1. Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju: ALDI stawia na odnawialne źródła energii i oszczędność zasobów

Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju: ALDI stawia na odnawialne źródła energii i oszczędność zasobów

24.10.2018

Światowy Dzień Informacji na temat Rozwoju: ALDI stawia na odnawialne źródła energii i oszczędność zasobów

W Światowym Dniu Informacji na temat Rozwoju, sieć sklepów ALDI w Polsce komunikuje wdrożenie nowej Polityki Klimatycznej. Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord zapowiada obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2021 roku o 40% w stosunku do 2015 roku oraz zwiększenie pozyskiwania prądu z odnawialnych źródeł we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność. Między innymi w krajach, które już dziś wyznaczają trendy w zakresie ekologii, zgodnie z raportem niezależnej organizacji Notre Dame Global Adaptation (ND-GAIN): Niemczech, Francji, Danii czy Portugalii.

- W dobie globalnych zagrożeń ekologicznych, ochrona klimatu jest jednym z filarów budowanej od lat strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Już dziś w każdym nowym sklepie ALDI w Polsce stawiamy na ekologiczne oświetlenie LED, przyczyniające się do zmniejszania emisji CO2 do 50% w porównaniu z wcześniejszą technologią. Już w 70% naszych sklepów w Polsce stosujemy to rozwiązanie. Ponadto dzięki przeszkolonym witrynom sklepowym, ograniczamy ilość światła sztucznego w naszych placówkach, tym samym oszczędzając energię – komentuje Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR ALDI Polska.

Punktem wyjścia nowej Polityki Klimatycznej jest bilans klimatyczny przygotowany według uznanego na całym świecie standardu Greenhouse Gas Protocol (w skrócie GHG), wskazujący miejsca powstawania emisji gazów cieplarnianych. W niemal 60% emisja ta wynika ze zużycia energii w sklepach, w 17% z chłodzenia produktów spożywczych, 13% z logistyki, a 9% to udział emisji CO2 powstałej w centrach logistycznych.

W 2015 roku, stanowiącym punkt odniesienia, emisja gazów cieplarnianych wynosiła dla całej Grupy Przedsiębiorstw 637 tysięcy ton CO2. Na tę liczbę w 52% składa się zużycie prądu, w 19% ubytek w czynnikach chłodniczych i 13% zużycie gazu. Zgodnie z przyjętym celem firma obniży globalnie emisję gazów cieplarnianych o niemal 255 tysięcy ton do 2021 roku. Odpowiedzią ALDI są odnawialne źródła energii oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne zarówno w sklepach, chłodnictwie, logistyce czy centrach logistycznych. ALDI wdrażać będzie m.in. zastosowanie ekologicznych czynników chłodniczych, zarządzanie energią w sklepach czy centrach logistycznych za pomocą czujników ruchu czy zastosowanie alternatywnych paliw w logistyce.

Dużą inspirację dla działań w Polsce stanowią rozwiązania ekologiczne z sukcesem przyjmowane w innych krajach Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord. Są to instalacje fotowoltaniczne w sklepach we Francji i Portugalii, cyfrowy system do monitorowania ubytków czynników chłodniczych w Hiszpanii czy innowacyjny projekt zaopatrywania sklepów w zimno i ciepło w Niemczech „ESyCool Green”, za który partner projektu, firma Viesssmann otrzymała nagrodę IKU-Award 2017 za innowację na rzecz klimatu i środowiska. Dostosowujemy je do lokalnych możliwości i zasobów, tak aby do 2021 roku cała Grupa Przedsiębiorstw zrealizowała przyjęty cel zgodnie z Polityką Klimatyczną – dodaje Hubert Iwanowski.

Niedawno Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju za rok 2017, w którym również podjęto wątki oszczędzania zasobów, w tym ochrony klimatu.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch