Produkty bez laktozy

1
c

Mleko i napoje bez laktozy

Sery, śmietany, jogurty i tłuszcze bez laktozy

Nietolerancja laktozy to schorzenie, które dotyka dużą część społeczeństwa. Jeśli po spożyciu nabiału odczuwasz wzdęcia, gazy, przelewanie w jelitach lub ból brzucha, być może problem dotyczy również Ciebie. Produkty bez laktozy pozwalają rozwiązać problem skutecznie i bez niekorzystnego wpływu na Twoje zdrowie pozwalają cieszyć się ze spożywania ulubionych produktów.

 

Produkty bez laktozy – dla kogo będą odpowiednie?

Chorować na nietolerancję laktozy mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Przyczyną schorzenia jest niedobór laktazy, czyli enzymu, który rozkłada laktozę. Brak ten sprawia, że każde spożycie tradycyjnego produktu mlecznego doprowadzi do problemów trawiennych.

 

Produkty bez laktozy powinny więc spożywać osoby, które cierpią na nietolerancję laktozy. Tylko wyeliminowanie zwykłego nabiału daje szansę na lepsze samopoczucie. Jednocześnie produkty bez laktozy nie różnią się znacznie w smaku, zapachu czy konsystencji. Osoby chorujące na nietolerancję laktozy mogą wybierać spośród wielu ciekawych propozycji zamienników.

 

Czym jest laktoza?

Laktoza to cukier mlekowy, będący składnikiem mleka ssaków. Stanowi źródło składników odżywczych dla karmionych nim dzieci. Cukier mleczny ma mniej słodki smak niż np. glukoza, co pozwala na lepsze rozwinięcie zmysłu smaku. Ma właściwości probiotyczne i niski indeks glikemiczny.

 

Laktoza znajduje się również w niektórych lekach. Dużym problemem są również produkty, w których na pozór nie powinno być mleka. Laktoza w proszku jest dodawana np. do produktów mięsnych czy dań gotowych.

 

Kiedy trzeba stosować dietę bez laktozy?

Produkty bez laktozy muszą spożywać osoby, u których występuje zbyt niski poziom laktazy. Zakres problemu różni się w zależności od skali niedoboru.

 

Osoby, u których niedobór laktazy ma charakter wrodzony (tzw. alaktazja), nie mają laktazy w organizmie w ogóle. W ich przypadku zakazane jest spożywanie nawet niewielkiej ilości produktów z laktozą.

 

Niedobór pierwotny jest powodowany przez czynniki genetyczne oraz zachodzące w organizmie z wiekiem procesy fizjologiczne. Występuje najczęściej i sprawia, że spożywanie laktozy nie jest zalecane ze względu na dolegliwości ze strony układu trawiennego.

 

Niedobór nabyty ma związek z chorobami, w których przebiegu dochodzi do uszkodzenia kosmków jelitowych bądź ewentualnie z przyjmowaniem określonych leków. Jest przejściowy.

 

Skąd się bierze nietolerancja laktozy?

Nietolerancja laktozy i wiążące się z nią dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Bierze się z obniżonej aktywności enzymu laktazy, a czasem nawet całkowitego jej braku. Zgromadzona laktoza jest wykorzystywana przez bakterie jelitowe, co prowadzi do wystąpienia nieprzyjemnych objawów.

 

Jakie są objawy nietolerancji laktozy?

Nietolerancja laktozy objawia się najczęściej poprzez problemy gastryczne. Najpopularniejsze dolegliwości przy tym schorzeniu to:

 • wzdęcia,
 • gazy,
 • przelewanie w jelitach,
 • biegunki,
 • bóle brzucha,
 • uczucie pełności.

 

Co ciekawe, już nawet spożycie niewielkiej ilości produktów zawierających laktozę może prowadzić do wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Nietolerancja laktozy ma jednak to do siebie, że im większe ilości pokarmu spożyje chory, tym bardziej nasilone mogą być dolegliwości. Czasami objawy pojawiają się dopiero po pewnym czasie od spożycia pokarmów zawierających laktozę.

 

Lekarze wskazują, że bez przeprowadzenia specjalistycznych badań trudno jest postawić ostateczną diagnozę. Objawy nietolerancji laktozy mogą bowiem być powiązane z wieloma innymi nieprawidłowościami.

 

Co jeść na diecie bez laktozy?

Jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy, powinieneś w pełni wyeliminować produkty, które ją zawierają.

 

Na diecie bezlaktozowej warto spożywać:

 • jogurty bez laktozy,
 • serki bez laktozy,
 • ser bez laktozy,
 • twaróg bez laktozy,
 • warzywa i owoce,
 • Twoje ulubione inne produkty mleczne bez laktozy.

 

Tylko rygorystyczne trzymanie się diety pozwoli w pełni uniknąć nieprzyjemnych objawów ze strony układu pokarmowego. Dzięki wysokiej dostępności produktów bez laktozy wprowadzenie zmian nie jest jednak trudne. W ALDI znajdziesz szeroki wybór produktów, których spożycie nie narazi Cię na problemy gastryczne.

 

Dlaczego spożywanie nabiału jest bardzo ważne przy stosowaniu diety bezlaktozowej?

Jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy, nie powinieneś rezygnować całkiem ze spożywania nabiału. Tego typu produkty zawierają bowiem wiele witamin i wapń. Nawet w przypadku nietolerancji laktozy warto więc włączać je do swojego jadłospisu, jednocześnie zamieniając je na wersje bez laktozy.

 

Produkty mleczne bez laktozy są równie smaczne, co ich tradycyjne wersje. Przekonaj się sam, że z ich wykorzystaniem przygotujesz swoje ulubione potrawy, a ich smak nie ucierpi.

 

Jakie produkty bez laktozy można znaleźć w Strefie Zdrowia ALDI?

W Strefie Zdrowia ALDI znajdziesz szeroki wybór produktów bez laktozy, które zastąpią wszystkie tradycyjne produkty, które przydają się w kuchni. Dzięki nim przygotujesz ciekawe potrawy, które nie wpłyną negatywnie na Twoje zdrowie.

 

Możesz wybierać między innymi z produktów takich jak:

 • jogurty bez laktozy,
 • serki bez laktozy,
 • masło bez laktozy,
 • ser bez laktozy,
 • twaróg bez laktozy,
 • mleko bez laktozy.

 

Wszystkie produkty bez laktozy dostępne w naszej ofercie mogą być stosowane przez osoby z nietolerancją laktozy, a ich jakość jest potwierdzona przez liczne certyfikaty. 

a

ZOBACZ NASZE FIT PRZEPISY:

miska-sniadaniowa

MISKA Z CHIA I OWOCAMI

Pyszna miska śniadaniowa pełna owoców. Na wspaniały początek dnia.

owsianka-chia

OWSIANKA Z CHIA I OWOCAMI

Płatki, nasiona i pyszne owoce, a do tego świeże mleko. Tak przygotujesz wyborną owsiankę.

weganska-wieza

WEGAŃSKA WIEŻA

Owocowo-owsiana wieża na udany początek każdego dnia, z owocami, nasionami i płatkami.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch