie pasożyty i choroby atakujące pszczoły. Niekorzystnie wpływają na nie również zmiany klimatyczne.

headline 4

Jako organizacja wierzymy, że nasze codzienne decyzje mają znaczenie. Mamy bardzo rygorystyczną politykę zakupu roślin, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować z dystrybucji te produkty, które nie tylko mogą szkodzić nam, konsumentom, ale też owadom, w tym pszczołom. Naszych klientów zachęcamy do podejmowania mądrych wyborów, kupowania produktów BIO i sezonowych. Ale to nie wszystko! W tym roku podjęliśmy decyzję, że musimy zrobić coś więcej, musimy rozpocząć aktywne wspieranie pszczół, tak aby zapewnić im i sobie pyszne owoce i warzywa na długie lata! 

headline 5
łąki 1
łąki 2

ok. 500m2

– właśnie tyle powierzchni w trzech lokalizacjach: Radomiu, Legnicy i Bielsku-Białej obsialiśmy łąkami kwietnymi, które są pokarmem i schronieniem dla pszczół i innych owadów zapylających, tworząc im wymarzony ekosystem.

Łąki obsadzimy bylinami, krzewami i trawami. Jeśli jesteś zainteresowany, zerknij poniżej, co znajduje się na naszych łąkach kwietnych. Może zainspiruje Cię to do stworzenia podobnej przestrzeni na swoim ogródku? 

pszczoly - obrazek
stawiamy ule 1
ule 2

Wraz z Klubem Gaja – naszym zaufanym partnerem, z którym wspólnie realizujemy akcje ekologiczne – postawimy ule. Pierwsze ule zostaną postawione na łące kwietnej w Bielsku-Białej. Pilotaż projektu zakłada postawienie pasieki, a projekt będzie realizowany przy udziale profesjonalnych pszczelarzy z wieloletnim doświadczeniem. Akcja będzie miała miejsce w czerwcu, a efektami podzielimy się już niebawem.

Mamy nadzieję, że nasze działania spotkają się z uznaniem Was, naszych klientów, i pozwolą nam na rozszerzenie tego projektu o inne lokalizacje, na co bardzo liczymy! 

pszczoly - ule
kreska pszczoła
headline 6

Przygotowaliśmy kilka porad, jak kupować, sadzić i ratować pszczoły. Każdy z nas, zwykłych ludzi, swoimi wyborami i działaniami może przyczynić się do ochrony tego zagrożonego gatunku, który jest nam tak potrzebny do przeżycia!

kupuj swiadomie
kupuj świadomie 2

Jeśli możesz, wybieraj produkty BIO, ekologiczne i sezonowe. Świadome zakupy wymuszają na producentach żywności przestrzegania norm i zasad związanych z opryskiwaniem. My jako ALDI, bardzo restrykcyjnie podchodzimy do robienia zakupów warzyw i owoców oraz roślin, podejmujemy decyzje w zgodzie z polityką zakupową roślin, której przestrzegamy. Aby przyczynić się swoimi wyborami konsumenckimi do ratowania pszczół, wybieraj rośliny oznaczone w naszej gazetce jako przyjazne dla pszczół.

stwórz ogród 1
stwórz ogród 2

Podczas tworzenia pszczelego balkonu/ogrodu obowiązuje zasada – im bardziej naturalnie, tym lepiej! Ma być kolorowy i kwiecisty.

W ogrodzie lub na dużym balkonie uratować pszczoły pomoże ci:

lawenda, kocimiętka, astry, wrzosy, nagietki, dalie, miododajna lipa

Jeśli masz mały balkon, nie przejmuj się, dla chcącego nic trudnego. Postaw na swoje ulubione zioła, ale pamiętaj – musisz pozwolić im zakwitnąć, jeśli mają wesprzeć pszczoły.

poidełko 1
poidełko 2

Pamiętaj, aby w swoim ogrodzie czy na parapecie umieścić spodek z wodą dla pszczół, tzw. poidełko. Przygotuj dla nich również lądowisko! Tak aby mogły zatrzymać się u ciebie na łyk orzeźwiającej wody. W tym celu doskonale sprawdzi się, np. mały kamień.

pszczoly - stopka
Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch