Strefa zdrowia

Czytając etykiety naszych produktów zawsze możesz dokonać świadomego wyboru.

Bez laktozy

bez-laktozy
 • Laktoza to cukier mleczny występujący w największych ilościach w nabiale ale także w słodyczach, lodach czy pieczywie;
 • Przy ciężkiej nietolerancji laktozy zalecana jest eliminacja produktów zawierających mleko lub stosowanie ich zamienników; 
 • W ALDI znajdziesz bogatą gamę produktów dedykowanych osobom nietolerującym laktozy. Oferujemy bez laktozowe mleko, masło, sery żółte, sery pleśniowe czy roślinne odpowiedniki w postaci sojowych czy ryżowych napojów idealnie zastępujących mleko.

 

Bez glutenu

bez-glutenu
 • Dieta bezglutenowa jest zalecana osobom cierpiącym na celiaklię, ale również w przypadku alergii czy nadwrażliwości na gluten;
 • Gluten to białko roślinne występujące w pszenicy, życie i jęczmieniu. Można go spotkać nie tylko w produktach roślinnych, ale także jako dodatek do słodyczy, przypraw, mrożonek czy przetworów warzywnych.
 • W skład diety bezglutenowej mogą wchodzić: ryż, kukurydza, gryka, proso lub produkty opatrzone znakiem „Przekreślonego Kłosa”. Znak ten gwarantuje spełnienie rygorystycznych norm produktów bez glutenu oraz pomaga dokonywać klientom świadomych decyzji zakupowych. Bogata gama produktów bezglutenowych w ALDI to: makarony, płatki śniadaniowe czy przekąski dla dzieci.

 

Produkty o obniżonej zawartości cukru/tłuszczu

malo-cukru-masla
 • Żywność o obniżonej zawartości (cukru/ tłuszczu) to produkty, które w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami cechują się niższą kaloryczność o 30%;
 • Produkty o obniżonej kaloryczności są dedykowane w szczególności osobom przestrzegającym diety czy sportowcom, jednak ich spożywanie jest zalecane każdemu, kto świadomie dokonuje decyzji konsumenckich. 
 • W ALDI znajdziesz produkty o tradycyjnej kaloryczności oraz ich odpowiedniki o obniżonej zawartości tłuszczu bądź cukru, zachowujące swój naturalny smak i aromat.

 

Produkty wegańskie

vege
 • Dieta wegańska to restrykcyjna odmiana wegetarianizmu
 • Weganizm zakłada całkowite wyeliminowanie z diety nie tylko mięsa ale też mleka, jaj czy ryb.
 • W ALDI znajdziesz produkty wegańskie opatrzone europejskim logiem V-label będącym istotną wskazówką przy wyborze produktów pozbawionych składników zwierzęcych.

 

Produkty wegetariańskie

wegetarianskie
 • Podstawą diety wegetariańskiej jest eliminacja z jadłospisu mięsa oraz ryb i owoców morza. W zależności od odmiany wegetarianizmu wykluczeniu podlegają: jaja, mleko czy nawet miód.
 • Dieta wegetariańska jest lekka, naturalna i zdrowa, ale także ukierunkowana na dobrostan zwierząt, ochronę środowiska czy właściwości prozdrowotne.
 • Gwarancją produktów pozbawionych mięsa, ryb czy owoców morza jest logo V-label, umieszczane na produktach Marki Własnej ALDI. W ofercie można znaleźć dania gotowe, przetwory czy przekąski dedykowane dla wegetarian. 

 

Produkty Fairtrade

fair

Znak Fairtrade umieszczony na produkcie świadczy o przestrzeganiu zasad sprawiedliwego handlu. Zapewnia m.in. o tym, że:

 • Producenci Fairtrade otrzymali za swoje plony cenę, która wystarcza co najmniej na pokrycie kosztów produkcji.
 • Dodatkowo producenci uzyskali premię Fairtrade, którą mogą przeznaczyć na rozwój działalności lub realizację wybranych przez siebie projektów społecznych.
 • Pracownicy mają prawo do godnej płacy, zrzeszania się w związkach zawodowych i pracy w bezpiecznych warunkach.
 • Rolnicy i pracownicy, niezależnie od płci, mają możliwość otwartego wyrażania swoich opinii.

Produkty Bio

gut-bio
 • Produkty BIO to żywność wyprodukowana w zgodzie z naturą, z dbałością o środowisko i dobrostan zwierząt;
 • Ekologiczne produkty to nie tylko certyfikacja upraw czy hodowli, ale także receptury i procesu produkcji. W naszych produktach z logiem marki GUT BIO nie znajdziesz substancji konserwujących, barwników czy wzmacniaczy smaku.
 • Kontrolowaną jakość żywności ekologicznej potwierdza unijne logo produkcji ekologicznej. Wybierając produkty opatrzone logiem zielonego liścia m.in. z naszej Marki Własnej GUT BIO zyskujesz gwarancję zdrowej i naturalnej żywności. 

 

Bez glutenu

poznaj bogata gamę naszych produktów bezglutenowych opatrzonych znakiem „Przekreślonego Kłosa”: makarony, płatki śniadaniowe czy przekąski dla dzieci.

Więcej

Bez laktozy

bogata gama produktów dedykowanych osobom nietolerującym laktozy: bezlaktozowe mleko, masło, sery żółte, sery pleśniowe czy roślinne odpowiedniki w postaci sojowych czy ryżowych napojów idealnie zastępujących mleko.

Więcej

Bio

żywność wyprodukowana w zgodzie z naturą i dobrostanem zwierząt. W naszych produktach z logiem BIO nie znajdziesz substancji konserwujących, barwników czy wzmacniaczy smaku.

Więcej

Fit

zdrowa żywność - w strefie fit znajdują się m.in. płatki i musli, batony (w tym proteinowe), musli, wafle ryżowe, pieczywo chrupkie, jogurty, makaron razowy czy chleb pełnoziarnisty.

Więcej

O obniżonej zawartości cukru / tłuszczu

żywność o niższej o 30% kalorycznością w porównaniu z jej tradycyjnymi odpowiednikami; w szczególności dla osób przestrzegających diety bądź sportowców.

Więcej

Produkty Fairtrade

Znak Fairtrade oznacza przestrzeganie zasad sprawiedliwego handlu poprzez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw drobnych rolników i producentów.

Więcej

Wegańskie

Weganizm zakłada całkowite wyeliminowanie z diety nie tylko mięsa, ale też mleka, jaj czy ryb.

Więcej

Wegetariańskie

Podstawą diety wegetariańskiej jest eliminacja z jadłospisu mięsa oraz ryb i owoców morza. Gwarancją produktów pozbawionych mięsa, ryb czy owoców morza jest logo V-label, umieszczane na produktach Marki Własnej ALDI.

Więcej

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

Przypomnienie o

Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny? *

Prosimy uzupełnić pole.

Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.