1. ALDI wspiera zbiórkę elektrośmieci

ALDI wspiera zbiórkę elektrośmieci

09.09.2020

ALDI jako pierwsza sieć w branży stawia przed swoimi sklepami pojemniki na elektośmieci. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recykling oraz CCR. Pierwsze pojemniki pojawiły się już przed sklepami sieci w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej.  Docelowo przed sklepami ALDI na Śląsku stanąć ma ponad 30 pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Wprowadzone rozwiązanie umożliwi klientom szybkie i łatwe oddawanie m.in. sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz baterii.

 

Elektrośmieci w drodze na zakupy do ALDI to część projektu „Elektryczne śmieci”, który opiera się na dwóch filarach. Pierwszy obejmuje rozlokowanie czerwonych pojemników w miastach po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci. -Dzięki temu, że pojemniki stanęły przed pięcioma sklepami ALDI, klienci i sprzedawcy mogą teraz prawidłowo zutylizować elektroodpady, nie tracąc dodatkowego czasu na szukanie odpowiednich pojemników i ich lokalizacji. Przy okazji zakupów mogą zabrać ze sobą nieużywane telefony, zużyte suszarki, lokówki czy tostery. Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane - tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Cieszymy się, że sieć sklepów ALDI, rozumiejąc idee zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, pomaga w zbiórce elektrycznych śmieci, realnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego – dodaje.

 

Drugim filarem projektu pozostaje kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana wspólnie z CCR, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne  pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów. Projekt przewiduje również konkurs dla pracowników i klientów sieci ALDI.

 

- Jednymi z kluczowych filarów działania naszej firmy pozostają dbałość o środowisko i społeczna odpowiedzialność biznesu. Te dwie wartości, oprócz  niezawodności oraz najwyższej jakości produktów, były już bliskie naszym założycielom: braciom Karlowi i Theo Albrechtowi oraz ich rodzicom przeszło sto lat temu. Promując recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ALDI, wierzymy, że każde, nawet pojedyncze działanie, ma sens, przyczyniając  się do ochrony środowiska - wyjaśnia Katarzyna Bawoł, Kierownik Działu Jakości i Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa ALDI Polska. -Dbając o środowisko, dbamy nie tylko o siebie i swoich najbliższych, ale także o przyszłe pokolenia, a zaangażowanie naszej sieci sklepów w projekt "Elektryczne Śmieci", jest dowodem na to, że każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, może promować ochronę środowiska naturalnego – dodaje.

 

ALDI oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko zgodnie zapowiadają, że to dopiero początek ich wspólnych działań. W ramach współpracy  przed wejściem do sklepów sieci docelowo stanie ponad 30 czerwonych pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci.

 

Nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny znajdą się przed sklepami sieci ALDI w Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110; w Chorzowie przy ul. S. Batorego 56; w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2 oraz w Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

Przypomnienie o
Błąd! Przepraszamy, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Czy chcesz aby Cię powiadomić, kiedy przedmiot będzie dostępny?

Potwierdzenie przypomnienia

Dzień przypomnienia
Dwa dni wcześniej
Jeden dzień wcześniej
W dniu oferty
Godzina
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
Uwagi
  • Aby skorzystać z naszej bezpłatnej usługi przypominania, prosimy najpierw o Twoje potwierdzenie. W tym celu prosimy podać adres e-mail i / lub numer telefonu i kliknąć „Aktywuj przypominanie". W zależności od wybranej formy kontaktu (e-mail, SMS), otrzymasz link aktywacyjny. Aby aktywować usługę przypominania, prosimy kliknąć w link w otrzymanej wiadomości. Potwierdzenie to nie będzie wymagane ponownie w przyszłości.
  • Prosimy uzupełnić pola oznaczone *.
  • Aby przesłać ten formularz, prosimy zaakceptować pliki cookie w ustawieniach zabezpieczeń przeglądarki.
  • Wysyłanie SMS-ów jest możliwe tylko w krajowej sieci komórkowej.
  • Przypomnienie może być wysłane tylko wtedy, gdy wybrana data jest w przyszłości i po pomyślnym uwierzytelnieniu Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.
  • Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego są wykorzystywane w celu wysłania powiadomienia o wybranym artykule i przechowywane, aby zachować potwierdzone uwierzytelnienie przy korzystaniu z tej usługi przez Ciebie w przyszłości. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji / usunąć dane poprzez „ formularz rezygnacji z usługi przypominania”. Pamiętaj, że aktywacja usługi przypominania jest dozwolona tylko w przypadku, gdy sam jesteś odbiorcą.

Niedostępne

Oferta już wygasła

Aktywacja przypominania!

Potwierdzenie przypomnienia

Otrzymasz przypomnienie w dniu ${date} o godzinie ${time}.

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail)

Wymagana aktywacja wiadomości (SMS)

Wymagana aktywacja wiadomości (e-mail / SMS)

Na podany adres e-mail została wysłana wiadomość, aby potwierdzić Twój adres e-mail. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany numer został wysłany SMS, aby potwierdzić Twój numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości.

Na podany adres e-mail i numer zostały wysłane wiadomości, aby potwierdzić Twój adres e-mail i numer telefonu. Prosimy kliknąć w link w wiadomości. Jeśli strona z potwierdzeniem się nie otworzy, prosimy skopiować link i wkleić go w przeglądarce.

regions.regionSwitchHeadline

regions.regionSwitchText
regions.regionSwitchTextExplicitSwitch