Produkty Fairtrade

p
d

Fairtrade jest systemem certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który wspiera równe traktowanie producentów żywności w rejonach Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Idea fair trade zakłada zapewnienie uczciwych cen skupu, godziwych warunków pracy oraz większych możliwości dla drobnych rolników.

Produkty Fairtrade – czym są?

Produkty Fairtrade to wyroby produkowane przez dostawców z wymienionych krajów pozaeuropejskich, którzy są potencjalnie narażeni na gorsze traktowanie przez kontrahentów o silniejszej pozycji rynkowej. Należy podkreślić, że najczęściej wytwarzają oni wyroby bardzo ważne dla europejskich konsumentów, bez których ci nie wyobrażają sobie codziennego życia. Ich wykorzystanie nie może się jednak odbywać z pominięciem praw przedsiębiorców.

Idea Fair Trade – na czym polega?

W krajach słabiej rozwiniętych powszechnym zjawiskiem jest wykorzystywanie dostawców, których wyroby będą eksportowane m.in. do Europy. Idea fair trade wspiera ich w walce o równe prawa. Głównym punktem założeń jest dążenie do zapewnienia uczciwych warunków finansowych. Jasne i zgodne z prawem warunki współpracy umożliwiają im zaplanowanie przyszłości swojego biznesu oraz osiągnięcie życiowej stabilności.

Podstawowe punkty Idei Fair Trade to zapewnienie:

 • godziwych cen, które pokrywają koszty pracy oraz dają uczciwy zysk
 • uczciwych warunków pracy
 • dostępu do zaliczek
 • relacji partnerskich z kontrahentami
 • premii Fairtrade, która ma być przeznaczana na inwestycje w swój biznes
 • bezpieczeństwa finansowego i osobistego
f

Jak rozpoznać produkty Fairtrade? – Czym jest i jak wygląda certyfikat Fairtrade?

Produkty Fairtrade łatwo rozróżnić dzięki funkcjonowaniu przejrzystego i jednolitego symbolu. Logo fairtrade obejmuje kolory niebieski, zielony i czarny. Wybierając takie wyroby, masz pewność, że w czasie ich produkcji prawa i interesy zaangażowanych w proces osób były szanowane. Certyfikat Fairtrade znajdziesz na produktach dostępnych w ALDI.

System Fairtrade International tworzą trzy regionalne zgrupowania producentów. Zajmują się one reprezentowaniem rolników i pracowników z branży m.in. w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Wspomagają je mniejsze organizacje krajowe, które szerzą ideę Fairtrade w krajach na całym świecie. Fairtrade International tworzy ogólnoświatowe standardy Fairtrade i koordynuje działania systemu. FLOCERT odpowiada z kolei za system certyfikacji oraz przeprowadzanie kontroli.

Dlaczego warto stawiać na produkty Fairtrade?

Konsumenci to w praktyce najważniejszy element Idei Fairtrade. Wybierając produkty oznaczone certyfikatem Fairtrade, masz pewność, że bezpośrednio przyczyniasz się do zapewnienia lepszych warunków bytowych rolników i pracowników, a także ich rodzin. Przez swoje codzienne działania możesz zmieniać świat na lepszy.

System certyfikacji Fairtrade jest przejrzysty i rzetelny. Dzięki temu niewielkim kosztem możesz zmienić swoje przyzwyczajenia i wspierać producentów z krajów gorzej rozwiniętych, którym pomoc jest szczególnie potrzebna.

Jakie produkty Fairtrade można znaleźć w Strefie Zdrowia ALDI?

W ofercie ALDI dostępne są produkty Fairtrade. Kupisz tu zarówno kakao i kawę, jak i wyroby wytworzone z ich wykorzystaniem. Kupując słodycze Fairtrade – np. czekoladę – możesz mieć pewność, że została wytworzona z zachowaniem najwyższych standardów etycznych. Certyfikat Fairtrade pozwala Ci odstąpić od samodzielnej weryfikacji producenta i z łatwością wybierać świadomie spośród oferty dostępnej w sklepach.

Kawa Fairtrade

Kawa to najpopularniejszy napój wśród milionów Europejczyków. Wielu z nich nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki tego napoju. Tym bardziej istotne jest zastanowienie się, jak pozyskiwane są jej ziarna. Kawa Fairtrade daje pewność, że rolnicy i pracownicy zajmujący się przygotowaniem jej do eksportu zostali godziwie wynagrodzeni. Dzięki temu możesz się cieszyć walorami napoju bez wyrzutów sumienia.

Czekolada Fairtrade

Produktem, który musimy sprowadzać, jest również kakao. Pyszna czekolada do picia albo ciasto czekoladowe nie muszą kojarzyć się z problemami rolników. Wybieraj tylko produkty Fairtrade, w przypadku których masz pewność, że proces ich produkcji przebiegał uczciwie. 

d

POLECAMY NASZE KAWOWE PRZEPISY:

latte-z-karmelem

LATTE Z SOLĄ I KARMELEM

Pyszna kawa latte z organicznym mlekiem, czekoladą karmelową, śmietaną i solą.

kawa-po-bawarsku

KAWA PO BAWARSKU

Jak zrobić tradycyjną kawę po bawarsku? Wystarczy kawa, czekolada, śmietana i cynamon.

piernikowa-kawa

PIERNIKOWA KAWA

Idealna na chłodne dni. Z melasą, imbirem, cynamonem, goździkami i śmietanką.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
 • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
 • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
 • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
 • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
 • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
 • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch