1. ALDI przekazuje produkty szpitalom i uruchamia specjalne kasy tylko dla lekarzy i służb

ALDI przekazuje produkty szpitalom i uruchamia specjalne kasy tylko dla lekarzy i służb

24.03.2020

Sieć sklepów spożywczych ALDI przekaże produkty o łącznej równowartości niemal 150 tysięcy złotych do szpitali i sztabów kryzysowych w różnych województwach. Ponadto z myślą o pracownikach służby zdrowia oraz wszelkich służb mundurowych sieć wydzieli także dedykowane kasy w każdym sklepie, gdzie bez stania w kolejce szybko zapłacą za swoje zakupy.

ALDI podejmuje działania mające na celu wsparcie tych wszystkich, którzy na co dzień poświęcają się dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Sieć rozpoczyna cykl tygodniowych dostaw do szpitali i wojewódzkich sztabów kryzysowych. Aktualnie ALDI zaplanowało przekazanie produktów o łącznej równowartości niemal 150 tysięcy złotych, choć ich liczba sukcesywnie może się zwiększać w miarę dotarcia do kolejnych placówek w poszczególnych województwach.

- Dziś jeszcze bardziej niż zwykle zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zawdzięczamy służbie zdrowia i wszystkim służbom mundurowym. Każda chwila, którą mogą poświęcić na zregenerowanie sił jest niezwykle cenna. Dołączamy do oddolnych akcji społecznych i jako biznes wspieramy walkę z koronawirusem, by również dołożyć cegiełkę ALDI w postaci pakietów produktów dla lekarzy, pielęgniarek oraz sztabów kryzysowych Urzędów Wojewódzkich – mówi Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska. Wśród nich znajdują się najbardziej pożądane w tym czasie produkty gotowe do spożycia i dodające energii, a także środki higieniczne– dodaje Biernacka.

Jak zapowiada sieć, produkty będą dostarczane do szpitali w kilku turach, a cała akcja została zaplanowana na najbliższe kilka tygodni. ALDI jest w nieustającym kontakcie z kolejnymi placówkami i na bieżąco weryfikuje ilości dostaw. W najbliższych dniach wsparcie otrzymają Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Megrez Sp. z o.o. - szpital w Tychach,  Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach oraz chętne sztaby kryzysowe Urzędów Wojewódzkich.

Dodatkowo, by zadbać o najbardziej obciążone w tym czasie grupy społeczne i ułatwić im proces robienia zakupów, ALDI wprowadza dla nich dedykowane punkty obsługi. W każdym sklepie ALDI zostanie wydzielona specjalna kasa obsługująca pracowników służby zdrowia i służb publicznych. Zakupy bez kolejki zrobią m.in. lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, pracownicy straży miejskiej, straży granicznej. - Chcemy chociaż w ten sposób odwdzięczyć im się za trud, jaki wkładają na co dzień w swoją pracę i zadbać o to, by więcej czasu spędzali ze swoimi bliski oraz na regenerację sił - tłumaczy Agata Biernacka.

W swoich działaniach ALDI dba także o pracowników, dla których uruchomiło specjalną infolinię. Za jej pośrednictwem będą oni mogli zgłaszać swoje problemy i uzyskiwać wszystkie potrzebne informacje m.in. na temat organizacji pracy  czy obowiązujących procedur. Dotychczas w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem wszystkie sklepy ALDI zostały zaopatrzone w specjalne instrukcje bezpieczeństwa dla klientów. Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem zagwarantowane zostały jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami, podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości. W sklepach znajdują się plakaty informacyjne, a także emitowane są komunikaty głosowe o zachowaniu środków ostrożności. Sieć jako pierwsza w branży dołączyła do akcji #zostańwdomu i również w kampanii radiowej zachęca klientów do skracania czasu zakupów lub pozostania w domu. Ponadto ALDI podjęło także decyzję o wstrzymaniu kontroli na parkingach przy swoich sklepach i poinformowało o niej zarządców parkingów.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch