1. ALDI w dobie kryzysu nie zapomina o środowisku i po raz kolejny sadzi drzewa z Klubem Gaja

ALDI w dobie kryzysu nie zapomina o środowisku i po raz kolejny sadzi drzewa z Klubem Gaja

22.04.2020

W Światowym Dniu Ziemi ALDI wraz z Klubem Gaja przypominają jak ważna jest ochrona klimatu i dbałość o różnorodność biologiczną. Sieć po raz kolejny została Partnerem Strategicznym Święta Drzewa i przez ostatnie dwa lata zasadziła 6 000 drzew.

Epidemia koronawirusa, to nie jedyne wyzwanie z jakim przyszło nam się aktualnie mierzyć. Płonie Biebrzański Park Narodowy, brakuje wody, cały kraj trawi susza, pogłębia się proces ocieplenia klimatu. Dbanie o środowisko jest więc ściśle powiązane z zapewnieniem społeczeństwu żywności i równie ważne jak troska o sprzedawców, medyków i inne grupy społeczne. Dlatego także tym roku w ramach obchodów Święta Drzewa w kwietniu na terenie Nadleśnictwa Bielsko zasadzono 3 000 buków zwyczajnych.

Tegoroczne nasadzenie w ramach organizowanych przez Klub Gaja obchodów Święta Drzewa odbyło się wiosną, a nie jak miało to miejsce w poprzednich latach jesienią. Zachodzące zmiany klimatu coraz mocniej wpływają na spadek ilości opadów latem i jesienią, dlatego najlepszym terminem nasadzenia drzew jest wiosna. Wtedy gleba jest jeszcze stosunkowo mokra po roztopach, dzięki czemu drzewa mają szansę przyjąć się w nowym miejscuwyjaśnia Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja.   

Susza jest aktualnie jednym z największych problemów będących wynikiem zmian klimatycznych. Z roku na rok problem ten pogłębia się coraz bardziej i ma wpływ na funkcjonowanie różnych obszarów naszego życia. ALD jako część globalnej Grupy Przedsiębiorstw, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko, działając zgodnie z przyjętą globalnie Polityką Klimatyczną, w ramach której dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Sieć kontynuuje też współpracę z Klubem Gaja, z którym wspólnie od dwóch lat sadzi drzewa.

Posadzone wspólnie z Klubem Gaja buki zwyczajne w przyszłości osiągną wysokość 40-50 metrów i staną się zielonymi płucami naszej ziemi, przyczyniając się do produkcji tlenu i oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Nasadzenie drzew wpłynie też na zwiększenie różnorodności biologicznej i poprawę retencji wody w otoczeniu. Utrudnieniem dla tegorocznej akcji poza postępującą suszą była również panująca pandemia koronawirusa.

- Choć aktualna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, nie powinniśmy jednak zapominać o działaniach na rzecz środowiska. Dobitnie w ostatnich dniach przypomina nam o tym przyroda. Dbałość o środowisko jest wpisana w DNA naszej marki, dlatego naturalnym było dla nas kontynuowanie nasadzeń wraz z Klubem Gaja i dołożenie swojej cegiełki do realizowanej przez naszego partnera misji edukacji ekologicznej mówi Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska.

Akcja nasadzenia drzew przez Klub Gaja przeprowadzona została z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia, przy ograniczonej liczbie osób, bez obecności pracowników ALDI, dziennikarzy czy znanych osobistości. W nasadzeniach uczestniczyli jedynie przedstawiciele bielskiego nadleśnictwa oraz reprezentanci Klubu Gaja.

Od ubiegłego roku wspólnie z Klubem Gaja ALDI zasadziło już prawie 6000 drzew. Sieć zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch