Bez antybiotyków

Mięso bez antybiotyków

Fanów mięsa w Polsce nie brakuje. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że zwykłe mięso może mieć kontakt z antybiotykami podczas produkcji. Licząc na jakość, musisz przyłożyć większą wagę do zakupów. Mięso bez antybiotyków to gwarancja zdrowia.

 

Czym jest chów bez antybiotyków?

Mięso z chowu bez antybiotyków jest produkowane w pełnej zgodzie z naturą. Hodowcy nie mogą w tym przypadku podawać zwierzętom antybiotyków, a jeśli jest to konieczne ze względu na chorobę, nie mogą już sprzedawać mięsa z taką adnotacją.

 

To niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza biorąc pod uwagę statystyki. W produkcji zwierzęcej zużywa się nawet 4 razy więcej sztucznych substancji – w tym antybiotyków – niż w przypadku leczenia ludzi.

 

Mięso bez antybiotyków a mięso z chowu bez antybiotyków – na czym polega różnica?

Mięso bez antybiotyków i mięso z chowu bez antybiotyków to nie to samo. Poznanie różnic pomoże dokonywać świadomych wyborów w trakcie zakupów.

 

Mięso bez antybiotyków to praktycznie każde mięso, które jest dostępne na rynku. Z wyjątkiem sytuacji, w których nieuczciwi hodowcy celowo ukrywają podawanie zwierzętom antybiotyków w celu pobudzenia ich wzrostu, mając pełną świadomość, że to zabronione. Mięso powinno być wolne od takich dodatków.

 

Mięso z chowu bez antybiotyków oznacza z kolei, że w procesie produkcji mięsa zwierzęta ani razu nie przyjmowały antybiotyków. Jeśli stado zachorowało i konieczne stało się tego typu leczenie, automatycznie mięso nie może już być sprzedawane w tej kategorii. Po przejściu obowiązkowego okresu karencji zwierzęta mogą być przeznaczone na ubój i sprzedawane jako zwykłe mięso.

 

Jakie rodzaje mięsa z chowu bez antybiotyków można znaleźć w Strefie Zdrowia ALDI?

W Strefie Zdrowia ALDI znajdziesz szeroki wybór mięs bez hormonów i antybiotyków. Kurczak zagrodowy, mielone mięso wieprzowe, a może parówki? Wszystkie swoje ulubione produkty znajdziesz u nas.

 

Mięso ekologiczne kupisz w wybranej formie. Podudzia, piersi, mięso mielone, a także gotowe produkty przetworzone pozwolą stworzyć wszystkie pożądane potrawy bez konieczności dodatkowego obrabiania. Certyfikaty jakości sprawiają, że masz pewność, że na Twój talerz trafia zdrowe mięso wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Kurczak bez antybiotyków

Kurczak to jedno z najchętniej spożywanych przez Polaków mięs. Nic dziwnego – niska cena i łatwość przygotowania sprawiają, że drób często trafia na talerze w naszych domach. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie mięso z kurczaka jest uważane za zawierające najwięcej antybiotyków. Hodowcy karmią ptaki paszami, które mają przyspieszyć ich wzrost i uchronić od chorób. Wybierając drób bez antybiotyków, masz pewność, że chronisz siebie i swoją rodzinę przed hormonami, które są dodatkiem w żywności, i innymi sztucznymi substancjami stosowanymi przez producentów.

 

Wieprzowina bez antybiotyków

Wieprzowina również może zawierać sztuczne dodatki. W trakcie hodowli do pasz dodawane są hormony i antybiotyki, które w założeniu mają przyspieszać proces wytwarzania mięsa. Zabezpiecz się przed nieuczciwymi praktykami. Mięso z chowu bez antybiotyków jest znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze. Nie martw się o jakość i wybieraj tylko produkty, których klasa jest potwierdzona certyfikatami.

 

Mięso bez antybiotyków – gdzie kupić?

Zdrowe mięso jest łatwiej dostępne, niż myślisz. Dziś nie musisz martwić się o sprawdzonych dostawców. W ALDI znajdziesz szeroki wybór mięs ekologicznych, w tym m.in. takich jak kurczak bez antybiotyków. Dzięki temu wiesz, co jesz i chronisz się przed chorobami.

 

Dlaczego warto postawić na mięso z chowu bez antybiotyków?

Mięso z chowu bez antybiotyków jest zdrowe i bezpieczne. Wybierając towar z certyfikatem, masz pewność, że do Twojego organizmu nie przedostaną się sztuczne substancje. Dodatek antybiotyków może bezpośrednio wpływać na Twoje zdrowie i powodować choroby. W przypadku antybiotyków może się również okazać, że staniesz się mniej podatny na leczenie, gdy sam zachorujesz. Nie warto ryzykować. Szeroki wybór produktów w ALDI sprawia, że zakup zdrowego mięsa jest łatwiejszy, niż myślisz.

 

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch