1. ALDI chroni klimat oraz różnorodność biologiczną i razem z Klubem Gaja zasadzi 2800 drzew!

ALDI chroni klimat oraz różnorodność biologiczną i razem z Klubem Gaja zasadzi 2800 drzew!

01.10.2019

„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, którego celem jest zaktywizowanie Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew. W ogólnopolską kampanię włączają się m.in. przedszkola, szkoły, samorządy i firmy. Wśród partnerów strategicznych w tym roku po raz pierwszy znalazła się także sieć sklepów spożywczych ALDI.

 

Drzewa produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, już 10 października Klub Gaja wraz z siecią ALDI zachęcają wszystkich do włączenia się w program Święto Drzewa – szerokiej edukacji ekologicznej popartej realnym działaniem – sadzeniem i ochroną drzew, Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy - sadząc drzewo i wpisując je do licznika posadzonych drzew na stronie swietodrzewa.pl.

ALD jako część Grupy Przedsiębiorstw działającej globalnie, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko. Prowadząc własną globalną Politykę Klimatyczną, dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. W ten trend idealnie wpisuje się współpraca z Klubem Gaja i włączenie się ALDI w program “Święto Drzewa”.

- Odpowiedzialność to jedna z dewiz, której ALDI jest wierne od lat. Pomysł, by zaangażować się w ten program był dla nas dość oczywisty - zainspirowani Katowicami, jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, w którym funkcjonuje centrala ALDI, chcieliśmy wspierać lokalne organizacje ekologiczne i stać się aktywną częścią zielonego Śląska, gdzie właśnie działa Klub Gaja. - mówi Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR

Sieć ALDI zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami posadzi drzewa i krzewy, a podczas warsztatów zbuduje schronienie dla dzikich zapylaczy. Z ogrodu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale też okoliczni mieszkańcy.

 

- Program Klubu Gaja Święto Drzewa stwarza platformę umożliwiającą każdemu włączenie się w pracę dla planety, ludzi i przyrody. W tym roku do partnerów strategicznych 17. edycji Święta Drzewa dołączyła sieć sklepów ALDI. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zasadzić aż 2800 drzew i jeszcze bardziej zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy. “Święto Drzewa” to bardzo ważny na Śląsku program edukacji ekologicznej i mamy nadzieję, że tę pierwszą wspólną z ALDI akcję uda nam się w przyszłości kontynuować – komentuje Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja. - Doceńmy wszystkich tych ludzi, instytucje i firmy, którzy nieustannie wspomagają nasze wspólnoty i środowisko naturalne. Dziękuję im bardzo za zaangażowanie - dodaje Jacek Bożek.

Inauguracja 17. Święta Drzewa odbędzie się w Warszawie, w Służewskim Domu Kultury, 10 października (czwartek) o godz.11.30. W programie m.in. sadzenie drzew owocowych – jabłoni, śliw i wiśni japońskich. Klub Gaja wraz z partnerami organizuje “Święto Drzewa” także w Sosnowcu (3.10.), Katowicach (16.10), Bielsku-Białej (18.10), Ustroniu (21.10) i Krakowie (23.10). Program jest jedną z najbardziej znanych ekologicznych inicjatyw. W jego ramach na przestrzeni lat posadzono już niemal milion drzew i zebrano blisko  5 tysięcy ton makulatury.  Dzięki tej współpracy ALDI zasadzi 2800 drzew na terenie Śląska.

 

- Fakt, że realizatorem akcji będzie doświadczony w tym obszarze Klub Gaja we współpracy z Lasami Państwowymi daje nam  pewność, że akcja przyniesie długofalowe efekty i w sposób programowy pozytywnie wpłynie na środowisko - komentuje Hubert Iwanowski, Zastępca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR z ALDI Polska

 

Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt. Z inicjatywy Klubu Gaja w Polsce wprowadzono ustawę o ochronie zwierząt oraz nowelizację ustawy, dzięki której ryby hodowlane – w tym karpie (kampania „Jeszcze żywy KARP”) – podlegają takiej samej ochronie, jak wszystkie kręgowce (2009). „Zaadoptuj rzekę” to z kolei program, w ramach którego zaadoptowano i otoczono opieką  ponad 770 rzek i akwenów w ponad 1540 miejscach. Współpraca z Klubem Gaja to kolejny rozdział w działaniach CR na rzecz ekologii i społeczności lokalnych sieci sklepów ALDI.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch